Grzechy Kościoła...

wojniz

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
314
Punkty reakcji
0
Moja szczera wiara w rozum i człowieka więcej dała otoczeniu niż kilku proboszczów i wikarych kilkunastu z najbliższej okolicy. Znalazłem i załatwiłem pracę więcej ludziom niż trzy MOPS-y. Wsparłem więcej ubogich niz całe parafie. Mam prawo oceniać działalność kościoła katolickiego w Polsce bo jestem czynnym uczestnikiem życia publicznego. Oceniam tą działalność tak jak oceniam. Bardzo nisko. I to jest grzech kościoła. To sekta zabierająca ludziom nie tylko pieniądze ale i nadzieję. To klan przestępczy niemal, ogłupiający społeczeństwo i wiądący go do przepaści braku wiedzy, świadomości i pozbawiający podstawowych instynktów, samoobrony i samostanowienia. To są grzechy kościoła katolickiego. I to jest mało śmieszne.


Śmieszne jest to że oceniasz cały Kościół na podstawie swojej parafi.
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
eh tylko takich parafii jest sporo.... np u mnie... ksiądz tylko myśli o lizaniu d**y biskupowi... martwi sie czy jego Scoda jest czysta i czy jego konto nie jest czyste.... Proboszcze to zachłanni ludzie (nie wszyscy) ... w moim przypadku ... ksiądz uważa sie za sołtysa... że najwięcej moze... bo kim on to nie jest... :/
 

Domin

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec - Dzielnica Cudów:)
To świadczy jedynie o tym, że kardynałowie uznali obecnego papieża za odpowiednią osobę na to stanowisko. Tymbardziej, że człowieka nie powinno się oceniać na podstawie jego narodowości.
Jeśli więc chodzi o udowodnienie bożej łaski, to jest to raczej kiespki argument.
Tak ale w czasie konklawe kardynałowie wierzą, że znajdują sie w stanie "Bożej Łaski", co oznacza, że wybór papieża jest dokonywany przez natchnienie Ducha Świętego.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Śmieszne jest to że oceniasz cały Kościół na podstawie swojej parafi.
Moja ocena wynika ze znajomości wielu parafii i bardzo wielu księży kościoła. Dość długo żyję i obserwuję to co wokoło i mam wobec tego prawo do pewnych ogólnych ocen. Nie ma w tym nic śmiesznego.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie cały kościół jest zachłanny.
Nie można uogólniać.
Znam duchownych którzy pomagają finansowo swoim wiernym.
Tylko że takich jest w kościele katolickim tyle co kot napłakał
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Tak ale w czasie konklawe kardynałowie wierzą, że znajdują sie w stanie "Bożej Łaski", co oznacza, że wybór papieża jest dokonywany przez natchnienie Ducha Świętego.
I bardzo dobrze! Byle tylko nie narzucali swego ducha i natchnienia wszystkim ludziom na Ziemi. Niech sobie maja swój wybór natchniony i swego przywódcę ... ale dla siebie. Niech nie uszczęśliwiają świata na siłę! Świat bez Boga katolików istniał długo dłużej niż z nim i jakoś sobie radził. Dziś w znacznej większości też sobie radzi. Zatem mili katolicy odpuście sobie nawracanie na siłę i nawet delikatne nagabywanie bo każdy człowiek ma swój rozum i nim sie kieruje. Jeśli nie chce Waszego boga to ma do tego prawo.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
A nawracają na siłę?
 

Domin

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec - Dzielnica Cudów:)
I bardzo dobrze! Byle tylko nie narzucali swego ducha i natchnienia wszystkim ludziom na Ziemi. Niech sobie maja swój wybór natchniony i swego przywódcę ... ale dla siebie. Niech nie uszczęśliwiają świata na siłę! Świat bez Boga katolików istniał długo dłużej niż z nim i jakoś sobie radził. Dziś w znacznej większości też sobie radzi. Zatem mili katolicy odpuście sobie nawracanie na siłę i nawet delikatne nagabywanie bo każdy człowiek ma swój rozum i nim sie kieruje. Jeśli nie chce Waszego boga to ma do tego prawo.
Rapid przemawia przez ciebie złość, nikt nie ma zamiaru nawracać na siłe ani ciebie ani nikogo innego,jeżeli nie chcesz to nie słuchaj, ani nie czytaj, ani nie odpowiadaj na posty pisane przez "miłych katolików", kieruj się swoim rozumem jak to sam napisałeś, jeśli Ty nie wierzysz w Boga to nikt nie ma prawa zmuszać Cię byś w niego uwierzył, zatem nie czytaj juz postów ludzi wierzących bo jeszcze zmienisz sie w łagodnego baranka i co wtedy? :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
No dokładnie.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Jak inaczej niż "nawracaniem na siłę" nazwać mniej lub bardziej skuteczne próby narzucenia przez obecną władzę zasad wiary kościoła katolickiego jako doktryny powszechnie obowiązującej w naszym kraju?
Domin, jest we mnie dużo przekory ale z całą pewnościa nie złości. Niestety nie masz racji w swojej wypowiedzi bo fakty jednoznacznie wskazuja na umacnianie sie dominującej roli wyznania rzymsko-katolickiego w życiu publicznym kraju pomimo konstytucyjnego rozdziału kościoła od państwa i prywatności oraz wolności obywateli w zakresie wiary. Przykładów tego jest bez liku. Religia katolicka w publicznych i niezależnych światopoglądowo szkołach państwowych, wartości chrześcijańskie w przepisach o funkcjonowaniu telewizji publicznej, przywileje podatkowe i celne dla kościoła, przekazywanie za bezcen majątku państwowego, czyli wspólnego, dla wspólnot jedynej słusznej wiary, bezkarność przestępców w sutannach albo habitach, próby zakazu handlu w niedziele i propozycje wolnych od pracy dni w czasie pielgrzymki papieża, finansowanie tej pielgrzymki z pięniędzy publicznych w zakresie przekraczającym znacznie protokół dyplomatyczny wizyt państwowych i oficjalnych, nazywanie ulic, placów i trawników imieniem JP II, zakazywanie wszystkiego co jest nie w smak wyaznawcom jedynej wiary, włącznie z reklamowaniem rajstop w czasie papieskiej pielgrzymki. Takich przykładów można wymieniać bez liku i nie mów mi, że nie jest realizowany w dzisiejszej Polsce program siłowej indoktrynacji przez kościół katolicki. Niestety zmierzamy do modelowego państwa wyznaniowego co mnie akurat przeszkadza a Tobie może pasuje. Mam prawo, póki co, powiedzieć głośno co o tym myślę i nie odbieraj mi tego prawa bo tym bardziej dowodzisz takimi wypowiedziami, że kościół katolicki w Polsce popełnia grzech główny ... pychy.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie zapominaj że nie wolno ubierać się na seledynowo, bo papież nie lubi tego koloru!
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Ale kolor brunatny chyba lubi? ... przez sentyment :)
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
a ja słyszałam, że mam odwołane zajęcia bo papież porzyjeżdża... a akurat potrzebuje tych ćwiczeń co miną.. bo nie bedzie okazji sie już z babką widzieć a musze coś pozałatwiać...
Tak z tymi reklamami to też polewka..Nie rozumiem o co chodzi? :mruga: Co to papież nie jest człowiekiem i życia nie zna? bielizny nie nosi?
Trawa na zielono, krawężniki na biało i heja...
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Grzeszysz, dziecko, grzeszysz!!! Włóż szatę pokutną i zapychaj za orszakiem świętym... kilkanaście kilometrów za orszakiem bo Cie bliżej nie dopuszczą.... i całuj ślady opon na asfalcie pozostawione przez auta Zacnego Gościa!:) Posyp sie popiołem z grilla, tylko nie pomyl z grillową przyprawą. Módl się i myśl tylko o jednym.... jak będzie dwóch to sobie wybierzesz:) I weź się wogóle zastanów co jest w życiu najważniejsze! Nauka byle jaka i byle jakie życie czy może życie pełne ducha ( to nie jest para z czajnika) i wiary ( Harry Potter żegnaj!) Wrrrrrrrr. Jak można wątpić będąc mieszkancem kraju nad Wisłą w dowiedzione i sprawdzone prawdy jedynej słusznej wiary? Jak można żyć nie wykonując nakazów tejże? Skandal! :p
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Przepraszam Rapid... zapomniałam się.. Następnym razem się poprawie.
Ku*wa cały kraj staje na głowie bo papież przyjeżdża.. To jest bez sensu, bo on odwiedza Polskę ze wszyzstkimi jej zaletami i mankamentami (jakich wiele) a tu jakiś dziki szał się dzieje.. poważnie.. trawa na zielono , krawężniki na biało... (u mnie tak na dzielnnicy robili jak papież we Wrocku był dobrych pare lat temu).. A przepraszam ,... jeszcze obrazki w okna..

a co do tego popiołu Rapid to muszę raczej uważać żęby tam się przypadkiem nic nie żarzyło :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Jak do mnie przyjedzie to swastykę wystawię w oknie :sexy:
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Cruel, samokrytyka Twoja została przyjeta:)
Odeon, aż tak nie witaj bo faktycznie cie zamkną. Nikt nie uwierzy, że chciałeś przywitać kolegę z HJ braterskim pozdrowieniem tej organizacji:):):)
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
W Krakowie, 20 km od lotniska na Błoniach postawili podstawę pod telebim :mruga: Nie wiem czy liczą na taką dużą ilość uczestników ?! Ja tam wolę sobie w tym czasie pooglądać w domu jakiś horror, a w oknie powieszę zdjęcie, ale swoje :D
Odeon, ja myślę, że nikt nawet nie zauważy tej swastyki ;)
Ludzie nawracajmy się, mdlejmy w 500 tysięcznym tłumie i bądźmy szczęśliwi :D
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
A wiecie, ża ja byłem na Błoniach kiedy lądował tam JP II w czasie swojej pierwszej wizyty w Polsce. Fajnie było. Nie nawróciłem sie ale miło mi było, że On jest nasz i do nas przyleciał. Oczywiście śmiałem się z tych kordonów milicyjnych i drzew malowanych na zielono, agentów siedzących w konarach i manipulacji telewizyjnych, gdzie wybierano na siłę puste miejsca coby nie pokazać tłumów ludzi. Teraz jest dokładnie odwrotnie:) Mnie to bawi... ale bardziej smuci.
 
Do góry