Granica między snem a rzeczywistością

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Moje sny są strasznie chore. Pogmatwane, ale bardzo realistyczne. Często mam tak, że jak się budzę rano muszę się dokładnie zastanowić, czy to mi się śniło, czy działo na prawdę. Nie raz miałem już w szkole problemy z ocenami jak mi się przyśniło, że sprawdzianu ma na przykład nie być. Granica między chorą rzeczywistością moich snów, a światem realnym jest bardzo cienka. Często, gdy śni mi się, że odczuwam ból po przebudzeniu odczuwam go na prawdę jeszcze przez chwilę. Zazwyczaj gdy w śnie dzieje mi się coś złego to się budzę ze strachem. A teraz zadam głupie pytanie, za które mnie wszyscy wyśmiejecie (wiem to)... Jaka jest szansa na to, że jak kiedyś w śnie będę umierał i nie zdążę się obudzić, to mój organizm w to uwierzy i umrze na prawdę?

Ta wiadomość nie ma wydźwięku przerażenia, ani obawy. Kieruje nią wyłącznie ciekawość x)
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Też mam tak czasami, że np. nie wiem czy to się wydarzyło, czy to tylko sen, lub odczuwam ból po przebudzeniu dosłownie taki jak na śnie...ale rzadko mi się to zdarza.
Z tą śmiercią w śnie..hmm wydaje mi się niemożliwe...
Obudzisz się w strachu, zobaczysz, że śniłeś...tak to się pewnie by skończyło :)
 

Arthaniel

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Far Far Far Far Away...
Wiesz, z tą śmiercią to dosyć ciekawe, to tak jak ze snem erotycznym, śni Ci sie przyjemna akcja, i wiesz.... :D

Ale ze śmiercią jest inaczej, nie doświadczyłeś jej, więc nie może Ci sie przyśnić xD
Przez sen, możesz doświadczać fizycznie tego o czym śnisz, ale tylko, jeżeli doznałeś tego w życiu,
i Twój organizm wie jak na to zareagować, strach, nawet ból, itp...chyba, że przeżyłes śmierć kliniczną, to wtedy może Ci sie przyśnić :D
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
Czasem też tak mam....
A co do śmierci to wydaje mi się że raczej nie, ale...

Kiedyś miała sen, który naprawdę przeszedł na jawę, było zmienione tylko miejsce akcji, a tak to wszystko co mi się przyśniło tego samego dnia zobaczyłam, ale nie w śnie
 

lady_mimoza

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
kurde też tak często mam. rano zazwyczaj nie pamiętam dokładnie co się śniło, bo wydaje mi się, że to było naprawdę i zazwyczaj w połowie dnia się kapuję, że to był tylko sen, a tak miło było :( parę razy też miałam tak z przekładaniem sprawdzianu. raz mi się wydawało, że jeden dzien minał i się chciałam uczyć na nastepny dzień, a tego nastepnego dnia to miałam sprawdzian xD
a ze śmiercią to nie wiem. mi się parę razy śniły takie podobne sny - raz że leciałam tak w doł i zawsze sie budzilam jak już powinnam upasc i jak jakies skały na mnie lecą :mruga:
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Cóż. Jeśli to cię uspokoji to powiem Ci, że w swoich snach byłem już ukatrupiany wiele razy i na wszelkie, czasem dość dziwaczne sposoby w nie mniej dziwacznych sytuacjach. Tonąłem, płonąłem, spadałem, a raz nawet zostałem zasztyletowany :mruga: Jak widać - żyję i mam się dobrze, więc raczej nie masz się czego obawiać. I mnie czasem się zdarza, że po przebudzeniu z jakiegoś ekstremalnego snu odczuwam lekki impuls w miejscu w które np. się zraniłem. Nasz mózg to nie maszyna. Jak i mnie czasem rano zdarza się nasypać cukru na blat zamiast do herbaty tak i on potrzebuje chwili, by dostroić się do rzeczywistości.

Śpij spokojnie. ;)
 

Anka :*

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
się biorą dzieci...???;)
hahah mam to samo [ no może podobnie ] czasami łapie się na tym że przecież ja to już przeżyłam i nie mogę tego przeżyć drugi raz ! Albo śni mi się coś a potem zastanawiam się czy to była prawda czy nie prawda ! A co do twojego pytania wcale nie jest głupie [ nawet bym powiedziała że za mądre jak na mój mały mózg :D ] ale jestem pewna że jeśli Ci się przyśni ze umarłeś to wcale to nie będzie prawdą ! A twój organizm nie ma tu nic do gadania xD
 

Marcjan

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2007
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ze trzy razy, gdy przysnąłem, miałem takie dziwne uczucie. Idę sobie ulicą i nagle jakbym nie zauważył jakiegoś schodka po prostu tam wpadłem! Budząc się miałem uczucie właśnie spadnięcia z czegoś... jakby ktoś mnie podniósł i opuścił gwałtownie na łóżko. Niektórzy mówią, że takie uczucie związane są z OOBE (Out Of Body Expirence czyli doświadczenie poza cielesne), ale jakoś niespecjalnie w to wierzę.

A co do twojego problemu- może trochę za długo śpisz? 7h powinno Ci wystarczyć. Choć ja tyle śpię to i tak zdarzają mi się sny, ale krótkie.

Pewnego czasu zapisywałem swoje sny (dla osiągnięcie LD- świadomy sen), miałem co najmniej 3 sny dziennie, a czasami nawet 5, które dobrze zapamiętywałem. Tylko raz, może dwa razy zdarzyło mi się pomyśleć czy pewna rzecz mi się śniła czy nie. Ale to były sny po przerwaniu zapisywania.

Może po prostu stosuj moją metodę zapisywania. Wtedy spojrzysz sobie do notatnika i będziesz miał uporządkowane sny i rzeczywistość ;)
 
Do góry