Grafiti

pawki

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2006
Posty
253
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gorzów Wlkp
Mi także sie graffiti podoba. Ale nie takie byle jakie. Ostatnio zrobiłem sobie fotke przy takim pięknym malowidle. No nie moglem sie powstrzymać. Sami zobacznie Klik
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Mi się jakoś specjalnie nie spodobało.
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
W przyszłym roku szkolnym mamy mieć malowaną klasę.
Nasza wychowawczyni wpadła na pomysł by zrobić na jednej ścianie
Grafitti.
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
a ja...uważam,że to dewastowanie murów... ok,fajnie,że mają talent,ale muszę malować na murach? Są specjalne koła,są ogniska,szkoły itp. Albo w domu zwyczajna kartka i tam sobie bazgrol a nie na murze... Moje piękne,kochane muzeum w Koszalinie jest właśnie obsmarowane tymi..tymi.. :cenzura: tymi "artystycznymi dziełami" .Pięknie to wygląda... Nie ma co. Nie wiem co ludziom imponuje w zachowaniu takich ludzi. Dla mnie to jest żenujące. Ech...ale to tylko moje skromne zdanie ;] poprostu...gardze takimi ludźmi :>
 

Konar

Kwezal.pl
Dołączył
4 Czerwiec 2006
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Mi się graffiti podoba... Raz widzialem ... pewnego ziomka ktory robil na zywo przedemna piekny obraz... Nie moglem sie napatrzec :) Pozdr...
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Milka's, oni mogą gardzić tym co jest w muzeum wyrażając to bazgroleniem/ malowaniem po nim. Nie popieram tego typu manifestu. Oni tym reprezentują swoje zdanie, a ty czym?

Gdyby było wystarczająco wiele miejsca dla legalnego graffiti najprawdodpodobniej nie mielibyśmy do czynienia z takim zjawiskiem.
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
A mi się podoba taka sztuka. Oczywiście są granice pomiędzy takim malarstwem, a wandalizmem. Tak czy inaczej młode skate'y ( :D ) pomalowały u mnie na dzielnicy stare garaże dzięki czemu wyglądają lepiej i nie tak mrocznie jak jeszcze rok temu :eek:k:
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Milka's, oni mogą gardzić tym co jest w muzeum wyrażając to bazgroleniem/ malowaniem po nim. Nie popieram tego typu manifestu. Oni tym reprezentują swoje zdanie, a ty czym?

Gdyby było wystarczająco wiele miejsca dla legalnego graffiti najprawdodpodobniej nie mielibyśmy do czynienia z takim zjawiskiem.
Gardzić tym co jest w muzeum? A co ich to obchodzi co jest w muzeum?! Większość tych graficiarzy nie skończyła liceum! Muzeum to ośrodek kultury a oni to tak zdewastowali! Ja też nie popieram tego typu manifestu. Ja czym reprezentuje swoje zdanie? Właściwie niczym. Hm... to jak mi się coś nie będzie podobać ( załóżmy budynek banku ) to też mam go pomalować grafitim? Rozumiem tylko niektórych graficiarzy,którzy robią to "zawodowo". Bo są takie różne zajęcia dla graficiarzy,ale... krew mnie zalewa od tych...tych... ahh :cenzura:
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
"Większość tych graficiarzy nie skończyła liceum!" - z kąd wiesz? Nie widziałem statystyk na ten temat..

Nie popieram, ale tylko dlatego, że malowidło tam nie pasuje.
Nie zalewa cię krew kiedy idziesz ulicą wytapetowaną plakatami wyborczymi? <wiem że dzisiaj takich nie ma>
Zawodowy grafficiarz....dobra, koniec bo się rozmarze.
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
"Większość tych graficiarzy nie skończyła liceum!" - z kąd wiesz? Nie widziałem statystyk na ten temat..

Nie popieram, ale tylko dlatego, że malowidło tam nie pasuje.
Nie zalewa cię krew kiedy idziesz ulicą wytapetowaną plakatami wyborczymi? <wiem że dzisiaj takich nie ma>
Zawodowy grafficiarz....dobra, koniec bo się rozmarze.
Przypuszczam. Większość to takie nieuczki,które nie mają co ze sobą zrobić w domu. Nie mówie,że wszyscy tacy są.
Owszem,malowidła tam nie pasują.
Nie zalewa mnie krew kiedy widze plakaty wyborcze.
Co do zawodowego grafficiarza to nie wiedziałam jak to ująć :p ale np. w Koszalinie organizowali taki zlot tych grafficiarzy i miasto im wyznaczyło jeden obszar budynków,które można pomalować. :)
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
"np. w Koszalinie organizowali taki zlot tych grafficiarzy i miasto im wyznaczyło jeden obszar budynków,które można pomalować." - więcej tego typu akcji a problem wandalizmu się skurczy.
 

AburNox

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2006
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Sieradz
Temat niezwykle oklepany. Wszystko zalezy od tego jakie jest to graffiti. Zalozmy ze rozwazamy samo graffiti nie zwracajac uwagi na to na czym ono jest wykonane. Graffiti jest to rowniez jakas forma sztuki wiec moga byc rowniez arcydziela. Pozatym tak jak w "normalnej" sztuce zdarzaja sie prace wyitne i godne uwagi jak i taki ktore sa beznadziejne.
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
AburNox, Amerykę odkryto dosyć dawno. To co napisałeś, też nie jest nowością..
 

ChicaLoca

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
A mural?! To przecież sztuka! Jestem z Poznania i niedługo u nas będzie taki festiwal właśnie z tym związany, polecam! Jest ten event już też na facebooku: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150526419060228&set=a.10150247588495228.478216.666975227&theater#!/festiwalmurali
 

Kerad

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
109
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Sam maluje graffiti. Na razie fundusze nie pozwalają na zakup większej ilości farby. Za to szkice już mam i teraz szukam miejscówek. Poprzez graffiti wyrażam siebie. To jest moja pasja, sztuka.
A jeśli chodzi o wulgarne napisy na ścianach bloków to tego sztuką nie można nazwać. To jest niszczenie mienia, wandalizm w czystej postaci.
 

Lucyper

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jeżeli ktoś ma talent i wykorzystuje go poprzez pokazanie czegoś niezwykłego - tworzy sztukę. Graffiti też może być arcydziełem - czymś, co nacieszy oczy i pokoloruje szarą rzeczywistość, zbudowaną z betonowych bloków i murów.
Rzecz jasna, durne wulgaryzmy nakreślone sprayami artysty z ciebie nie zrobią.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jeśli idzie o graffiti to dla mnie na pierwszym miejscu jest Banksy. Warto też znać Blu, gość ma dobre jazdy.
 
Do góry