Grafika komputerowa

Paulina91

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2007
Posty
165
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
z serduszka :)
W przyszłości chciałabym zostać grafikiem komputerowym i chciałabym się dowiedzieć na jakie studia miałabym się wybrać. Są studia o kierunku grafika komputerowa? W jakich miastach są takie. (Najbardziej interesują mnie taka miasta jak Wrocław, Poznań, Łódź)
Chciałabym wiedzieć też jaki jest poziom na takich studiach. Czy na wstępie należy umieć obsługę jakiś programów graficznych, czy tego uczy się dopiero na studiach? Czy na wstępie należy również mieć jakiś poziom programowania i w jakich językach?
Na maturze planuję zdawać maturę podstawową i rozszerzoną z matematyki. (Myślę, że powinno mi to pójść całkiem nieźle) Maturę podstawową z fizyki i angielskiego. Czy miałabym szanse się gdzieś dostać, zdając takie przedmioty? I czy chcąc ubiegać się na studia musiałabym zdawać rysunek? Jeśli tak, to jaki?

Jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć mi chociaż na część moich pytań to bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję. :)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Jak już gdzieś widziałem kierunek grafika komputerowa, to były to studia podyplomowe. Możesz iść na ASP, jest kierunek (albo specjalizacja na grafice) fotografia i intermedia. Ale jeśli chcesz po prostu pracować jako grafik to aż taki stopień "uartystycznienia", żeby się pchać na tą uczelnię, chyba Ci nie jest potrzebny. Może idź na zwykłą informatykę, na studiach na pewno będziesz miała styczność z grafiką (jak poszukasz to może nawet znajdziesz uczelnie, gdzie można zajmować się głównie tym), a potem właśnie ta podyplomówka, jeżeli będziesz miała mało? Zdobędziesz większy zakres umiejętności itd... A w ogóle to studia nie są potrzebne, mój wujek pracuje jako grafik, a zaczął się uczyć sam w 2 liceum. Kończył ekonomię i przez cały okres studiów projektował strony www, ulotki, plakaty itp.
 
Do góry