Gra na gitarze

Niula

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Jelenia Góra
Hej. Chciałam się dowiedzieć czy ktoś umie tu grać na gitarze poprzez nauczenie się samodzielnie. Jeśli tak to jak to zrobiłeś/zrobiłaś bądź z czego się uczyłeś/uczyłaś?
 

Alexsay

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Ja właśnie się uczę. Co prawda umiem zagrać tylko "Gdybym miał gitarę" ;) Polecam strony internetowe na których są różne porady itp. A jak będziesz chciała grać piosenki to poszukaj na youtube filmików na których ktoś już gra tą piosenkę - zawsze będzie lepiej złapać rytm :)
 

Palkosky

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
32
ja też nauczyłam się grać sama, a wyszło mi tak jakoś samo ;) najpierw jakieś proste piosenki akordami, później jakieś proste taby, teraz już trochę fingerstyle. Mam zamiar w najbliższym czasie wziąć się za teorię(skale, budowa akordów, w ogóle nauczenie się dźwięków) i zacząć coś samodzielnie 'tworzyć' ;)
a jeśli chodzi o strony to polecam gorąco: www.gitarzysci.pl/forum jak się trochę poczyta, nawet tylko bieżące tematy, nie zagłębiając się w historie forum, można się dowiedzieć masę rzeczy!
 

wirtuozeria

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
też uczę się grać ;)
gitarę mam dopiero 2 miesiące...
ćwiczę akordy...
bić też trochę umiem...
ale, ale...
nie umiem tego połączyć :niepewny:
myli mi się wszystko i wogóle...
a i "gdybym miał gitarę" też umiem zagrać
i jeszcze "szły pchły"
 

chanek

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Katowice
ja tam zaczynalem u kumpla grac na tabach, pokazal mi wstep do piosenki pt. "Enter Sandman" wykonania Metallicki, pozniej miaelm 2 miechy przerwy, i na poczatek grudnia zaczelem uczyc sie akordów, teraz umiem zagrac 3 proste piosenki: "Gdy nie ma dzieci" Kultu, "Something In The Way" Nirvany (ale za chiny nie moge sie nauczyc tekstu tej piosenki :D) no i "Oh Sinner Man" - to taka ogniskowa angielska piosenka - tu macie linka Oh Sinner Man . Cennym zrodlem jest rowniez www.ultimate-guitar.com i www.spiewnik.wywrota.pl . Pierwsza strona bardziej do tabow jest, ale akordy tam tez sa rozpisane, druga jest i z tabami i chwytami. No i oczywiscie chords.pl , Stad sie uczylem grac na gitarze. Nie gram jeszcze wybitnie, ale co tam, ucze sie :D.
 

szczyglywygly

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Heh to dzisiaj gitara leży w kącie u mnie- jest zapał i chęci ale nie ma niestety czasu;) Rzecz jasna jak znajdzie się czas- to będę się uczyć sam bo potem czerpie człowiek większą satysfakcję z tego, że nie był na żadnych kursach tylko sam od siebie zaczynał się uczyć;)^^

:przewraca: ^_^
 

Gravity

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Elbląg
Z 6 lat temu kupiła mi mamusia gitarę klasyczną miałam się uczyć grać , ale gdzie tam... Pare tygodni po kupnie gitary punk mi się wkręcił i chciałam grać tak :D
No to taby z neta, guitar pro i śmigamy , najpierw złapać chwyt potem coś zrobić żeby dźwięk był a nie pierdnięcia, powoli powoli i się łatwiejsze rzeczy wychodzić ... I tak do tej pory xD Mam wiele głupich złych nawyków (np. zle trzymam kostkę i przez to solówek szybszych nie daję rady zagrać i teraz staram się nauczyć prawidłowo trzymąć ^^) i przez to teraz kiedy gram trudniejsze kawałki mam problemy <_< Dlatego myślę , że lepiej na początku wziąć parę lekcji może czy cuś :) Pierwsze czego się nauczyłam to kawałek Smoke on the wather , deep purpule a później już próbowałam kawałki Greendaya :D
 

chanek

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Katowice
Jak zaczynalem grac, od razu wzielem sie za chwyty. Teraz gadajac z kumplem, ktory chodzi do szkoly muzycznej 8 rok, dowiedzialem sie, ze najlepiej grac z nut, ew. chwytow, ale NIE TABÓW! Wiec apeluje, abyscie sie uczyli chwytow lub nut, ale ja nut nie znam nadal xD
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Jak zaczynalem grac, od razu wzielem sie za chwyty. Teraz gadajac z kumplem, ktory chodzi do szkoly muzycznej 8 rok, dowiedzialem sie, ze najlepiej grac z nut, ew. chwytow, ale NIE TABÓW! Wiec apeluje, abyscie sie uczyli chwytow lub nut, ale ja nut nie znam nadal xD
Guano prawda. Ostatnio znajomy zaprosił mnie na próbę. Był tam drugi gitarzysta. 6 lat uczył się w szkole muzycznej grać z nut i miał problem z najprostszymi riffami na gitarze elektrycznej. Ja od 3 lat gram tylko taby i chwyty i grałem zdecydowanie lepiej od niego. Poza tym nuty i taby to tylko sposób zapisania dźwięku na papierze i raczej nie ma nic do rzeczy. Chodzi raczej o to, że w szkole muzycznej nie ma praktycznie możliwości samorozwoju. Grasz to co Ci każą, zero indywidualizmu.
 

Espresso

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2009
Posty
89
Punkty reakcji
0
Chodzi raczej o to, że w szkole muzycznej nie ma praktycznie możliwości samorozwoju. Grasz to co Ci każą, zero indywidualizmu.
Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą. W muzyce klasycznej każde wykonanie jest indywidualne. Ja z doświadczenia wiem, że w szkole muzycznej masz duże możliwości samorozwoju - od decyzji o interpretacji danego utworu, do doboru samych utworów. Chociaż oczywiście wszystko zależy od nauczyciela.
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Ja już od ponad 3 lat mam gitarę, chociaż grywam okazjonalnie. Tak z 2 razy w tyg po godzince. Nie chce mi się uczyć, bo takie brzdąkanie daje mi dużo frajdy. Ale mam całkiem niezłe umiejętności, tak mi się wydaje :p
 

tryton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
143
Punkty reakcji
0
Hej. Chciałam się dowiedzieć czy ktoś umie tu grać na gitarze poprzez nauczenie się samodzielnie. Jeśli tak to jak to zrobiłeś/zrobiłaś bądź z czego się uczyłeś/uczyłaś?
Tak. Sam się nauczyłem. Miałem rozrysowane chwyty, czyli gdzie jaki palec na gryfie ułożyć i jak taki chwyt się nazywa i tak po woli składałem piosenkę po piosence. Potem uczyłem się odpowiedniego "bicia" (chodzi mi o rytm uderzania o struny) i jakoś tak szło. Grunt to nie załamywać się po kilku godzinach, jak paluchy zaczną boleć w miarę grania ztwardnieją i będzie luzik. ;)
A oto tabela chwytów akordowych na gitarę, których jest pełno w sieci:Chwyty na gitare
 

Niula

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Jelenia Góra
Jako że moim ulubionym zespołem jest Nickelback, to na początku chciałabym się nauczyć jakiejś łatwej piosenki z ich repertuaru. Zna ktoś może taką?
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Jako że moim ulubionym zespołem jest Nickelback, to na początku chciałabym się nauczyć jakiejś łatwej piosenki z ich repertuaru. Zna ktoś może taką?
Ciężko określić jedną konkretną. Najlepiej spróbuj zagrać swoją ulubioną piosenkę, z tabulatur najlepiej, bo podejrzewam, że do czytania nut trochę ci jeszcze brakuje ;)
http://www.ultimate-guitar.com/tabs/nickelback_tabs.htm tutaj na przykład taby do ich piosenek
A jesli nie potrafisz czytać tabów:
http://www.gitara.ethelred.strefa.pl/?menu=gitara/taby

Mimo że Nickelback zaawansowanej muzyki nie tworzy może sprawiać problemy na początku.
 

opasa2006

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bydgoszcz
No cóż, ja się przez rok uczyłam sama a potem poszłam do profesjonalnego nauczyciela i miałam całkiem niezłe podstawy :) Od trzech lat w sumie uczę się pod okiem kogoś kto się tym zajmuje, ale pomimo mojego szacunku do nut, jakoś nie mogę się przemóc, żeby je wreszcie spamiętać :p
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Ja z teorii muzyki jestem słaby, ale z tabów umiem grać dobrze. Nie uczę się tak, że najpierw akord ten opanuje, a później ten. Moim zdaniem to bezsens. Wolę znależć tab jakiegoś fajnego kawałka, który lubię, i go zagrać po wcześniejszych ćwiczeniach, lepiej mi wchodzi niż żmudne uczenie się.
A pierwszą piosenkę zagrałem Hey-Teksański.
 
Do góry