GPW - czy ktoś inwestuje lub się interesuje?

kolorowy74

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o giełdzie? Jakie ma perspektywy na nejbliższe sesje? Jak będą według was wyglądały najbliższe sesje?
Ostatni analitycy mówili o szansach na odbicie, ale po dwóch ostatnich sesjach raczej nie można na to liczyć. Czy zgadzacie się z tym?
W ja
kie spółki wedłóg was warto inwestować?
Od jakiegoś czasu interesuje się spółką PEPEES - produkuje skrobię ziemniaczną i chce produkować biopaliwa. Ubiega się również o dopłaty z uni na tą inwestycje, jest szansa że je dostanie. Akcje są dosyć po niskiej cenie 0,33groszy przy wartości księgowej ok.1zł i inwestycji w biopaliwa, i ostatnich wyróżnieniach. Jak oceniacie tą spółkę, czy warto w nią inwestować, czy będzie w najbliższym czsie łakomym kąskiem dla graczy giełdowych?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
moze byc, podobnie jak "smierdzacy" swymi dolkami bioton (w koncu spadl 100 razy)
 

Nikonen

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Poznań/Śrem
O Biotonie to coś wiem:pP Próbowałem swoich sił na giełdzie (nauka na praktyce), ale w zły moment trafiłem:pP (końcówka 2007), uczę się inwestowania bardzooooooo powoli, wiec znawcą na pewno nie jestem, ale osobiście wstrzymałbym się jeszcze około... minimum 2 miesiące? Może i ciężko teraz stracić przy takich kursach akcji, ale wydaje mi się, że teraz to jeszcze nie ten moment... Jeszcze raz podkreślam, ze fachowcem nie jestem i jest to moja subiektywna opinia:))
 

Łukasz87

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja powiem tak jak kupujesz akcje to od razu ustaw zlecenie stopu ;]
To jest najlepszy sposób, żeby grać logicznie a nie emocjonalnie

Powiedzmy kupijesz akcje za 100 zł, to ustaw zlecenie stopu
na 95zł albo na 90 zł

Dzięki temu jak kurs akcji spadnie do 95, to od razu zostana
wystawione na sprzedaż.

Jak tego nie zrobisz, to akcje zaczną spadać, a Ty cały czas będziesz
sobie wmawiał, że od jutra pójdą do góry ;]

Emocje zawsze wygrywają dlatego lepiej tak robić ;]

na stronie www.sekret.webnode.com
można za darmo pobrać książkę Joea Vitele
"Największy w historii sekret robienia pieniędzy"
 

salos

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Bioton odradzam, na razie za dużo zostało obiecane i te obiecanki nie zostały spełnione.
Obecnie inwestuje w lokaty bo na giełdzie jest za gorąco i od 1,5 roku tylko obserwuję co się na niej dzieje.
Ja planuję wrócić na giełdę w przyszłym roku dopiero (chociaż marzec zaczął się ciekawie - 3 dzień wzrostów na giełdzie).
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz w sytuacji jaka ma miejsce warto wchodzic tylko w skrajnie przecenione walory - takei ktore maja perspektywy
 
P

Październik

Guest
kghm, firmy zajmujące się energią odnawialną ... nie trzeba dalej szukać :)
 

salos

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
KGHM obecnie odrabia straty a to dlatego że miedź drożeje, jak sytuacja się zmieni to akcje znowu polecą...
 
P

Październik

Guest
no ale najpierw miedź musi zacząć tanieć, przez ostatni okres była za:cenzura:iście tania, teraz idzie wiosna, czas inwestycji rusza, więc i miedź będzie drożeć ...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kghm, firmy zajmujące się energią odnawialną ... nie trzeba dalej szukać
wobec "posypki" przsemyslu elektronicznego dla kghm ida ciezkie czasy, (mowie o perspektywie dluzszej niz kilka miesiecy)
energia odnawialna to ciagla mitologia
 

salos

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
my tu gadu gadu, a na giełdzie małe odbicie się od dna, ciekawe na ile pary starczy bykom, ja się jeszcze boje choć zuber w telewizji mówił że teraz najlepszy okres jest na kupno
 
P

Październik

Guest
nie wiem co z przemysłem elektronicznym, wierząc ci, kghm będzie miało spore problemy.

ja się zająłem między innymi energią odnawialną i ludzie którzy mnie wprowadzają ciągną na tym niezłe pieniądze, a perspektywy są wzrostowe ... firma w której znalazłem zatrudnienie wyliczyła, że rynek instalacji wykorzystujących energię odnawialną czeka świetlana przyszłość. a ma ona zaplecze ludzi którzy z takich obliczeń żyją, jeśli będziesz zainteresowany podam ci nazwę firmy żyjącej za pan brat ze sportami zimowymi. oczywiście mogę się mylić, a ze mną inni, a ty będziesz miał rację.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jeszcze gorzej
energie odnawialne czeka cienizna...
nawet niemcy z powodu kryzysu toto zarzucaja
decydowac winien rachunek ekonomiczny a nie marzenia
 

salos

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ryzyko gry na giełdzie jest takie samo, jak w grze w pokera.

na giełdzie się nie gra ale inwestuje :p
a w pokera dla zabawy też można pograć
a w pokerze jest dużo więcej kombinowania niż na giełdzie (poczytaj wywiad z najlepszym graczem polskim w Gw poniedziałkowej).
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm
ludzie inteligentni raczej gw nie czytaja...
co do gieldy
coz ona dawno przestala sluzyc temu czemu byla powolana (pzyskiwanie kapitalu) sluzy obecnie tylko i wylacznie spekulowaniu (nie to ze krytykuje spekulacje) ale sa lepsze formy inwestowania przez duze i, jak chociazby swoj wlasny biznej kreujacy cos wiecej oprocz zapisow elektornicznych...
 
Do góry