GPS w telefonie?

Speedman

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
118
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że to nie żadna bzdura. Na serio będziesz miał GPS-a. To chyba taki soft. ALE... nie wiem czy bedziesz z niego korzystał często ( ja bym wogóle nie korzystał ) no bo GPS wykorzystuje połączenie satelitarne czyli... internet a za to sie płaci. <_<
 

choczaj

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
35
pewny jestes, ze kozysta z polacznia internetowego?
a jak masz do palmtopa programy z gps'em to jak to dziala?
gps korzysta z satelit jakis tam...wpisz gps w wikipedii i poczytaj
 

Speedman

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
118
Punkty reakcji
0
pewny jestes, ze kozysta z polacznia internetowego?
a jak masz do palmtopa programy z gps'em to jak to dziala?
gps korzysta z satelit jakis tam...wpisz gps w wikipedii i poczytaj

Bije sie w głowę ( i ty tez powinieneś ). Przecież telefon to nie oryginalny system nawigacji. Nie ma jakiegoś tam specjalnego oprogramowania jak oryginał... GPS w telefonie to co innego. Gdyby obsługiwał za darmo to cena takiego telefonu byłaby ... razy droższa
 

choczaj

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja sie nie bije...ale ty owszem...teraz uwaga..poknij sie jeszcze raz i zobacz co jest do kupienia na aukcji
 

Yomas

T e a s e
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
719
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Zelów ;&gt;
na nokii n95 gps to fajne cacuszko ;) panel dotykowy, musi sie swietnie operowac ;)
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Chodzi mi o to, czy rzeczywiście jest to tak dobre jak opisują, czy jest ten zasięg itd. Bo w sumie po co się męczyć z mapami gdy gdzieś jadę, jak za trochę więcej kaski mogę mieć gps. Na nowe urządzenie i komputerek nie stać mnie i aż tak tego nie potrzebuję, ale za taką cenę... Myślę, że warto :)
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
O boże kochany. Przecież to zwykły odbiornik GPS... Znaczy może jakiś lepszy, ale chodzi mi o działanie. A wy jakbyście jakieś cudo zobaczyli ;q Włączasz to pudełko, czekasz, czekasz, włączasz komórkę/palma, włączasz program(jak AutoMapa/TomTom/CośTamWKomórcę), łączysz sięBluetoothem z tym pudełkiem. Koniec. Teraz tylko program musi nawiązać połączenie z satelitą i odczytać twoja pozycje. Oczywiście to pudełko korzysta z SATELITY, a nie z internetu, więc nie ma mowy o żadnym płaceniu ;q Ja używam HP iPAQ(nie wiem jaki bo nie pisze) + odbiornik(to pudełeczko) HI-406BT + AutoMapa. Generalnie jestem zadowolony. NA wakacja taki zestaw to prawdziwe wybawienie.
Co do wad i ograniczeń, to na pewno będzie to mały wyświetlacz palmtopa(na komórce sobie tego nie wyobrażam...). Kolejnym minusem jest oczywiście łącznosć z satelitami. Wystarczy dach samochodu i z połączenia nici(ale to być może zależy od odbiornika). W autobusie przez szybę jest szansa na połączenie się, ale przez dach nie ma szans. W wąskich uliczkach też różnie bywa(wystarczy jakiś placyk znaleźć i pozycję się ustali). Inne zalety i wady to już zależą od programu z mapą. Wiem, że jak teraz bym coś takiego kupował to tylko i wyłącznie Palm z WBUDOWANYM odbiornikiem GPS(tak to jest za dużo z tym zachodu).

A do autora: nie widziałem u ojca w N73 wbudowanego programu z mapami, więc nie wykluczone, że trzebaby dokupić. A po tym jak mi do mojej E50 zaproponowali abonamencik na mapki, to dziękuje postoje ;)
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Dzięki za konkretną odpowiedź na temat :) W sumie to mam atlas Polski, chyba mi takie bajery nie potrzebne :p GPSa to mam w głowie dość dobrego (aczkolwiek nie bezawaryjnego :D), chyba sobie odpuszczę to...
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ja powiem tak: jeśli się często chodzi w nieznajomych terenach, to taki GPS, to jest CUDO! Ale jako bajer, dla bajeru, to jest to zdecydowanie za droga impreza. Teraz po tym jak korzystałem z AutoMapy w Hiszpanii i Anglii, nie pojadę za granicę bez GPSa(oczywiście oba wyjazdy były na własną rękę).
 
Do góry