Gothic 3

Quguxhu

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Chocby sama trojka to i tak bije wiedzmina pod kazdym wzgledem, widac ze albo nie grales w G lub przeszles tylko raz. Prawdziwy fan docenil by Gothica...

Wiedzmin moze i fajny ale tylko tyle.

Polecam modyfikacje 1: Gothic: Mroczne Tajemnice. :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Chocby sama trojka to i tak bije wiedzmina pod kazdym wzgledem, widac ze albo nie grales w G lub przeszles tylko raz. Prawdziwy fan docenil by Gothica...

Wiedzmin moze i fajny ale tylko tyle.

Polecam modyfikacje 1: Gothic: Mroczne Tajemnice. :)
w fajnej grze w żadnej, ale to zadnej by nie zrobili tego co w jedynce, zalosne zakonczenie, wiedzmin jest lepiej rozwiniety, bardziej klimatyczny, i ciekawsza ma fabule
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Chocby sama trojka to i tak bije wiedzmina pod kazdym wzgledem, widac ze albo nie grales w G lub przeszles tylko raz. Prawdziwy fan docenil by Gothica...

Wiedzmin moze i fajny ale tylko tyle.

Polecam modyfikacje 1: Gothic: Mroczne Tajemnice. :)

A weź pod uwagę to, jak gra ma zryty silnik, mnóstwo błędów, Bezimieny nawala tym mieczykim bez opamietania, nie ma żadnego rozwinięcia postaci... a nie, jest zdobywasz doświadczenie i to wszystko, a w Wiedźminie sam decydujesz co ulepszyć.
 

Quguxhu

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Grales z Oryginalnych Wydanych po Polsku plyt ?

Tak to jest jak sie gra w piraty...

Grales wogole w G ?

Wiedzmin jest dobry ale nie na tyle zeby konkurowac z Seria Gothica... za mlody staz lol

Jeszcze zadnym argumentem mnie nie przekonales o wybitnosci Wiedzmina.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Grales z Oryginalnych Wydanych po Polsku plyt ?

Tak to jest jak sie gra w piraty...

Grales wogole w G ?

Wiedzmin jest dobry ale nie na tyle zeby konkurowac z Seria Gothica... za mlody staz lol

Jeszcze zadnym argumentem mnie nie przekonales o wybitnosci Wiedzmina.
wiek gry sie nie liczy, licza sie rozwiazania jakich uzyto przy mozliwosciach w danym czasie, co za tym idzie final fantasy 2 z powodu w swoim czasie nowatorskiego rozwiazania rozwoju postaci jest o wiele lepszym rpg niz gothic, ktory jest na bardzo niskim poziomie, moze zachwycic pomysl by klasa byla przynaleznoscia do danej grupy, obozu zawodu itp... ale to jedyny plus gothica, gra jest zbyt trudna w pewnych momentach gry, i zbyt latwa w innych, jest to powazne niedopracowanie, gdy poczatkujacy gracz wpada na grupe bandytow jak to na poczatku g2 bylo, i dobiero noc kruka rozwiazywala problem, ale fakt faktem ze to bylo powazne niedopracowanie. takich wypadkow bylo wiele, jak np zdobycie topora orka zeby moc pracowac w miescie, nie znam nikogo kto by rozwalil orka dla topora, zawsze jakims sposobem. poza tym strasznie trudna jest orientacja w grze, wystarczy raz wyjsc gdzies zanim sie zakupi mape, a mozna sie pogubic. natomiast jak juz sie opanuje gre robi sie nudna... (g1 ma ten plus ze jest tak krotka ze zdarzylem ja dwa razy w pelni przejsc zanim mi sie znudzila, ale to tylko dlatego ze jest tak krotka ze po przejsciu czlowiek nie zdarzyl sie wyladowac, ale koniec gry byl i tak zalosny). wraz z wydluzaniem gry stawala sie nudniejsza ta seria...
 
A

Aqualorn

Guest
A weź pod uwagę to, jak gra ma zryty silnik, mnóstwo błędów, Bezimieny nawala tym mieczykim bez opamietania, nie ma żadnego rozwinięcia postaci... a nie, jest zdobywasz doświadczenie i to wszystko, a w Wiedźminie sam decydujesz co ulepszyć.

Tak a w Gothicu to o kierunku rozwoju decyduje niby co... może Innos
Możesz rowijać się w najróżniejszy sposób. Z tym że w Gothicu są punkty nauki a w Wiedźminie talenty. Wychodzi na jedno. Bez rozwijania umiejętności daleko nie zajdziesz a jeśli znudzi cię mieczyk możesz zostać magiem albo przerzucić się na topór.

W Gothicu wiele zależy od umiejętności gracza. Na słabym levelu przy odpowiedniej taktyce i umiejętnościach gracza można pokonać o wiele silnieejszego przeciwnika. Tak było też w poprzednich częściach gdzie pozbycie się orka mając cienki mieczyk i mało umiejętności było możliwe. Trzeba było tylko być szybkim i cierpliwym.

Gra ma troche niedopracowany silnik, błędów w cale nie tak dużo a poprawiają większość patche (szkoda że amatorskie).
Nie mówię w cale że Wiedźmin jest słaby. Przeciwnie jest znakomitą grą RPG (jedna z najlepszych jakie wyszły). O moim wyborze decydowało głównie przywiązanie do serii Gothic i ogólny całokształt trójki.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Tak a w Gothicu to o kierunku rozwoju decyduje niby co... może Innos
Możesz rowijać się w najróżniejszy sposób. Z tym że w Gothicu są punkty nauki a w Wiedźminie talenty. Wychodzi na jedno. Bez rozwijania umiejętności daleko nie zajdziesz a jeśli znudzi cię mieczyk możesz zostać magiem albo przerzucić się na topór.

W Gothicu wiele zależy od umiejętności gracza. Na słabym levelu przy odpowiedniej taktyce i umiejętnościach gracza można pokonać o wiele silnieejszego przeciwnika. Tak było też w poprzednich częściach gdzie pozbycie się orka mając cienki mieczyk i mało umiejętności było możliwe. Trzeba było tylko być szybkim i cierpliwym.

Gra ma troche niedopracowany silnik, błędów w cale nie tak dużo a poprawiają większość patche (szkoda że amatorskie).
Nie mówię w cale że Wiedźmin jest słaby. Przeciwnie jest znakomitą grą RPG (jedna z najlepszych jakie wyszły). O moim wyborze decydowało głównie przywiązanie do serii Gothic i ogólny całokształt trójki.
tak, ale sposob rozwoju postaci jest strasznie uproszczony, sila zrecznosci i mana, w to sie daje punkty, jesli chodzi o statsy, w umiejetnosci... bron dluga, krotka, luk kusza, i krag magii... plus zeby dac efekt urozmaicenia drobne umiejetnosci, czesto calkiem nieprzydatne jak czytanie w jakims tam jezyku, co spokojnie mozna by pominac zeby punktow nie marnowac. z tym pozbyciem sie okra zeby miecz zdobyc to trzeba by sie posrac, za szybki, a blok wiele nie daje. rozwoj postaci jest tak nudny, ze po jednym kierunku posaci nie chce sie grac w inny sposob bo mimo wszystko i tak na jedno wychodzi.
 
A

Aqualorn

Guest
tak, ale sposob rozwoju postaci jest strasznie uproszczony, sila zrecznosci i mana, w to sie daje punkty, jesli chodzi o statsy, w umiejetnosci... bron dluga, krotka, luk kusza, i krag magii... plus zeby dac efekt urozmaicenia drobne umiejetnosci, czesto calkiem nieprzydatne jak czytanie w jakims tam jezyku, co spokojnie mozna by pominac zeby punktow nie marnowac. z tym pozbyciem sie okra zeby miecz zdobyc to trzeba by sie posrac, za szybki, a blok wiele nie daje. rozwoj postaci jest tak nudny, ze po jednym kierunku posaci nie chce sie grac w inny sposob bo mimo wszystko i tak na jedno wychodzi.

Właśnie o to chodzi w Gothicu. Twórcy celowo uprościli grę. Nie ma tak jak w przypadku TES 13 współczynników tylko 4 (życie, mana, siła i zręczność).
W Gothicu 3 doszło trochę więcej współczynników (kradzież, prastara wiedza, kowalstwo itp.). Poza tym różnica między Wiedźminem a Gothiciem jest taka, że w Gothicu podwyższamy poziom siły przedstawiony w postaci liczby a w Wiedźminie mamy poziomy współczynników, kóre przynoszą nam bonusy do ataków. W Wiedźminie także jest kilka niepotrzebnych umiejętności takich jak niektóre znaki. Wywalanie talentów na znaki takie jak Aksjii czy Yrden jest bezsensowne bo te znaki się w ogóle nie przydają. Poza Ignią i Ardem nic nie było mi potrzebne. W broniach jest podobnie mamy % szansy zadania obrażeń krytycznych albo w Wiedźminie kolejne poziomy władania daną bronią. W obu przypadkach poznajemy nowe sekwencje a ataki zadają większe obrażenia. Po prostu są inne sposoby rozwijania postaci ale i tak w końcu chodzi o jedno. Co do czytania do dotyczyło to Nocy Kruka i bardzo się przydawało bo Noc Kruka była bardzo trudna w porównaniu z podstawką i osiągnięcie w niej przyzwoitego poziomu współczynników bez tabliczek było ciężkie.

Wszystko wychodzi na jedno. Nie zgadzam się. W Gothicu mamy szerszy wachlarz umiejętności niż w Wiedźminie. Możemy zostać magiem, wojownikiem, łucznikiem. Nawet w Trójce osiągnięcie wysokiego poziomu w magii i władaniu bronią + wysokie poziomy siły, wiedzy, życia i many jest trudne choć trójka daję nam podobną możliwość wykreowania wieloklasowej postaci jak seria TES.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
o tesie tu nie mowimy, chociaz tes jest niezly, mozna w kazdym kierunku jedna postac rozwianac :) rezygnacja z jezyka nie oznaca rezygnacji z tabliczek, tworcy gry mogli pominac korzystanie z jezyka. co by nie mowic o mechanizmach gry, to mozna by ponarzekac na budowe swiata, w Gothicu swiat nie jest taki ciekawy, a fabula niezbyt wciagajaca, jedyne co wciagalo to lvlowanie postaci, co sie i tak po jakims czasie nudzilo.
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Grales z Oryginalnych Wydanych po Polsku plyt ?

Tak to jest jak sie gra w piraty...

Grales wogole w G ?

Wiedzmin jest dobry ale nie na tyle zeby konkurowac z Seria Gothica... za mlody staz lol

Jeszcze zadnym argumentem mnie nie przekonales o wybitnosci Wiedzmina.

N/C, pokazałeś, że nie umiesz czytać.

Możemy zostać magiem, wojownikiem, łucznikiem. Nawet w Trójce osiągnięcie wysokiego poziomu w magii i władaniu bronią + wysokie poziomy siły, wiedzy, życia i many

A w Wiedźminie? Powalenie, ogłuszenie, rozbrojenie, cięcie tętnicy itp.
 

matix755

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2007
Posty
476
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
moim zdaniem lepszy jest WIEDŹMIN po pierwsze wiedżmin ma lepszą grafikę a po drugie bazuje na lepszym silniku graficznym Aurora Engine firmy BioWare
 

Rewil

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
mówisz tak jakbyś wiedział do czego słuza te silniki.....
Prawda jest jedna.
Gothic wygrywa pod względem grafiki terenu bo w nim mozna wszedzie polazic dlatego grafa jest mniej dopieszczona.
A wiedźmin (gra liniowa) wygrywa pod względem grafiki szczegółowej ponieważ większość terenów jest ograniczona przez co autorzy mogli się bardziej skupić się na szczegółowości detali (chociaz wkurzaja mnie te miecze ktore leca za geraltem xd )

Tych gier nie należy porównywać bo to są 2 różne typy gier. w Gothicu grasz żeby sobie pograć tzn. głownie zdobyć hlvl żeby cię ścierwojady nie dopadły xD . w Wiedzminie czujesz się jakbyś oglądał film dzięki rozwiniętym dialogom i wstawkami filmowymi(pod to podchodzi rozmowa z bohaterami i wykorzystaniu świetnej kamery.) gdzie w gothicu ich po prostu takich rzeczy niema...

Ale i tak wiedźmin narazie u mnie wygrywa ponieważ ma genialną fabułe!!! Gdzie w gothicu to są tak zwane "odsmażane 3 raz kotlety! i Aż niechce się znów grać :p

Bywajcie!
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
mówisz tak jakbyś wiedział do czego słuza te silniki..... [sup][sub]1[/sub][/sup]
Prawda jest jedna.
Gothic wygrywa pod względem grafiki terenu bo w nim mozna wszedzie polazic dlatego grafa jest mniej dopieszczona.
A wiedźmin (gra liniowa) wygrywa pod względem grafiki szczegółowej ponieważ większość terenów jest ograniczona przez co autorzy[sup]2[/sup] mogli się bardziej skupić się na szczegółowości detali (chociaz wkurzaja mnie te miecze ktore leca za geraltem xd )

Tych gier nie należy porównywać bo to są 2 różne typy gier[sup]3[/sup]. w Gothicu grasz żeby sobie pograć tzn. głownie zdobyć hlvl żeby cię ścierwojady nie dopadły xD . w Wiedzminie czujesz się jakbyś oglądał film dzięki rozwiniętym dialogom i wstawkami filmowymi(pod to podchodzi rozmowa z bohaterami i wykorzystaniu świetnej kamery.) gdzie w gothicu ich po prostu takich rzeczy niema...

Ale i tak wiedźmin narazie u mnie wygrywa ponieważ ma genialną fabułe!!! Gdzie w gothicu to są tak zwane "odsmażane 3 raz kotlety! i Aż niechce się znów grać :p

Bywajcie!

1. Silnik jest jeden i tak jak w samochodzie, tak też i w grze napędza grę, jak miałem 1GB ramu to mi się G3 wieszał, a na forach, kolesiom na P4 1.6, 6600GT i 1Gb ramu chodził normalnie.

2. To kto wkońcu wygrywa?

3. Jakie dwa różne typy?

Zastanów się co piszesz.
 

przemcio1

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
460
Punkty reakcji
1
Miasto
z US i A :D
a ja napiszę 'dejta spokój' :p dla mnie z G3 wygrywa Wicek ale jeśli chodzi o resztę części to sory ale ni ch... no nie przekonam się po prostu :p G3 jest zrąbany jeśli jest tu jakiś porządny fan tej gry to niech przyzna mi rację a nie broni G3 jakby to było nie wiadomo co...taka naga prawda...G3 nie wyszło kompletnie zawiodłem się no ale cóż <bezradny> a co do G1,G2,G2NK to dla mnie gierki wypas i chociaż grafika jaka jest taka jest ale klimat (np. górnicza dolina) jest świetny tak jak i fabuła...



<peace>
 

predziu1910

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
"Nieważny jest wygląd, ważne jest to co sie ma w środku", ten kto grał w Gothica I i Gothica II: Noc Kruka zapewne zakochał się w całej serii tej wspaniałej gry, osobiście uważam ,że Gothic 3 jest cholernie nie stabilna nawet na najlepszy komp i już nie ma tego klimatu co pozostałe części ale i tak jest dosyć ciekawa i wciągająca. I co mam oddać głos na to coś zwane Wiedźminem? nigdy ;p
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
czemu nie ma opcji ze obie za za:cenzura:.ste? gothica przeszedlem wielokrotnie, a w Wiedzmina tylko troche, ale nawet mi sie spodobal :D
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Obie gry są zarąbiste. W Wiedźmina już się nagrałem, a obecnie gram w G3, także nie mam faworyta.
 
Do góry