Gorgoroth

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
Gorgoroth - norweski kultowy zespół blackmetalowy.

Nazwa zespołu została zapożyczona z krainy Gorgoroth z powieści Tolkiena "Władca Pierścieni". Powstał on w 1992 roku.



Do moich ulubionych piosenek należą "incipit satan" i "crushing the scepter" a jak u Was? są na tym forum fani tego zespołu?

Edit:

Zapomniał bym dodać. Taka małą ciekawostka^^
"W 2004 roku zespół nagrywał DVD w krakowskim ośrodku telewizyjnym. Zespół w scenografii posłużył się szczątkami martwych zwierząt nabitymi na pale, dwumetrowymi krzyżami, do których przywiązano dwie nagie kobiety oraz nagiego mężczyznę, którzy byli pomazani syntetyczną krwią. Posłużono się również innymi obscenicznymi ekspozycjami. Koncertu, jak dotąd, nie wydano, ponieważ zespół został zaskarżony o obrazę uczuć religijnych (pokrzywdzonymi byli operatorzy kamer). Po procesie w tej sprawie organizator koncertu został skazany na 10 tys. zł grzywny."
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ogladałem ten koncert z Krakowa :D Obscure et Obscenicum :D

A co do samego Gorgorotha, kiedy byłem małym i namiętnym słuchaczem Death Metalu to pewnie i Gorgi leciał często w Winampie :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Z tym koncertem to głośna sprawa była i IMO grubo przesadzona.

A za Gorgoroth właśnie mam niedługo zamiar się zabrać. Co jest dobre na początek?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Tak jak mówiłem wziąłem się wreszcie za tą kapelę. Wcześniej co prawda czasem posłuchałem BM, ale dopiero tutaj bardziej mi się ten gatunek spodobał. Na razie zaopatrzyłem się w dwie płytki-Under The Sign Of Hell i Antichrist, przy czym muszę oddać, że ta pierwsza bardziej kopie tyłek. A chyba jeszcze skuszę się na Destroyer'a, bo zapomniałem o radzie Nocturnus'a.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Muzyka, moze byc, jakos da sie zniesc. Ale koncerty, nie lubie ich. Sa jacys ... ich koncerty przypominaja szpanerow ktorzy krzycza, patrzcie, jestem satanista!!!
 

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Jakoś da się znieść??
Muzyki się słucha,by się nią rozkoszować,a nie wmuszać sobie:aaa jestem trv,bo słucham BM,chociaż duszą znajduję się w jakimś klubie,gdzie laski chapią pały,jak te dupy z reklam o Danonkach ,,Metoda na małego głoda"...
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
" Ogladałem ten koncert z Krakowa biggrin.gif Obscure et Obscenicum biggrin.gif

A co do samego Gorgorotha, kiedy byłem małym i namiętnym słuchaczem Death Metalu to pewnie i Gorgi leciał często w Winampie biggrin.gif
" to w pytę bo ten koncert ukazuje sie 9 czerwca a gorgoroth jak już to gra black a nie Death
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Widziałem ten koncert, fajnie to wyglądało. Może ja jakąś znieczulicę mam, albo coś ale mi się podobał :D

A samego gorgorotha jakoś nie za specjalnie znam i słucham jak i w ogóle tego typu muzyki, chociaż niektóre kawałki są nawet OK ;)
 

DragonHeart

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Ja też słucham :) Jak dla mnie jest niezły, ale wymięka przy The Berzerkerze.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Widziałem ten koncert, fajnie to wyglądało. Może ja jakąś znieczulicę mam, albo coś ale mi się podobał :D
Nawiążę jeszcze do tego nieszczęsnego incydentu. Polscy racjonaliści przygotowują kampanię mająca na celu zmianę artykułu dot. karania za obrazę uczuć religijnych. A właśnie tym artykułem posłużono się do nałożenia grzywny prezesowi firmy, która koncert organizowała. Nie ma wielkich szans powodzenia, ale temat poruszyli, a to już coś.
 

Ghost76

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Jedna z moich ulubionych kapel, w której darli się jedni z najlepszych wokalistów BM. Hat, genialny Gaahl i oczywiście Pest to dla mnie mistrze. Poza tym wszystkie albumy :cenzura: (Pentagram i Antichrist !!!!!) no może oprócz ostatniej, dość nudnej.
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Ostania nie trzyma poziomu wymienionych przez Ciebie ich sztandarowych płyt, ale to pewnie przez całe zamieszanie z procesem. Chcieli coś szybko wydać, by pokazać że żyją, a wyszło średnio. Znaczy płyta nie jest zła, ale w tym roku w BM wyszło tyle znakomitych płyt, że ta ginie.
 

Ghost76

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Dokładnie. Choć są dwie perełki na płycie: Aneuthanasia, która przypomina mi stare dobre Begravelsesnatt z Pentagramu, a Prayer płytkę Under Sign Of Hell.
 

Cheetoss

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
No w Krakowie zrobili niezłe przedstawienie nie powiem, ale nie obrazili moich uczuć religijnych, to jest sztuka dla mnie zespół wie jak zrobić by było głośno o nich
a co do moich ulubionych kawałków ... Sign Of An Open Eye
 
Do góry