Golenie nóg...

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Cześć dziewczyny, mam do was takie pytanie. Goliłam sobie ostatnio nogi jak byłam już zmęczona, i poleciałam maszynką jakość tak, że zdarłam sobie skórę do tego stopnia, że ją wyciągałam z maszynki. No i to było kilka dni temu, krew się lała jak szalona, ale nie o tym. Otóż kiedy mi się z tego zrobi jakiś strupek, czy coś? Ciągle szczypie i jest to miejsce po prostu pozbawione naskórka zupełnie.
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Musi wypłynąć taki przezroczysty płyn i wtedy się zrobi strupek.
Ważne żeby nie ruszać jak się to przezroczyste (nie jestem biologiem, nie znam nazwy) pojawi.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Limfa? :crazy: Ale ja mam to zaklejone plasterkiem i nie ruszam, to nawet nie wiem co mi tam leci natomiast co rano zmieniam plaster, bo zawsze trochę krwi jest na takim po nocce.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Radzę nie przeżywać, na wszystko potrzeba czasu. Przemywaj od czasu do czasu i powinno się zagoić. Następnym razem uważaj i depiluj się 'na mokro', bo możesz się zaciąć w innym miejscu...:p
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ależ ja to robiłam na mokro, SzklanaDamo. Tylko, że pociągnęłam sobie maszynkę jakoś tak pod ukosem i ładnie pojechałam.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Ja bym radziła nie zaklejać tego plastrem bo gojenie się dłużej zejdzie ,ponieważ rana nie ma dostępu do powietrza.
Jeżeli siedzisz w domu staraj się tego nie zaklejać .
Obstawiam jakieś 3-4 dni na pojawienie się strupka.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ale ciężko jest być bez plastra w spodniach, bo to trze. Nawet jak mam plaster i wciągnę spodnie to mnie boli.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
W zamierzchłych czasach, o których jedynie stare drzewa pamiętają, kobiety nie chodziły w spodniach. Może, na te kilka dni, pobaw się w rekonstrukcję historyczną, hm?
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Wiem.
Dlatego ,jeżeli jesteś w domu to się staraj ,a jak wychodzisz zaklejaj.


Thyme
Nie wiem jak u Ciebie ,ale u mnie jest taka pogoda ,że do spódnicy musiałabym 3 pary rajstop założyć ,żeby mi było ciepło.
W lecie wyrzucam spodnie na dno szafy.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Thyme- nie mogę bo będę wracać na siebie zbyt dużą uwagę idąc po chodniku, spowoduję kilka wypadków a wszystko to dzięki mojej obdartej nodze.
Poza tym jest zima. :D
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Jejku-jak siedzisz w domu to wietrz tę ranę jak długo się da.Jak musisz wyjść to zaklej-ale lepiej weż gazę- czy duży gazik na ranę, a plaster tylko na brzegi tam gdzie zdrowa skóra.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Gdzie znajduje się taki gabinet, w którym parzą woskiem ?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Nie wiem -tak mi się skojarzyło-ja wosku nie stosuję-to on nie parzy?
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Mnie nie, ale może uczulać, albo włoski mogą się wrastać. Wszystko zależy od predyspozycji. Podobnie rzecz ma się z laserem. Różnie organizm reaguje. Stąd polecam przede wszystkim gabinety na dobrym poziomie z kompetentnym personelem.
 
0

03092010

Guest
Otóż kiedy mi się z tego zrobi jakiś strupek, czy coś?
Zaskoczylas mnie pomyslem na watek.
Po naszych odpowiedziach przyspieszy ci sie gojenie? Bo nie rozumiem twojego tematu, pytania. Odpowiednio pielegnowane zranione miejsce, zagoi sie zawsze. Pytanie czy zostanie blizna.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
ze spokojem musisz poczekać. :) gojenie miejsca zaczęło się od momentu kiedy przestałaś krwawić.(jakoś to tam było, ze protrombina uaktywnia trombine czy na odwrót, blablabla:p) na noc nie zakładaj plastra... nie dotykaj tego miejsca i za jakis czas powinno być ok. natomiast dość dobrze staraj się odizolować ranę od spodni. tzn w ciągu dnia nakładaj dość konkretny opatrunek adekwatny do Twojej rany, by nic jej nie podrażniało
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
@Seven, cóż, zaskakuję od jakiegoś czasu nawet siebie. A co do blizny, to nawet o tym nie pomyślałam o_O nie przyjmuję tego do wiadomości.

@not ok, już mi się coś tam zaczyna dziać bo nieustannie czuję lekkie pieczenie i widzę, że się pojawia pierwsza warstwa osłaniająca mi ranę przed czynnikami zewnętrznymi, więc chyba już "z górki" :D
 
Do góry