Golenie [1-szy raz wielorazówką]

An0nimek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecinek
Cze
A więc chce się poradzić i podzielić wrażeniami :D
Postanowiłem zakupić maszynkę do golenia [wielorazową], wcześniej jechałem na jednorazówką ale postanowiłem sobie urozmaicić życie
Wrażenia:
Gillette mach 3 turbo na pewno gładsza skóra na drugi dzień, zarost nie jest tak szybki, ostrza golą bardzo delikatnie a co za tym idzie więcej razy muszę przejechać tą samą drogę, ruchoma główka jest przydatna lecz za mały docisk na moje oko no ale przyzwyczajenie do jednorazówek :p
Cięższa maszynka i solidna ciesze się z wydanych pieniędzy

A teraz poradzić czas się :D
Maszynka+Pianka(Gillette protector series) i po goleniu co najlepiej użyć? ja zazwyczaj przeczyszczam skórę spirytusem salicylowym, mam też wodę po goleniu ale to bardziej jak gdzieś wychodzę a nie siedzę w domu ;)
Co polecacie do tej maszynki "do i po" goleniu
Dodam iż mam lekki trądzik

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :D
 

paczek1262

w ryj?
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
912
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Łódź
Ja tam lece raczej na jednorazowkach, ale raz czy dwa ojcu p:cenzura:ylem Gillette wielorazowke i rzeczywiscie duzo lepiej. Ja zawsze po golenie przemywam twarz woda z mydlem i woda po goleniu ;) nie oszczedzaj na wodzie po goleniu ;d
 

An0nimek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecinek
Po prostu nie chce chodzić spać z takim mocnym zapachem pod nosem bo przeważnie kąpiel biorę przed spaniem ;D i po kąpieli golenie
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
1) Najpierw postaraj się o mniej pryszczy, potem możesz się golić, ponieważ podrażniasz tamtą strefę pryszczatą, przez co roznoszą się te bakterie.
2) Gól się przed kąpielą, wtedy woda łagodzi podrażnioną skórę.
Takie moje małe rady :p
 

An0nimek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecinek
Podczas kąpieli schodzi z człowieka pot i bakterie, zostane przy tym że golę się po kąpieli ;P
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
No moja skóra lepiej znosi golenie przed kąpielą. Łagodzę ją wodą, mydłem, płynem, co tam się znajdzie pod ręką :p
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ja się golę rano, bo wieczorem to nie ma sensu, rano znów jestem owłosiony (jak ma być zarost, to taki dwudniowy, a nie kilkugodzinny) ;)

Do golenia pianka, potem przemycie twarzy zimną wodą i odrobina wody po goleniu.

A na pryszcze? Zrezygnuj ze słodyczy i ostrych rzeczy ;)
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
czemu słodycze i ostre rzeczy ja lubie pikantne jedzenie :p jaki to ma wpływ?
Nie pamiętam już dokładnie jaki, ale coś tam robią.
Mi to bardzo pomogło - w niecały miesiąc przestałem mieć takie problemy ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A ja się golę jednorazówkami rano podczas kąpieli panowie ;) Najpierw myję dokładnie twarz, potem nakładam piankę, golę, spłukuje dokładnie twarz letnią wodą i jeszcze raz ją dokładnie myję. I jest OK ;) I tak codziennie, czasem jak mi się nie chce to co dwa dni. Ale chyba zainwestuję w wielorazową maszynkę. Mówisz, że ta Mach 3 dobra? A ile zapłaciłeś? I jak drogie są ostrza?
 

An0nimek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecinek
Sory że tak późno odpisuje, ja przedrożyłem i dałem 21zł ale można kupić nawet i za 16zł a ostrze 12zł 4sztuki :p fajnie sie goli jak się przyzwyczaisz bo jednorazówka strasznie lekka jest :D
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Nie ma to chłopaki jak barberia :) raz z ciekawości byłem podczas wakacji w USA, jak to na tych filmach Amerykańskich i teledyskach, jest pewien dreszczyk jak facet stoi z tą brzytwą, ale efekt lepszy niż maszynki do golenia wiodącej marki(bez krypciochy) chociaż normalnie sam używam wymienionej tutaj:)
 
Do góry