Gnioty by kłusy

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Toruń - okolice
naprawdę fajne te Twoje "gnioty"
ślimaczki szczególnie
może wyślij je na forumowiskowy konkurs ;) http://www.forumowisko.pl/topic/146202-konkurs-na-miesiac-maj/
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
1. nie przepadam za makro więc się nie wypowiadam
2. świetne miejsce do zrobienia zdjęcia, dobrze wykadrowane, ale wykończenie kiepskie. ciemne zdjęcie powinno wprowadzać nastrój grozy, tobie się to nie udało. Jak dla mnie zdjęcie za ciemne (sprawdzałem na 2 monitorach), a jeżeli już zostawiać ciemne zdjęcie to chociaż większy kontrast, aby lepiej było widzieć kontury drzew, bo w tej chwili masz ciemne drzewa na ciemnym tle z kropką pośrodku (muszę na 100% ustawić podgląd aby zobaczyć co jest na końcu). Jeżeli zdjęcie zrobione zostało w RAW'ie to myślę, że dałoby się coś z nim zrobić, gdyż kadr jest świetny i zdjecie ma potencjał (i proszę ludzi bez komentarzy, że nie uważają obróbki komputerowej, bo skoro robią zdjęcia cyfrówką to już tam jest mnóstwo obróbki i to marnej jakości)
pozdrawiam
 

kłusy

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
202
Punkty reakcji
0
Majek dziękuje za wyczerpujący komentarz :)

ja makro nie lubie też i to chyba w tym miesiącu jedyne takie zdjęcie jakie popełniłem :) i pewnie wyląduje na konkursie :)

co do lasu to niestety za bardzo aktualnie nie szlaeje z obróbką, pozatym to zdjęcie jest trochę poruszone i zamierzam ejszcze raz pojechać je zrobić już dokładniej i może przy trochę innym świetle.

Dziękuje za konstruktywną krytykę :)
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
Podoba mi się to, że masz pomysły na zdjęcia (zarówno 2 jak i 3), brakuje jednak trochę konsekwencji w tym, co robisz. Zwykle bronię kadrów centralnych, ale w tym przypadku nie był to chyba najlepszy pomysł ze względu na to, że na zdjęciu nie masz jednego ale kilka obiektów w centrum (buda z psem, łańcuch, garnek). Za dużo rzeczy chcesz pokazać naraz. Przetnij zdjęcie na pół i będziesz miał dwa świetne zdjęcia: na jednym psa w budzie, a na drugim łańcuch (oczywiście zdjęcie łańcucha musiałoby być pod innym kątem, z dużo niższej wysokości). Ogólnie zasady (na zdjęciu powinien być tylko jeden obiekt zainteresowania) są po to, by je łamać, ale chyba nie jesteśmy na takim poziomie aby to robić :)
 

kłusy

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
202
Punkty reakcji
0
no to po małej przerwie kolejne zdjątko - takie reportażowe było :)

 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Naprawdę fajne masz pomysły na zdjęcia. Na fotografii się nie znam, więc nie wypowiem się na ile profesjonalnie są wykonane, ale przykuwają oko laika;) Zwłaszcza to drugie. Kompozycyjnie super.
 

kłusy

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
202
Punkty reakcji
0
no najważniejsze opinie są tych co się nie znają niby :)
jak się ludziom podoba to jest ok :)

to przy okazaji zarzucę następnego pstryczka.

 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
plus za dobrze trafioną ostrość, ale żółw nie przykuwa uwagi :( za mało przestrzeni z gór i prawej strony.
 
Do góry