Głośniki

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Cześć! Od razu do rzeczy. Mam głośniki Creative (Inspire 5.1) i chodzi o to, że czasem coś dziwnego zaczyna się dziać. Nie podkręcam ich na maksa (Ledwo słychać je w pokoju), a jednak pierdzą.
To nie takie zwykłe pierdzenie. To taki mały pierd i przeskoczenie dźwięku. Bardzo irytujące. Co na to mogę poradzić? Mam zintegrowaną kartę dźwiękową. Głośniki od września.
Pomóżcie, proszę.
 

karmazynian

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
to moze byc wina zintegrowanej karty dzwiekowej, moze byc naprawde marna, dopiero po podlaczeniu lepszych zestawow glosnikowych okazala sie kiepska... po kupnie nawet Sound Blaster Audigy SE przyniesie poprawe dzwieku...
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Damian, ty chyba jesteś pobudzony nieczysto . Ten blasterek , ma mizerne wsparcie pod vistę ze strony programowej, a dźwięk 5.1, 7.1 pracuje idealnie w tym systemie nawet przy zintegrowanych scalakach realtek i soundmax.

To pierwszy komentarz pod opisem tej karty. Prawda, czy ściema? Btw. Mam Vistę.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Już wiem, o co chodzi. To nie wina głośników, ale komputera. Ch0lernie się tnie coś w środku. Temat do zamknięcia.
 

Alfonzo

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Przeworsk
Witam. Mam takie zapytanie.
Mam 2 kolumny 130W i jak podkrecam bass to glosniki zaczynaja charczec czy pierdziec niewiem jak to nazwac.
Jak to mozna usunac zeby tak nie bylo ??
Prosze o pomoc. :czytaj:
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
A jaki masz sprzęt? Jak trzeszczą czy tam charczą to mają za mało mocy.. Pod co są podpięte??
Podaj więcej informacji.
 

Alfonzo

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Przeworsk
mam 2 kolumny Tonsil Samba 130 i podpiete sa do wiezy Sony RX 900 a wieza jest podlaczona do kompa gdzie karta muzyczna jest: Aureal Vortex 8820 Audio.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Głośniki Tonsil Samba są jednymi ze starszych sprzętów, zasięgnąłem porady na forum.. ;)
Z tego co mówią ich użytkownicy, mają właśnie tendencję do trzeszczenie, jeśli były po regeneracji..
Zobacz, czy cewka nie ociera o magnes - to może być przyczyną tych niechcianych dźwięków.
 

Alfonzo

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Przeworsk
a chcialbym zapytac czy jakbym do nich kupil osobny subwoofer i zmniejszyl bym wtedy bass w kolumnach to by sie polepszylo ?? Bo jak scisze bas na kolumnach to wtedy dobrze chodza.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
No tak, tylko jest pytanie, czy faktycznie jest problem 'mechaniczny' z głośnikiem, czy może mają za mało mocy..
Jak chcesz dodać suba, to pamiętaj o wzmacniaczu - subwoofer też musi mieć dość mocy - podejrzewam, że do tego sprzętu chcesz podpiąć jakiegoś konkretnego niskotonowca ;)
 

Alfonzo

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Przeworsk
czy moze kupic nowe kolumny ?? chociaz to dla mnie troche droga inwestycja.... a moglbys mi poradzic jaki by najbardziej pasowal do moich kolumn subufer ??
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Kolumny są wystarczające - chyba, że jesteś koneserem muzyki-inne forum..
Jak masz Samby, to suba też z Tonsila dobrać - tyle, że to już nie mały wydatek.. Spora kasa..
No ale wiesz - nie ma co się bawić w jakieś plastiki.. Jak masz kilka stów na zbyciu.. :p
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Popatrz na allegro.. Z subem Ci nie doradzę - nie mam takiego sprzętu, chociaż wydaje mi się że te tonsile są wystarczające..
Zrób tak jak radziłem - sprawdź te membrany (czy nie ocierają - to może być źródłem niechcianych dźwięków).
Są inne fora - tam siedzą spece - podasz swój budżet i coś Ci wymyślą.

No i tak na marginesie - te kolumny już potrzebują wzmacniacza - wieża nie wyrabia - a jakbyś chciał jakiegoś suba - licz się
z dodatkowym kosztem - co to za przyjemność jak zamiast głębokiego bassu - słyszysz głębokie szmery i trzaski :D
 

Alfonzo

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Przeworsk
a mam jeszcze takie zapytanie: Czy na dole kolumny tam gdzie jest bass z dziura to tam powinna byc czysta i wolna przestrzen czy tez jakis filc tam powinien byc ?? Bo w jednym mam cala zawalona tym
 
Do góry