Głodówka

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Jedną z najbardziej popularnych metod nieracjonalnego odchudzania jest głodówka. Polega ona na podawaniu dowolnej ilości płynów pozbawionych energetycznych składników pokarmowych, najczęściej wzbogaconych witaminami i składnikami mineralnymi. Leczenie głodem może spowodować szereg groźnych dla zdrowia powikłań. Dochodzi do zaburzeń w funkcjonowaniu serca, jelit i mózgu. W czasie głodówki groźne są również powikłania w postaci zaburzeń wodno-elektrolitowych. Szczególnie niebezpieczna jest ucieczka z organizmu potasu, magnezu i sodu, bowiem to przyczynia się do zaburzeń rytmu serca i omdleń. Głodówka powoduje szybki ubytek masy ciała. Niestety, odbywa się to nie tylko kosztem tłuszczu zawartego w organizmie ale również w wyniku ubytku wody utratą masy mięśniowej. Tak więc uzyskiwane rezultaty w tym przypadku są tylko pozornie zadowalające. Ważnym argumentem przeciwko głodówce jest również niekorzystny jej wpływ na funkcje tarczycy. W trakcie głodówki tarczyca produkuje mniej hormonów, aby zapobiegać rozpadowi białka wewnątrzustrojowego, a to z kolei obniża spoczynkową przemianę materii. Organizm uczy się bardziej oszczędnie gospodarować energią. Należy przestrzegać przed stosowaniem głodówek, bowiem jest to szkodliwa dla organizmu forma odchudzania. Również trzeba pamiętać, że z racji obniżenia spoczynkowej przemiany materii osoby, które stosowały głodówki, szybko tyją ponownie !!

Głodówki najczęściej podejmują młode osoby. Nieświadome poważnych zagrożeń ze strony braku dostarczania pokarmu mogą doprowadzić do poważnego niedożywienia i wyniszczenia organizmu.

Zanim podejmiesz radykalne kroki w walce z tłuszczykiem, przemyśl dobrze wszystkie “za” i “przeciw” lub porozmawiaj o swoich planach odchudzania z profesjonalistą, który pomoże skomponować jadłospis w taki sposób, aby Twój organizm na tym nie ucierpiał.


Źródło: twojecentrum.pl
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Bez przesady.
Uważam, że głodówka aby schudnąć jest głupotą, jednak sama w sobie jest przydatna.
Pozwala uwolnić organizm od toksyn, przywrócić równowagę.

Głodówki nie należy zaczynać 'na raz', jednego dnia jeść, następnego dnia już nie. Należy stopniowo, przez 2-3 dni zmniejszyć ilość przyjmowanego pokarmu, aż do zera.
Podczas samej głodówki należy pić dużo wody - 2 litry to minimum.
Nie należy się też przemęczać.
Maksymalny czas głodówki dla osoby początkującej to 3 dni. Później znów zaczynamy powoli jeść, najpierw coś lekkostrawnego i dopiero później cięższe rzeczy.

Osobiście lubię co jakiś czas nic nie jeść. Tyle, że u mnie trwa to około tygodnia.
Później człowiek czuje się znacznie lepiej, lżej, czyściej.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Uważam, że głodówka aby schudnąć jest głupotą, jednak sama w sobie jest przydatna.
Pozwala uwolnić organizm od toksyn, przywrócić równowagę.

Ale trzeba wiedzieć jak to wszystko poprowadzić...
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Nie mam żadnych bólów, nie słabnę.
Jak już wcześniej napisałem, głodówka to nie jest coś, co można tak sobie z nudów zrobić.

Trzeba być pewnym, że jest się zdrowym. To raz.
Potem trzeba 'nauczyć się mniej jeść', czyli wytrzymywać bez podżerania, nie jeść dużo.
Następnie należy powoli zmniejszać ilość jedzenia, aż do zera (lepiej aby to potrwało nawet 3 dni, niż 3 godziny).
I już. Pierwsze głodówki powinny być krótkie, dopiero gdy ma się już doświadczenie można spróbować dłużej.
A ponieważ gdy znów zaczynam jeść, jem powoli, małe porcje, to organizm nie ma z tym problemu.

Co ważne - głodówka to nie sprawa życia i śmierci.
Jeśli podczas niej czujesz się gorzej, czy też wydarzy się coś poważnego i potrzebujesz sporo energii, to należy ją przerwać.
 

nitka2204

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Myślałam o głodówce <_< , ale nie wiem... najgorsze jest to, że jak jestem głodna to nie mam siły nic zrobić :mruga: , ale co tam..jeszcze w tym tygodniu spróbuje sie "zagłodzić" :p , a od dziś zaczynam mniej jeść, żeby się przyzwyczaic do połowę mniejszych posiłków ;)
 

alveoman

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
CO wy ludzie piszecie? Głodówka strasznie niszczy organizm, spórbujcie zamiast tego treningów aeroobowych i dobierzcie do tego dietę
 
Do góry