Głód na świecie...

Status
Zamknięty.

luqas

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
odpowiedzcie mi na takie pytanie... (powiem w prostych słowach)
skoro chyba każdy kraj posiada matryce do masowej produkcji pieniędzy i istnieją tajne fabryki zajmujące się tym (nie koniecznie tajne), to dlaczego chociażby jeden kraj, (chociażby Rosja, albo USA bo są najbogatsze) nie wyprodukuje kilkudziesięciu miliardów dolarów (czy tam euro) dodatkowo i nie oddadzą ich najbiedniejszym krajom w afryce a tym samym nie zmniejszą (albo nawet nie zlikwidują(!) głodu na świecie... ?!
czekam na odpowiedzi i chciałbym poznac wasze zdanie na ten właśnie temat...
pozdrawiam.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
1. Od dodrukowywania pieniedzy jest Andrzej Lepper. To nie jest takie proste jak piszesz.
2. Kraje biedne powinny sobie same pomoc bo pomoc humanitarna tam wysyalana tylko te kraje pogroza w biedzie.
 

lilith6

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
a tam nie pamietam
Przepraszam bardzo, ale niby dlaczego miałyby coś takiego zrobić? Z jakiej okazji? Dnia dobroci dla zwierząt? Ludzie z natury nie są altruistami. Głodujących jest tam mnóstwo, fakt. Jednak sami Murzyni chyba już nic z tego sobie nie robią. Wszędzie słyszę ta Afryka, głodujący ale czy pomyślał ktoś kiedyś o tym dlaczego tak jest? Mamy zupełnie inny obraz Czarnego Lądu niż ten jaki jest naprawdę. Murzyni siedzą sobie w slumsach i nawet nie starają się zdobyć jakąkolwiek pracę, robotę, zająć się czymś. Czekają na zbawienie. Powiecie że nie ma tam pracy, owszem jest tyle że im się nie chce nią zając. Możecie zapytać jakiegokolwiek realistycznie patrzącego człowieka, który odwiedził Afrykę jak tam w rzeczywistości jest. My mamy obraz głodujących, cierpiących ludzi na których patrząc ogarnia nas litość i Zachód daje im pieniądze, które na cholerę im się nie przydadzą. Szczepionki na HIV, lekarstwa, szczera pomoc nie taka biorąca się z litości i współczucia. To im się 100 razy bardziej przydało, nie pieniądze. Jedyny kraj który patrzy na nich jak na równorzędnego partnera nie zaś "coś podrzędnego" to Chiny. To dzięki ich pomocnej dłoni Afryka jeszcze nie zeszła na samo dno. Dopóki sami Murzyni nie podejmą walki o swój los i Zachód da im coś naprawdę pożytecznego a nie kaskę Afryka będzie tym czym teraz jest.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
poza tym chyba nie zdajesz sobie sprawy co by te kilka miliardow zrobilo z inflacja. jakby to bylo taki proste to biedne kraje same by sobie dodrukowaly.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
odpowiedzcie mi na takie pytanie... (powiem w prostych słowach)
skoro chyba każdy kraj posiada matryce do masowej produkcji pieniędzy i istnieją tajne fabryki zajmujące się tym (nie koniecznie tajne), to dlaczego chociażby jeden kraj, (chociażby Rosja, albo USA bo są najbogatsze) nie wyprodukuje kilkudziesięciu miliardów dolarów (czy tam euro) dodatkowo i nie oddadzą ich najbiedniejszym krajom w afryce a tym samym nie zmniejszą (albo nawet nie zlikwidują(!) głodu na świecie... ?!
czekam na odpowiedzi i chciałbym poznac wasze zdanie na ten właśnie temat...
pozdrawiam.
Zapoznaj się z podstawowymi zasadami ekonomi, a dowiesz się dlaczego pieniążków się niedodrukuje.
Pozatym wali mnie to czy tam głodują. Wszyscy robią zbiórki dla biednych w Afryce. Najpierw zajmijmy się swoimi, a dopiero potem dzielmy się z innymi krajami. Oczywiście nie mówię tutaj o kryzysowych sytuacjach typu wojna.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Cytat z " Dnia Świra" :
"Dziecko trzeba nauczyć pływać, a nie rzucać mu koła ratunkowe"

Dziecko - Kraje trzeciego świata.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
jak to ktoś kiedyś powiedział Afryce trzeba dać wędkę a nie rybę. ;)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
heh
odpowiem
najskuteczniejsze drukarnie pieniedzy pracuja w zimwabwe
tamtejszy kacyk = prezydent
uwierzyl bezgranicznie keynesistom i zaczal drukowac
obecnie inflacja przekraczala 100 mln %
wiec parafrazujac
pomogl sam sobie drukujac pieniadze
do tego wypedzil bialych i upanstwowil wszytko co sie dalo
efekt? rodezja (zimwabwe) najwiekszy eksporter zywnosci w afryce stal sie zebrakiem i nie produkuej w ogole zywnosci - tylko importuje

jak do tej pory wszytkie formy pomocy afryce powodowaly 1 zjawisko - bogactwo miejsowych kacykow i dalsze biednienie zwyklych ludzi (wszystko rozkradzione)
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
nie wiem co lepsze:Rosja-bogacz<w g8 jest chyba racji towarzyskości Rosjan :D >,czy dodrukowanie :)

Moim skromnym zdaniem za kilkadziesiąt lat gdy skończy się ropa i pola będą slużyć do produkcji biopaliw zacznie prawdziwy głód.Już są tego pierwsze symptomy.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Co do głodu w Afryce.
Afryka to żyzna ziemia, obfitośc pastwisk oraz bogactwa mineralne. Im nie ma potrzeby nic wysyłac. Oczywiście w wyniku walk miejscowych band jest tam sporo głodnych i cierpiących ludzi. Gdyby się jednak kierowac różnymi materiałami propagandowymi, człowiek mógłby pomyślec, że w Afryce ciągle cierpią z biedy i klęsk żywiołowych. Taki obraz tego kontynentu jest na ręke miejscowym watażkom, którzy przechwytują pomoc humanitarną i zarabiaja na handlu żywnością. Oczywiście ktos z białych tez musi w tym miec swój interes.
Pracuje z człowiekiem, który sporą częśc życia spędził w Afryce, i kiedy wspomni się mu o głodzie i potrzebie wysyłania tam żywności to tylko się śmieje. Największe nieszczęście Afryce wyrządzili biali. Zrobili to wynosząc się stamtąd.

Ignorancja zasad ekonomi przez autora tematu jest do zrozumienia, bo przecież nawet jeden z byłych wicepremierów też myślał, że w ten sposób wyciągnie Polske z kryzysu, a w Zinbabwe, jak juz zauważył Brave, jeden prezydent ten pomysł zastosował.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Tym dodrukowywaniem pieniędzy bardzo by tamtejszym ludziom pomogli!
Mozna bylo by je np uzyc do:
4665.jpg


Co do inflacji w Zimbabwe to myśli się o dodaniu nowego przedrostka miar...
Deka = 10^1
Kilo = 10^2
...
Jotta = 10^24

Kolejnym przedrostkiem miał by być:
Mugabe = 10^jotta

Na koniec:
W ramach pomocy krajom słabo rozwiniętym pieniądze biednych ludzi z bogatych krajów trafiają do kieszeni bogatych ludzi w biednych krajach.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Chmara kolibrow nad Afryka..... to niesmaczne.

Dodrukowywanie jest niemozliwe bo ekonomia??????????????????????????? - to mnie zabilo........... powalilo to wiedza o ekonomiii..... pada niezywy.

Co z tego ze byle kiep wie co to nibymabyc inflacja, szczerze to tak jakby sobie wyobrazac ze nie mozna nadmuchac balonu bo powietrze jest w plucach.

Niektorzy afrykanscy ungubungubanga moze nie wiedza............. nie mam pojecia :p - to wszystko jakis absurd ale coz.

Nieusprawiedliwia to tej chmary kolibrow znecajacych sie nad oczywistymi oczywistosciami....
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przemax tu sie nikt nie zneca
ot temat powstal w
ktorym autor zarzyczyl sobie drukowania pieniedzy
stad reakcja
 

luqas

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
po pierwsze dziękuję niektórym za czytelną odpowiedź... :)
a niektórym chciałem zaznaczyc, że to było pytanie... a nie pytanie retoryczne... a to że nie znam się na ekonomii to nie moja wina bo niestety w mojej szkole tego prawie nie uczą (informatyczna) więc nie wiem czemu wszyscy (czyt. niektórzy), jazgoczą jakbym popełnił jakieś przestępstwo... chciałem tylko poznac odpowiedź bo ciekawiło mnie to a chyba po to też jest to forum...
temat raczej już do zamknięcia.... pozdrawiam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry