Gitowcy, Git ludzie, grypsera

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Z całym szacunkiem. To co sądzisz o staropolskiej mowie?? Też wydaje Ci się śmieszna i wieśniacka, no i beznadziejna??
Takie wieśniackie śmiesznostki, tworzą naszą kulturę i historię!! Czy tego chcesz, czy nie!!
Tak samo jak obecnie, mega-skrótowce i miliardy makaronizmów!! Dla mnie to jest wieśniackie, płytkie i poniżające!!
Ale tak jest i ja się z tym pogodziłem!! Bo niestety tak już w Polsce jest!!
Co nie znaczy, żeby nie pielęgnować mowy ojczystej, jak i różnych lokalnych gwar czy też, subkulturowych slangów!!
Nawiasem mówiąc, grypsera jest bardziej polska i o wiele bardziej złożona i pomysłowa, niż zwroty: HWDP itp.!!
Pielęgnujmy tradycję!!
Grypsera była też używana, przez BOJOWNIKÓW O NIEPODLEGŁOŚĆ, podczas II-ej Wojny Św.!!
Pozdrawiam wszystkich :)
nie nazwałbym grypsery czymś rdzennie polskim. slang ten jest mieszanką różnych języków-niemiecki, rosyjski itp. a samo słowo "git" jest wzięte z jidysz i oznacza dobrze(nieoceniona Lalka B. Prusa)

Cała ta grypsera, gitowcy to taka żenada ze nie wiadomo czy sie smiac czy płakać.

W wiezieniach siedzą tylko frajerzy i czasem ludzie niewinni...

Tez mi podnieta ze ktoś siedzial w wiezieniu i nauczyl sie małpiego jezyka.

Ogólnie są jest to kwintesencja tego co w Polsce jest nabardziej ch*jowe.
w grypserze podoba mi się nie środowisko z jakiego pochodzi, ale o to że niektóre zwroty sa pomysłowe.
[nawijajcie...


Nie zapominajcie o Festach, jedynym ruchu, ktory potrafil postawic sie grypserom i to w czasach gdy gitowcy byli niezwykle silni. Fesci dzieki cwaniactwu i inteligencji ustawiali sie w wiezieniach zapewniajac sobie duzo lepsze warunki niz reszta wiezniow, czesto wchodzili w uklady z klawiszami ( co bylo nie do pomyslenia dla grypsera ) gdzie celem ukladu bylo zdobycie konlretnych korzysci ale tez czesto rolowanie klawisza . Z tego powodu grpsiarze glosili, ze Fesci to donosiciele. Fesci za to twierdzili, ze grypserzy to fizole i homoseksualisci wykorzystujacy przemoc do zdobywania slabych fizyczni i psychicznie partnerow. Wielu grypserow zostalo podsdtepnie "skreconych do wora" przez Festow i skonczylo swoja git-kariere. Hymnem festow byly piosenki Maryli Rodowicz z tego powodu piosenki te nie sa tolerowane przez chlopcow z grypsery do dzis. Co ciekawe dzisiejsza grypsera nie przypomina juz "twardych ludzi" z czasow PRL a czesto kombinatorow i cwaniakow przypominajacych wlasnie dawnych Festow. Warto pamietac o tej zapominanej juz podkulturze! BB)
o festach nigdy nie słyszałem-chociaż samo słowo kojarzy mi się z grypserą. nie jest czasem tak, że Feści byli elitą wśród gitowców? Wśród warszawskich gitów panował właśnie etos cwaniaczka, a nie "fizola".
 

Enes

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Nie festy nie byli elitą wśród gitów, fest to osoba praktycznie najnizej w hierarchii oni byli konfidentami,frajerami i zawsze robili na przekór dobrym chłopakom i zawsze mieli przesrane
 

xxmoniax

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
0
Ta cała grypserka mnie bawi po prostu. Posiedzi ktos pół roku, wychodzi na wolnośc i używa grypsu twierdząc że zapomnieał jak normalnie sie mówi .Ha ha ha
Poza tym odchodzi sie już teraz od tego w puszkach.
 

AryanSkin14/88

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
WIELKA POLSKA.
Źle rozumiecie Gitówców.
My SKINI- wywodzimy się od Nich.
Gici to ludzie po kryminale, którzy tak, jak MY- stworzyli Własny system.
Gici mieli swoje zasady- solo, to solo.
Kobietę TRZEBA szanować.
Zdrady się nie toleruje.
POLSKA TO NAJWSPANIALSZY KRAJ.
Często ich logiem był Skorpion.
Ja do Gitów mam OGROMNY szacunek i zawsze, gdy ich mijam- pozdrawiam serdecznie.
Znam 2 Gitów.
Jeden siedział 10 lat, drugi 5.
To wspaniali towarzysze, nie raz ratowali mi d*pę, przed Antifą, jak mnie czapnęła.
 

Enes

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
I czym tu sie jarać ??
a ktoś się nimi jara?
Poprostu to jest szacunek i nie wiem po co ten twój idiotyczny post.
To,że ty jesteś pewno ścierwem bez honoru to nie znaczy,że musisz tu wypisywać jakieś murzyńskie teksty i zatkaj ryj bo ty chyba sam nie wiesz o co Ci chodzi.
 
Do góry