Gitara

marrysia

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Susz/ Olsztyn
Moją pasją jest gra na gitarze.. po prostu to uwielbiam...

Chciałam sie dowiedzieć czy oprócz mnie sa takie osoby, które bez grania nie mogą wytrzymać jednego dnia?? :D :D


Oj tak tak tak... ja gram od misiąca zaledwie, sumiennie ćwicze barry i piórkowanie, ale tak - gitarra to równiz i moja miłość! codzień do niej mnie ciagnie! :)

pozdrawiam wszystkich sympatyków!! :papa:
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Flame'y są po prostu niesamowite , gały mi wyszły a uszy nie wierzyły same sobie gdy to usłyszały :eek:
awsome
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
Ja się zastanawiam czy sobie nie kupić gitary :D tylko nie wiem czy zdołam się nauczyć na niej grać :D bo jak na razie to to dla mnie czarna magia :D I jaka gitara jest najlepsza na początek? i długo się trzeba uczyć grać?
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
kupuj gitarę! oj, kupuj, a nie pożałujesz :D
można się wyżyć jak nigdy!
ja mam akustyka i elektryka, ale najlepiej gra mi się na elektryku :) lepiej, łatwiej i większy power :D
a uczę się około 3 miesięcy i co nieco już sobie pogrywam ;)
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
a w jakim przedziale cenowym stoją gitary, taka jakaś na początek? I jaką lepiej klasyczną czy akustyczną?
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
nie wiem, nie miałam styczności z klasykiem. z tego co wiem tam jest gryf szerszy, więc musiałabym palce porozciągać :D
mam akustyka i jestem zadowolona.
a ceny... nie orientuję się, ale za 200 zł pewnie jakaś tam powinna być. ale nie wiem, nie znam się.
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
Akustyk
W przyszłości elektryk

Na dobry początek poelcam jakąś w przedziale 300-500 (w tej cenie można kupić jakiegoś tańszego Fendera- chyba że stać Cię na profesjonalnego, nic nie stoi na przeszkodzie).
Ale generalnie nie ma jakiejś granicy cenowej, myślę. Zawsze lepiej kupowac dobry sprzęt- Ibanez, Fender, Gipson- te firmy to klasyka. Ale jest dużo innych, dobrych firm- chociażby Yamaha. Musisz wybrać taką gitarę, której dźwięk będzie Cię zadowalał. Poszukaj w necie, jest dużo artykułów o wyborze gitary- metody sprawdzania dźwięku, jakości wykonania, drzewa z jakiego wykonany jest sprzęt : )
 

JN_bass

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
W sumie czemu by się nie pochwalić :)

Ja osobiście od ponad roku gram na gitarze basowej. Wcześniej miałem używanego 4-str. lutnika Langowskiego natomiast od jakiegoś miesiąca pogrywam na pięknie wyglądającym i super brzmiącym (a nawet grzmiącym :)) Squier Vintage Modified Jazz Bass ;] Nie gram narazie w żadnej kapeli aczkolwiek właśnie się szykuje jedna.

Od początku chce wypracować swój własny styl ale oczywiście posiadam autorytety muzyczno/basowe są to
Cliff Burton, Jason Newsted, Les Claypool, Steve DiGiorgio, Greg Christian no to chyba tyle.

Pozdrawiam
 

Myosotis

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Rybnik
Intrument, co to 6 strun ma przysłonił mi oczy jakiś czas temu. Najpierw nauka u specjalisty, potem zostałam samoukiem. I tak pozostało. Niestety, aktualnie musiałam pożegnać się z moją najlepszą gitarą. Do miesiąca będę miała nową, ale cóż to dla mnie miesiąć? Okropnie dużo. Wysycham, głuchne bez dzwięków gitary...
 
A

Aqualorn

Guest
Ja od 5 lat gram na basie i całkiem nieźle (przynajmniej zdaniem moich kumpli) mi to wychodzi. Gram na Ibanezie BTB-405QM-TK. Jestem właśnie w trakcie zakładania kapeli. Właściwie to obecnie jest nas dwóch. JA basista i wokalista i mój kumpel gitara prowadząca. Jsteśmy bliscy zwerbowania perki. Mam nadzieję że w noeym roku będzie kapelka.
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Jak chcesz :) to tylko Twój wybór.
Jest dużo różnych opinii na temat wyboru pierwszej gitary.
Ja sam zaczynałem od klasyka i później przesiadłem się na gitarę elektryczną...
Obecnie gram na akustycznej i tak zostanie.
Sama musisz dojść do tego co najbardziej Ci odpowiada
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
ja gram już prawie 2 lata, ale w tym 1,5 nauki, suchej teorii, oczywiście z gitarą. utwory na ćwieczenie palców i takie tam, zadnych piosenek. teraz zaczne, zrezygnowałam juz ze szkoły gry i bede "samoukiem" i kupuje sobie nową gitarke niedługo, chyba elektro akustyka. doradzcie mi. albo i elektryka. tak do 500-600 zł. :} i dobrej firmy oczywiscie. chciałam Ibaneza v70 elektro-akust. ale ponoć Ibanezy z tych tańszych są słabe mimo że to w końcu Ibanezy ...


zaczełam od akustyko klasyka (tak powiedział moj nauczyciel hahah) za 200 zł z allegro hahah xD teraz służyć bedzie na ogniska...
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ja od wczoraj mam w posiadaniu czyjąś gitarę klasyczną ^_^ Uczę się sama... Powoli, powoli. Później kolega ma mnie i kilka osób uczyć ;} Póki co podoba mi się to, chcę grać, jednak trochę czasu mi brakuje. Ale teraz mam zamiar skończyć z tą całą masą obowiązków i tylko kilka rzeczy sobie zostawię + gitarę ^_^

Jeśli plączę, to przepraszam ;P Chyba gorączkę mam. ;]
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
Powodzenia Nat :*
gitara dobra rzecz, ale mnie męczy też pianino (tzn. chciałabym grać ale już tak bardzo dobrze) ale jakoś nie chce mi się. w sumie to bym miała dobrą nauke w domu bo mam i by mnie mogła matka uczyc ale troche mało czasu .... eee zapomniałam ze miało to by o gitarze ;p
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Dzięki Kochana ;*
No, nakręciłam się, ale teraz się rozchorowałam i pół dnia w łóżku przeleżałam i przespałam, a wcześniej od 8 do 15.30 w szkole <_<
Może dzisiaj po szkole lepiej będę się czuła, to zabiorę się do ćwiczeń :}
 
Do góry