Gitara na początek

sekel111

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam

Mam pytanie:

Moglibyście mi poradzic jaką gitare najlepiej kupic na początek ?? Chodzi mi już konkretnie o model bo zdecydowałem się na akustyka, a suma jaką chciałbym na to przeznaczyc to niewiele - do 300 zł (jak się wkręce to kupi się cos lepszego :p)
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Akustyk do 300zł? hmm...
Trudno polecić coś konkretnego bo w tej cenie wszystkie gitary brzmią podobnie (i żadna nie jest rewelacyjna).
Najlepiej udaj się do sklepu muzycznego z kimś kto się na gitarach zna w celu ogrania. Trzeba sprawdzić czy dobrze stroi- czy gryf jest prosty, progi równe itp. no i musi Ci się naturalnie podobać :)
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
w 100% zgadzam sie z Czapekiem ale jak na sam poczatek powinienes sie uczyc na klasyku grac zeby ci sie palce wyrobily na tych strunach :)
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Odradzam granie od początku na akustyku. Różnica w grze na akustyku (a raczej na strunach do akustyka) i w samym stroju jest dość znaczna. Polecam kupić jakiegoś klasyka.

W tym przedziale cenowym jak powiedziano wyżej różnice w brzmieniu są nieznaczne, praktycznie niezauważalne.

Grunt do iść do dobrego sklepu i mieć przy sobie kogoś obeznanego co by mógł pomóc przy wyborze instrumentu, bo to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa na początku.

A uczyć się chcesz sam? Poprzez jakieś książki/samouki/programy internetowe? Będziesz miał prywatnego nauczyciela czy może wybierasz się do szkoły muzycznej?
 

sekel111

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
No narazie chcę sobie samemu pobrzdąkac wspomagając się wiczeniami z neta, póżniej zobaczymy może będe szukał jakiegoś prywatnego nauczyciela, myślałem o akustyku bo ma lepsze brzmienie, a palce z czasem przyzwyczają się do metalowych strun...
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Też myślałem nad gitarką... jednak brak funduszy...
Apropos: Słyszałem, że jak się ma naście lat to już się gorzej nauczyć niż jakby się grało od dziecka. Prawda to? :D
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Każdy wiek jest dobry, żeby się nauczyć grać.
Ale może coś w tym jest, że im wcześniej tym łatwiej...
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
perfect. Nieprawda. Choć nie wiem tego z własnego przykładu, bo sam gram od małego berbecia ;).

sekel. Tak czy inaczej polecam jednak kupić klasyka niźli akustyka. Przy kwocie 300zł to nie żaden problem. Skoro mówisz że i tak masz zamiar później zmienić.
 

Grizzly ZIon

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie jest od razu powiedziane ze ktos musi zaczynac na klasyku zalezy komu jak sie wygodniej gra trzeba sie liczyc z tym ze akustyczna gitara swoje pudło rezenansowe ma troche wieksze od akustyka jest pełniejsza w dzwieku wiec to jest raczej do wyboru nie ma reguły grasz jak chcesz wiec musisz popatrzec przymierzyc sobie i pograc Moje Zdanie
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Zobacz kwotę jaką on operuje. Dużej różnicy nie będzie.

Poza tym, wiem z przykładu znajomych że:

ucząc się na klasyku łatwo przejść na akustyka

jednak ucząc się na akustyku, na klasyka przejść ciężej. Jeśli ktoś ma stosunkowo małe dłonie, to przejście na jakikolwiek barre przy szerszym gryfie na klasyku będzie analogicznie trudniejsze.
 

Grizzly ZIon

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
34
hm....Ale czemu twoim Zdaniem z Akustka który zazwyczaj ma metalowe struny jest cięzej przejsc na klasyka któy zazwyczaj ma nylony prawie zawsze ma nylony bo tak drewno dostosowane wiec czemu tak uwarzasz?
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Jeśli chodzi o pierwszy kontakt z gitarą, to polecam nylony, bo na początku na akustyku (szczególnie przy pierwszych strunach), będąc nieostrożnym można sobie krzywdę zrobić na przykład.

Poza tym nie mówiłem że ciężej przejść z powodu strun a z powodu różnicy w grubości gryfu w tym przypadku.
 
Do góry