Gitara elektryczna dla laika

Status
Zamknięty.

Laran

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.

Szukam gitary elektrycznej ze wzmacniaczem w cenie do 500zł (może trochę wyżej). Jestem nowy w temacie dlatego proszę o podpowiedzi co jeszcze przyda się na start. Kostki, stojak, pokrowiec, stroik?
Trochę informacji: jestem praworęczny, mieszkam w bloku (dlatego nie potrzebuje mocnego wzmacniacza, żeby sąsiedzi nie przychodzili co 10 minut).
Jaką gitarę kupić, jakie dodatki?
 

Gregfield

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
105
Punkty reakcji
4
Miasto
podkarpacie
Po pierwsze dozbieraj pieniędzy. Powiedzmy jeszcze 200 zł i kupisz samą gitarę, która posłuży ci długi czas. Łatwo jest wywalić kasę na zestaw gitara+piec, ale po co skoro to wszystko tandeta, sklejka i Lidl. Pierwsza zasada: zestawów gitarowych nie kupujemy. Kup sobie wpierw gitarę elektryczną. Później zacznij zbierać na wzmaka (jak do bloku to jakiś mały piecyk typu combo styknie). Stojak sobie kup na pewno oraz kostki. Kostek (czyli piórek) nakup sobie różnych, żebyś potestował i wiedział na jakiej grubości i marce gra ci się najlepiej. Kup sobie też pasek do tej gitary.Pokrowca ci nie trzeba, chyba że się gdzieś z tym wiosłem wybierasz. W kostki efektowe i multiefekty narazie nie musisz inwestować gdyż dystorcję jakąś będziesz miał w combosie. Radzę kupić jakiegoś Corta lub Washburna za 700 zł minimum (no od biedy 600). Najlepiej ze stałym mostkiem co byś na początku nie miał problemów ze strojeniem. Wybierz taką gitarę w której pasuje ci też układ przetworników. Po krótce- do czegoś ostrzejszego humbuckery (układ H-H), dla lżejszych gatunków single lub single mieszane z humbami.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Dokladnie, za taka kwote nie ma sie gitary tylko wyrob gitaropodobny. Cokolwie kupisz bedzie to taki sam szajs.
Sluchaj sie porad kolegi wyzej :)
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Moją pierwszą gitarą i jak na razie jedyną, która służy mi już ponad rok jest Schecter Omen 6. Świetna gitara. 500zł na combo gitarowe + samą gitarkę to zdecydowanie za mało. Oczywiście możesz kupić jakąś tanią podróbę Strata albo coś w podobie, lecz uwierz mi, jeśli to Cię wciągnie będziesz żałował, że nie zainwestowałeś od razu w coś lepszego. Stracisz przez to dużo kasy, gdyż na pewno nie posłuży Ci ona za długo, a przede wszystkim nie będzie wystarczała. Strzeż się tanich gitar, łatwiej dać się skusić na jakiś tani szajs. Czy któryś z Twoich znajomych gra na gitarze? Jeśli tak, pograj trochę u niego, zobacz jaką ma gitarę, spróbuj się trochę pouczyć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry