Gitara elektryczna czy gitara elektro-akustyczna

kermit16

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Laskowice
Mam taki problem gram od jakiegoś roku na gitarze klasycznej, ale czuję, że chcę czegoś więcej w sensie grania :p.
Już od kilku miesięcy napalałem się na elektryka później mi przeszło chciałem akustyka a na dzień dzisiejszy elektro-akustyk.
Co lepsze, co wybrać? W grę wchodzi tylko elektryk i elektro-akustyk (akustyka już nie ma :p)

Jak sobie tak patrzyłem na różne gitarki to z elektryka kupił bym Corta x-6, a elektro-akustyczną .
Wolałbym chyba elektro-akustyka ale się waham. Chciałbym abyście doradzili co wybrać elektro-akustyk czy elektryk?
Zależałoby mi jeszcze na opinii o tej gitarze do której dałem link, bo nic nie mogę znaleźć, a o corcie duużo piszą :p

P.S. Do wydania mam jakieś 600zł na samą gitarę, a combo i tak dalej póżniej.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Wydaje mi się, że ciężko będzie komukolwiek pomóc Ci bo wszystko zależy od tego jaki Ty instrument chcesz i jaką muzykę chcesz grać. Gitara elektryczna w zależności od efektu, itp oferuje szereg różnych brzmień, od lekkich po ciężkie. Elektro-akustyk to akustyk z możliwością podłączenia go do głośnika (co czyni go głośniejszym). Do tych gitar raczej efektów się nie stosuje. Co do gitary, to o tym konkretnym modelu nic nie wiem, ale Stagg to firma raczej średniej klasy. Ni to złe, ni to dobre. Jeśli grasz rok i nie chcesz się wykosztować, to myślę, że to dobry instrument. Nie mniej jednak, jeśli, jak wspomniałeś na początku, grasz od roku na klasyku i czujesz, że chcesz czegoś więcej od grania to ja postawiłbym na elektryka. Cort x-6? Nigdy nie miałem przekonania do Cortów szczerze powiedziawszy.
 

kermit16

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Laskowice
Nie mam zamiaru grać jakiś ciężkich kawałków po prostu dla siebie do domku może czasem na ognicho czy coś takiego... Widziałem taki filmik na youtubie że koleś właśnie podłączył sobie efekt do el.-akustyka i nawet fajnie śmigał. Po Twojej cennej poradzie mimo, że obstawiasz na elektryka to chyba zainwestuję w stagg-a. Myślę, że się opłaci :) Zakupu chciałem dokonać jakoś teraz, lecz po rozwaleniu skarbonki :p okazało się, że trochę mi brakuje, dlatego wrażenia z zakupu będą ale kilka tygodni później :)

Pozdrawiam
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
W takim razie ja zainwestowałbym nie w elektro-akustyka tylko w lepszego akustyka. Ale decyzja należy do Ciebie i mam nadzieję, że będziesz zadowolony z instrumentu ;) Pozdrawiam również i czekam na wrażenia z kupionego sprzętu.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Kupując gitarę tylko dla siebie idea kupowania elektroakustyka mija się z celem. Albo zwykły akustyk, badź klasyk, albo elektryk z niewielkim piecem do gry bardziej zróżnicowanej brzmieniowo.
 

Kirma

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
292
Punkty reakcji
0
Wiek
33
No właśnie lepiej wydać tą kase i kupić porzadnego akustyka niż elektro-akustyka. Bo tutaj dodatkowo płacisz za elektronikę, której prawdopodobnie nie będziesz używał. Do elektro-ak. zwykle nie stosuje się efektów jak juz kolega wcześniej napisał. Elektronika w nim służy tylko do jego nagłaśniania :)
 

karoool

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Za tą cene nie kupisz nawet jakiegos super brzmieniowo akustyka, a nie wspomnie a elektryku czy e-akustyku. Ciekawostka dla ciebie ze dobra elektronika w akustyku zaczyna się ok ok.500zł. Możesz kupić elekryka ale za tą cene użykę (kupujesz o klase wyższy instrument).
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Jeśli chcesz grać dla siebie, to kupowanie elektro-akustyka mija się z celem. W przedziale cenowym do 600zł nie kupisz dobrej gitary elektrycznej. Wszystko zależy od tego, jaką muzykę chcesz grać. Jeśli chcesz grać ogniskowo, to na pewno poleciłbym Ci akustyka z oczywistych powodów. Sam fakt, że się wachasz, przemawia na stronę akustyka. Gitara elektryczna to zupełnie co innego, niż to na czym grałeś do tej pory.
 
M

Marysiaaq

Guest
Najlepiej AKUSTYCZNA. Zerknij i się zastanów: http://muzyczny.pl/118906g_Gitary-Gitary-akustyczne.html?r=3
 
Do góry