Ginekolog

emilia15

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
104
Punkty reakcji
0
Mam 17 lat i nie mam regularnego okresu, a miesiączkuje już od ponad 3 lat. Chciałabym się wybrać do ginekologa, ale się boje. JAk bedzie przebiegała wizyta?? Co mi przepisze? CZy bedzie badał i co iajk?
 

Ewelinaxxx

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2009
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Katowice
Nie boj sie...
To nic strasznego chociaz pierwsza wizyta taka własnie sie wydaje.
Na pewno jest krepujaca,ale nic strasznego sie nie dzieje xD
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Pierwsza wizyta u ginekologa naprawdę nie jest taka straszna. Najpierw lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, a później Cię zbada. Jak ja byłam pierwszy raz to mówił mi wszystko po kolei co robi. A tak na marginesie to już był taki temat
 

lejdis2607

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś tam w świecie :D
tez jeszcze nie bylam u ginekologa, a jestem w takim wieku ze powinnam i to zrobie bo zapisalam sie juz do niego ale musze przeszlo miesiac czekac takze mam jeszcze czas na przygotowanie.
 

Viki_86

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
1
też miałam nie regularny okres. Przebadał mnie czymś jak by penisem :p (sorki ale nei wiem jak to nazwać) nie było fajnie, potem pobrał próbkę nabłonka ze środka, było straszne. Potem do końca dnia chodziłam struta ...
 

Viki_86

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
1
no własnei było, potem mi się seksu odechciało
no co ja tam nie lubie słodzić tylko prawde mowie
 

Viki_86

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
1
chyba właśnie to to. nie wiem co w tym strasznego ale mnie to jakoś odrzuciło ...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
To chyba pierwsza Twoja wizyta u ginekologa była, co Viki_86? :D
Usg dopochwowe to nie jest nic strasznego, nie wiem też cóż Cię tak odrzuciło. Ot badanie jak każde inne. A ten "nabłonek", który Ci pobierał "ze środka" to podejrzewam iż była to cytologia. Wskazane raz w roku dla każdej kobiety, która współżyje i która nie chce mieś raka, tak? Nic bolesnego i nic wstydliwego. W końcu to lekarz, nie przesadzajcie. Ja regularnie chodzę do ginekologa i jakoś mnie nie pogryzł ani krzywdy nie zrobił... Ja nie wiem jak Wy kiedyś będziecie rodzić...ehh.. dziewczyny :D pozdrawiam
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
Okres często bywa nieregularny w pierwszych latach miesiączkowania. Dzieje się tak, ponieważ młody organizm nie uzyskał jeszcze pełnej równowagi hormonalnej. Podobnie jest w ostatnich latach miesiączkowania, gdy spada w organizmie poziom hormonów żeńskich. W tym znaczeniu rozregulowanie okresu może być zwiastunem menopauzy.

Przyczyną nieregularności lub dłuższego niż 3 miesiące braku okresu mogą być:

* Nadmierny wysiłek fizyczny. Występowanie braku okresu jest częste wśród kobiet wyczynowo uprawiających sport.
* Stres.
* Zmiana wagi.
* Zaburzenia łaknienia, takie jak bulimia i anoreksja.
* Niektóre choroby, w tym choroby organów płciowych. Nie jest to jednak częsty przypadek.
* Problemy hormonalne. Nieregularność jest tutaj spowodowana zmianami w poziomie hormonów, które regulują występowanie miesiączki.
* Zażywanie narkotyków.

Powiedz, że to Twój pierwszy raz, a następnie wypytaj dokładnie ginekologa o wszystko, co Cię dręczy. Przed badaniem, zapyta się Ciebie czy jesteś dziewicą (może, ale nie musi) i dopiero wtedy rozpocznie badanie. Nie musisz się rozbierać cała. Od pasa w dół. Badanie, jak każde inne nie jest przyjemne, ale i też nie wiadomo jak bolesne. Nie będzie trwało długo, zaledwie parę minut. Mi osobiście, jak robiono badania na fotelu, to nie pamiętam jakich narzędzi użyto, gdyż byłam taka przerażona, że zamknęłam oczy :p Ale będzie dobrze :) Na końcu przepisze jakieś tabletki, choć nie musi. Są różne. Może jakieś dopochwowe.
 

Viki_86

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
1
To chyba pierwsza Twoja wizyta u ginekologa była, co Viki_86? :D
tak ;)

A ten "nabłonek", który Ci pobierał "ze środka" to podejrzewam iż była to cytologia. Wskazane raz w roku dla każdej kobiety, która współżyje i która nie chce mieś raka, tak?
możliwe, mi tego tak nie uargumentował tylko zrobił to badanie ze względu na moje dziwaczne w przebiegu okresy.

Nie wiem co mnie tak odrzuciło ja żem jest dziwny człowiek ;) zawsze na opak w każdej dziedzinie życia :lol: no prawie każdej facetów wole od dziewczynek :p
 

Pani Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Moja pierwsza wizyta u ginekologa była po (chyba) Postinor, teraz to się tak ładnie nazywa antykoncepcja po, bo kiedyś to były tabletki wczesnoporonne, ale to podchodziło pod aborcje i te inne. Nie ma się czym chwalić... Do dzisiaj jest to dla mnie niezbyt przyjemne przeżycie, ale nie można się sugerować tym, że wolę dentystę, każda kobieta czy dziewczyna jest inaczej zbudowana, jedna nawet nie poczuje inna będzie wyła (jak ja), mój chłopak chciał nawet kiedyś bić lekarza, tak się wydarłam, ale ja jestem jednostką wybitnie delikutaśną... Jeśli nie będziesz miała upławów to nie powinien ci raczej nic przepisywać. Na pewno musisz mu powiedzieć czy współżyłaś już czy nie bo wtedy podobno jest inny wziernik i chyba to wszystko i nie stresuj się, nie taki diabeł straszny :eek:k:
 

gazowana

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem wszystko zależy od lekarza, w ciąży chodziłam do starszej babki i jedno badanie wywołało u mnie traumatyczne przeżycia ale to samo badanie zrobione w szpitalu przez młodego lekarza :sexy: przebiegło zupełnie inaczej i nic nie bolało :)
 

Viki_86

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
1
no zobaczymy, pierwszy raz byłam u faceta teraz w pon idę do babki ...
 
Do góry