GF 8600GT 256mb - Asus czy Gigabyte?

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
Witam,

jakiś czas temu spaliła mi się karta graficzna. Oddałam komputer do serwisu, jako że był jeszcze na gwarancji. Po 5 tygodniach dostałam sprzęt z powrotem z wymienioną kartą.
Dopiero w domu zauważyłam, po ściągnięciu obudowy, że nowa karta to GF firmy Gigabyte, a nie, jak miałam wcześniej, Asusa. Jedna od drugiej różni się przede wszystkim sposobem chłodzenia. Niby Gigabyte z Silent Pipe II jest bardzo cichy, ale, szczerze mówiąc, na Asusa też nie narzekałam. Właściwie to komputera nie było w ogóle slychać i zestaw spełniał moje oczekiwania. Podobno ta obecna karta szybciej się nagrzewa (chociaż nie miałam okazji jeszcze jej przetestować), z drugiej strony, właśnie Asus miał dziurę wypaloną niemalże na wylot.

Nie wiem, czy się cieszyć z takiej zamiany, czy wręcz przeciwnie.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Ciesz się. Osobiście jestem szczęśliwym posiadaczem właśnie tej grafiki pod banderą Gigabate'a i śmiga mi bez zarzutu od dwóch lat, a co do nagrzewania karty, to prawdopodobnie może to być wina nisko watowego zasilacza.
 

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
To jedynie opinie, jakie miałam okazję przeczytać. Zasilacz mam Chiefteca 450W.
Na Asusie uruchomiłam niejedną z nowszych gier, które miały spore wymagania. Co prawda włączyłam tylko testowo, jako że na granie niewiele miałam czasu, i oczywiście nie na pełnych detalach, ale np. GTA IV chodziło raczej bez zarzutu.

A jak wygląda sprawa z chłodzeniem? Też słyszałam, że jednak lepsze jest aktywne, chociaż głośniejsze, ale jak już wspominałam, nie miałam z tym problemu.

Swoją drogą, dziwne, że serwis nie poinformował mnie o TAKIEJ zmianie. Sądziłam, że skoro karta była reklamowana u producenta, otrzymam tę samą, tylko że sprawną. A tymczasem firma jest inna, dodatkowo wymienili kości RAM na 2x2GB (wcześniej miałam 4x1) - co mnie akurat cieszy, aczkolwiek wolałabym o tym wiedzieć :)

Oczywiście dziękuję za szybką odpowiedź :)
 
Do góry