Geranium Lub Popularnie Anginka

kotka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Mam geranium w domu i rośnie tak sobie, zaczyna przypominać krzew a nie roślinkę pokojowa a słyszałam ze ładnie kwitnie tylko jak sprawić aby kwitł? I nie wiem jak go pielęgnować, pomóżcie proszę.. :)

Pozdrawiam :)
 

annie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Holandia
Witaj!
Anginowiec pochodzi z tej samej rodziny co pelargonie.Nie wymaga specjalnej troski, ale wazne jest, bys go regularnie podcinala, wtedy bedzie mial ladny pokroj.Rosliny te hodowane sa zazwyczaj dla aromatycznych lisci, nie dla kwiatow, ktore sa niepozorne i szybko znikaja. Mi osobiscie anginka nigdy nie zakwitla :( . Liscmi mozna aromatyzowac ciasta! Sa anginki o zapachu jablka na przyklad :) Podcina sie najczesciej stozki wzrostu co 2 tygodnie. I rzeczywiscie, ta roslinka lubi sie rozkrzewiac :)
 

kotka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Dzieki serdeczne. Moja roslinka ma śliczny cytrynowy zapach :)

Pozdrawiam :) i dziekuje za wskazowki :)
 

gosian

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Anginka pomaga na ból gardła, katar itp. wystarczy siedzieć z nosem wetkniętym pomiędzy liście ;) sposoby mojej babci ;)
 

los pomidoros

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
1
Ziele geranium zawiera olejek eteryczny, którego głównymi składnikami są: geraniol, cytronelol, pinen i felandren oraz flawonoidy, gorycze, garbniki i różnego rodzaju kwasy organiczne. Ma on wyraźne właściwości przeciwbakteryjne (zabija nawet gronkowce i paciorkowce) oraz przeciwwirusowe i z tego względu stosuje się go przy leczeniu chorób układu oddechowego, przeziębień, grypy, kataru, kaszlu, a także stanów zapalnych zatok. Stosuje się go także przy infekcjach skóry, zwłaszcza przy trądziku, egzemach, opryszczkach, łupieżu i rozstępach skóry.
 
Do góry