Generał Kim Dzong Il...

L

Ludwik_Kowalski

Guest
... Cały czas walczył o poprawę warunków życia w swoim Kraju, cały czas był ze swoim Narodem, nie izolował się od ludzi w przeciwieństwie do przywódców innych państw. Ciągle odwiedzał różne miejsca, spotykał się ze zwykłymi obywatelami, pomagał Im, osobiście sprawdzał jak wyglądają ich warunki życia i jak można je poprawić. ...

Niektorzy mowia to samo o Stalinie.

Ludwik Kowalski (zobacz Wikipedia)
.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Międzynarodowa !

Czasem, jak mój ojciec był w stanie mówić o pobycie w kazamatach stalinowskich to wspominał, że duża część ubeków miał tak ideologiczny umysł ze nie dopuszczał do czegoś tak zwykłego jak sumienie. Dzielili się na dwie grupy. Pierwsza to z reguły oficerowie, wyszkoleni w Moskwie, których członkowie NKWD tak nauczyli, że dla nich Polak nieradziecki to wróg, takiego trzeba zakatować, po wcześniejszym złamaniu psychicznym. Druga kategoria to zwykle małorolni lub bezrolni, którym władza dała pałkę i kij. Taki bił i mówił że dla władzy radzieckiej zabije każdego wroga tej władzy.
Nie można było z nimi rozmawiać, nie docierały do nich żadne argumenty o tym że ojciec walczył z Niemcami, dla nich był szpiegiem na żołdzie anglosaskim, który przez swoją zatwardziałość nie chce się przyznać. Całą to grupę łączył jeden mianownik - uwielbienie dla władzy radzieckiej. Kiedy w 1953r, przesłuchujący ojca oficer oznajmił że właśnie zmarł Stalin to płakał jakby mu rodzice zmarli, wręcz zanosił się płaczem. Ogarnęła wtedy tych morderców i skur... taka histeria, jakby byli małymi dziećmi i zabrano by im wszystkie zabawki.
To była właśnie propaganda. Nie dziwię się temu co jest w Korei Płn. Oni są tak zindoktrynowani że wierzą w kult boski władzy, kult materialistyczny, oparty na czczeniu ojca narodu
 

pjck

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja rozumiem, że to żarty? Idi Amin też był fajny kolo?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
spoko koleś, jak zabił to z uśmiechem. Przerażające że tylu Rosjan wielbi Stalina choć ich mordował na prawo i lewo
 
Do góry