Gdzie zamieszkać? Poznań czy Gdańsk?

paulinora

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, mam dylemat ,ponieważ w październiku rozpoczynam studia i zastanawiam się ,czy wybrać życie w Poznaniu ,czyw Gdańsku.
Nie chodzi mi o uczelnie tylko chce wybrać miejsce gdzie będę mogła zacząć nowe ,mam nadzieję, lepsze życie. Chce się otworzyć na ludzi ,bo jestem raczej osoba zamkniętą w sobie i tu moje pytanie może głupie ale ,które miejsce jest bardziej przyjazne Waszym zdaniem?
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Ciekawe, z którego miasta to forum ma więcej użytkowników^^.
Mimo wszystko lepiej chyba,żebyś kierowała się uczelnią, która Cię bardziej interesuje.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
W Poznaniu Wielkopolanie mają zastarzałe obyczaje, trochę gwary, lekceważenie prowincjuszy, zarozumiałość, nawet zadufanie.
W Gdańsku ludzie mówią polszczyzną literacką, bo prawie sami napływowi z różnych stron (po wojnie) musieli znaleźć jakiś wspólny język. Skoro oni napływowi, to i nowych przyjmują życzliwie. Ale nadmorski klimat jest ostry - nie każdy dobrze to znosi. W niektórych dzielnicach jest ciasno od urlopowiczów spoza Trójmiasta, najwięcej w Sopocie, gdzie latem na deptaku bywa coś do mrowiska podobnego. Jest piękna starówka.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Lepiej nikomu nie doradzać, bo potem żal, pretensje ...
Ale informacji dla wrażliwych na orientację polityczną władz - proszę bardzo
Gdańsk - opanowany przez PO - sam prezydent Adamowicz zapowiada się na "wiecznego". Uczelnie przeważnie też. Gmin w większości również. Ale przeciwnicy tego układu są radykalni
Poznań - bardziej zróżnicowany i zrównoważony - nie ma tam wrogów Wałęsy, ale i wrogów premiera Tuska nie za wielu. Także na Uniwersytecie Mickiewicza, który jest w Pollsce ceniony
 
B

Blancos

Guest
Wilk - a co to ma do rzeczy? Jakie znaczenie ma orientacja polityczna władz dla zamkniętej w sobie dziewczyny, która po prostu chce znaleźć fajne towarzystwo?

Nie wiem, jak zachowują się Gdańszczanie, ale podczas paru wizyt w Poznaniu nie miałem absolutnie żadnego problemu z ludźmi. Mój przyjaciel tam mieszka i też nie ma problemów. Z drugiej strony słyszałem, że na poznańskich uczelniach jest straszny wyścig szczurów. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale...

Moim zdaniem powinnaś wybrać uczelnie, która Ci bardziej pasuje - to, jakich trafisz ludzi to kwestia szczęścia. Możesz iść do miasta z najlepszą opinią na świecie a i tak trafić zadufanych w sobie ludzi z przerostem ego, albo iść do miasta z najgorszą i akurat trafić genialną grupę. Twoim nowym i podstawowym środowiskiem będzie Twoja grupa studencka i wszystko zależy od tego jak trafisz. Z tego, co wiem często jest tak, że ludzie z dużych miast traktują przybyszy lekko z góry, ale nie jest to jakaś reguła - mam w grupie świetnego kolegę z Wrocławia:) Zresztą, dużo ludzi to przyjezdni, więc... tak jak mówię - wszystko zależy od szczęścia i nie sądzę, aby wybór miasta miał tu jakieś większe znaczenie. Wszędzie możesz trafić fajnych ludzi, ale też wszędzie możesz być umieszczona w grupie z tymi niezbyt otwartymi.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Wybierz Łódź ;)
Wg mnie tam to dopiero można poimprezować, Poznań się chowa ze swoim rynkiem w porównaniu z Łodzią, manufakturą i główną ulicą.
W gdańsku to po prostu ładne miasto, stocznia i kontenerowce na krajowych, ale też niestabilna pogoda.

Na studia podobno człowiek idzie się uczyć a i tak wychodzi na to że sie wielu fajnych ludzi pozna i się często z nimi pije :)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Korzystasz z tego, co tu piszemy? Chcesz wiedzieć coś konkretniejszego? Ciekawi Cię jakaś dziedzin

W Poznaniu, UAM, łatwo wyjechać na semestr lub dwa na studia zagraniczne - "Erasmus", o ile dobrze pomnę. Warto, bo to całkiem odmienny świat dla studentów. Aha - to nie jest kosztowne, bo chodzi o wymianę studentów - tamci u nas, my u nich.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
W Gdańsku, na górkach w "górnym biegu" ulicy Jaśkowa Dolina można w snieżne zimy uprawiać łagodne narciarstwo.
W Poznaniu lepiej stoi wioślarstwo.
Ta informacja pomoże komuś, kto ma chęć dbać o własne ciało poprzez uprawianie amatorskiego sportu.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Doradzam Gdańsk, bo całe miasto leży w niewielkim oddaleniu od morza i wszędzie jest dużo jodu. Ale wystarczy dojechać do Wdzydz, żeby poczuć całkowitą zmianę powietrza.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Jantar, karillon i ja wybraliśmy Gdańsk.
Ponadto w Piaskach - na końcu polskiej Mierzei Wislanej, po sztormie można znaleźć bryły jantaru wielkości pięści.

Poczułem, że bedziesz tylko liczyć... Wiec opowiadam się tylko za Gdańskiem
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Na ten Wrocek to teraz jest taka moda^^, no ale jest tam dużo dobrych koncertów jeśli to dla kogoś argumentacja ;) .
 
Do góry