gdzie wieksza szansa na dostanie sie?

marcinmistrz18

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
moje wyniki z matury obstawiam tak ok. polski p 70% , polski r 56%, matematyka p 80%. wos r 80%, rosyjski p 75%. i chce isc na dziennikarstwo i w zwiazku z tym mam pytanie czy mialbym szanse z takimi wynikami sie dostac na uw ? czy moze to sa za slabe wyniki i lepiej sprobowac na umcs? prosze o odp:)
 
Q

quid pro quo

Guest
Wydaje się, że szanse masz. Próg w drugiej czy trzeciej rekrutacji powinien spaść do ok. 75% ze wszystkich przedmiotów (średnia wyników) na UW i może do 70% na UMCS-ie.
Ja powiem tak, lepiej spróbuj i tu, i tu. Często ludzie na forach wprowadzają w błąd, pisząc o progach, bo to zwiększa szansę na to, że oni się dostaną. Ponadto matura maturze nie równa i nie wiadomo, jak pójdzie tegoroczna, tym bardziej że była obowiązkowa matematyka.
 

tomek205

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tam gdzie mnie nogi poniosą ;-)
Wiesz co albo pomyśl o innym kierunku. W tamtym roku dziennikarstwo było w pierwszej 3. Srednio to jest 12 osob na jedno miejsce. Szanse na umcs jak najbardziej masz, UW to juz bedzie trudniej. Na Twoim miejscu pomyslal bym o jakims innym, rezerwowym kierunku studiow.
 

marcinmistrz18

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
napisalem przeciez ze wos i polski na rozszerzeniu wiec nie wiem o co chodzi:/
 
Do góry