Gdzie w Alpy na snowboard

F

forumowicz01

Guest
Witam forumowiczów,
Wkrótce zbliża się sezon zimowy ;) a ja myślę, gdzie by tutaj się wybrać na dechę. Południowy zachód Polski już doskonale znam (Sudety) wraz z niektórymi miejscówkami w Czechach. Ostatnio padła ze znajomymi opcja wyjazdu do Austrii, Włoch lub Francji na kilka dni. Oczywiscie na razie to plany, ale być może do realizacji. Gdyby ktoś był zorientowany w temacie, mógł cos polecić to będę wdzięczny. Większość z naszej ekipy jeździ na poziomie średnio zaawansowanym, także ostre CZARNE trasy, stoki odpadają. Jak kwestie finansowe wyglądają?
Zachęcam do rozmowy.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Podobno w Alpach trasy jak marzenie, lecz niestety nie miałam okazji szusować ;/ Może w przyszłości... Z chęcią posłucham Waszych opinii i sugestii.
 

Sportowybazar_pl

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Zgadza sie,w Alpach masz szereg dobrych tras dla narciarzy i nie tylko,bo dla miłośników snowboardu także się coś znajdzie. Ja z doświadczenia polecam Włochy i Livorno- to prawdziwa oaza dla amatorów białęgo szaleństwa.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Risoul we Francji. Jak by Cię opcja zainteresowała to mogę napisać nieco więcej
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Generalnie to był mój pierwszy wyjazd w Alpy, więc nie mam za bardzo porównania z innymi miejscami. Jeśli chodzi o Risoul to szeroki wybór długich tras. Dla zaawansowanych jest snowpark , ja korzystałem raz i ze względu na całą obitą d… nie wjadę już więcej. Na stoku dużo młodych, wartościowych ludzi, pozytywna atmosfera. Wieczorkiem imprezy. Risoul jest dosyć małym alpejskim miasteczkiem, ale przez to zyskuje swój urok. Do francji pojechaliśmy za pośrednictwem studenckiego biura podróży http://www.snowshow.pl/ i wyjazd okazało się strzałem w 10tkę. Cały koszt wyjazdu 10dniowego to ok.1100 ze ski pasem, zakwaterowaniem, atrakcjami. Robiąc kalkulacje wycieczka na własną rękę koosztowała by 400 drożej. Jeśli chodzi o naszą paczkę to spokojnie możemy polecić. Wyjazd bajka ;) Jeśli tylko dostanę urlop w tym sezonie to na pewno jadę jeszcze raz z nimi.
BTW
Na YT znajdziesz kilka filmików, właściwie namiastkę tego co „na stoku”
 
F

forumowicz01

Guest
Do francji pojechaliśmy za pośrednictwem studenckiego biura podróży http://www.snowshow.pl/ i wyjazd okazało się strzałem w 10tkę. Cały koszt wyjazdu 10dniowego to ok.1100 ze ski pasem, zakwaterowaniem, atrakcjami.


Atrakcje - to znaczy? Przejrzałem ich strone www i fb, wygląda ciekawie, może skorzystamy, musimy jeszcze przemyśleć. Jak wygląda organizacja? Jakieś wtopy? Wybierasz się w tym roku? Z jakiego miasta?
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Codziennie imprezy na stoku i w klubach, warsztaty taneczne, barmańskie, dj, beatboxowe, imprezy hawajskie, dziewczyny. Generalnie jest co robić. Z chęcią, ale to już z moim szefem muszę pogadać. Dam PV w przyszłym tyg. Jeśli chodzi o jakieś negatywy to ciężko wydaje mi się, że nic tak specjalnego nie było.
pozdr
 

dollyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Co? Włochy płaskie? Może się zdarzyć jakiś kurort z płaskimi trasami, ale tak może być w każdym kraju.Ogólnie wcale nie płaskie, no i włochy są o tyle dobre, że nie są drogie jak Austria i Szwajcaria. Francja bywa tania, ale to daleko...
 

wachlarz

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
opcji jest dużo, francuskie Alpy są drogie, ale to zależy czy trzymasz się budżetu :) polecam to ciekawa oferta!
 

Xhorus

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja też byłem w Risoul ale jakoś mnie nie zachwyciło. Ceny na stoku po prostu powalają, wypożyczalni również.
 
Do góry