gdzie się kończy świat

stevenloop

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Jest planeta Ziemia na której żyją ludzie, położona jest ona w układzie słonecznym na jakiejś tam galaktyce, wiem ze są tez inne galaktyki i planety itp. no ale przecież gdzieś świat w kosmosie musi się kończyć! Chyba niemożliwe jest żeby nie miał końca? A jeśli jest koniec to jak to wygląda? nie może to być rzeczą materialna ani zdana barierą czy coś.. pustki też być chyba nie może bo sam kosmos to pustka.. co wy o tym sądzicie??? mnie to pytanie gdzie kończy sie świat albo jak kto woli kosmos dręczy ok wielu lat...
 

futrzak2012

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Brzeźnica
Ja sobie jakoś nie mogę tego wyobrazić,że gdzieś się kończy wszechświat.Taki znak i rampa "Koniec świata". A tak na serio.Zastanawiałeś się kiedyś, czy jeśli wszechświat ma gdzieś swój koniec yo gdzie ma swój początek??Albo czy w miejscu gdzie się kończy wszechświat jest coś dalej?? a jeśli nie to co tam jest dalej?? ja się kiedyś też nad tym zastanawiałem,ale doszedłem do wniosku, po co nad tym się zastanawiać. . czy to coś zmieni. .może astronomowie za ileś tam lat to odkryją. .
 

fankypanki

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2008
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Oł Jee Poland
może tak będzie sama się nad tym ze znajomymi raz zastanawiałam ^_^ i nie wiadomo gdzie jest ten koniec jak wygląda
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
podobny temat istnieje w dziale religia:)

http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...0&start=160


A co do tematu:

Wszechświat jest nieskonczony. Człowiek nie może sobie nieskonczoności wyobraźic. Mózg człowieka tego nie potrafi. Tak samo jak nie może sobie wyobrazić wieczności itp:)
Nie wiadomo co jest na koncu wszechświata, czy w ogóle nastapi jego koniec w pewnym momencie. Nikt tam nie był i nikt nie wiem. To są tylko domysły.
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
mnie tam żadne pytanie nie dręczy bo znam odpowiedź na pytanie
gdzie się kończy świat?
otóż moi drodzy na końcu :D
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
mnie tam żadne pytanie nie dręczy bo znam odpowiedź na pytanie
gdzie się kończy świat?
otóż moi drodzy na końcu :D
jedna z teorii głosi, że nie ma końca
świat jest wielowymiarowy
hmmmm jak to powiedzieć...
wyobraź sobie, ze jesteś ....mrówką
1. żyjesz w świeci 1 wymiarowym (długość) cały twój świat to prosta jesteś prostamrówka żyjesz wewnątrz prostej (taki tunel) idziesz i myślisz gdzie jest koniec prostej/świata?

2. żyjesz w 2 wymiarowym świecie (długość szerokość0, cały twój świat to płaszczyzna, jesteś płaskamrówka i myslisz sobie gdzie kończy się ta płaszczyzna/świat - po drodze spotykasz prostąmrówkę która łazi po przekroju przez twoja płaszczyznę - ciągle i tylko do przodu - ona cię nie widzi bo dla niej nie ma szerokości!

3. jestes mrówką w naszym świecie 3 wymiarowym (dł szer i wysokość) jesteś wypukłamrówka i myślisz sobie patrząc w niebo siedząc na drzewie gdzie kończy się ten swiat, ale widzisz płaskąmrówkę biegającą po płaszczyźnie/powierzchni Ziemi (przekroju twojego świata), ona cie nie widzi bo nie zna wysokości więc nie może zauważyć , że ziemia jest okrągła!!! a jest tak dla niej ogromna, że nie wpada na to, że jej płszczyzna/powierzchnia jest zakrzywiona i że gdyby była większa, albo szybsza, to by zauważyła, że obeszła ziemię na około i doszła do tego samego miejsca.

4jesteś mrówka w czterowymiarowym świecie(dł wys szer i ???) jestes boskamrówka i paczysz na to ziemskie mrowisko gdzie na różnych forach internetowych biedzą sie wypukłemrówki gdzie ten swiat się kończy?, a ty widzisz wyraźnie ze swego wymiaru (one ciebie nie mogą zobaczyć, choc czasami ...), że one widza tylko przekrój przez twój prawdziwy swiat i nie dostrzegają zakrzywienia przestrzeni i tego, że tworzy ona zamknięta sferę niczym powierzchnia kuli, niczym powierzchnia Ziemi a one jak ta płaskamrówka....

ciekaw jestem kto zrozumiał?
troche namieszałem - przyznaje
 

krystian1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
91
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Mieszkam tam... Gdzie słyszę dźwięk bitu ;D
Jest planeta Ziemia na której żyją ludzie, położona jest ona w układzie słonecznym na jakiejś tam galaktyce, wiem ze są tez inne galaktyki i planety itp. no ale przecież gdzieś świat w kosmosie musi się kończyć! Chyba niemożliwe jest żeby nie miał końca? A jeśli jest koniec to jak to wygląda? nie może to być rzeczą materialna ani zdana barierą czy coś.. pustki też być chyba nie może bo sam kosmos to pustka.. co wy o tym sądzicie??? mnie to pytanie gdzie kończy sie świat albo jak kto woli kosmos dręczy ok wielu lat...
Nie jesteś sam... heh mam podobny sposób myślenia... Wszechświat się podobno co sekundę powiększa... też się zastanawiałem co jest dalej tam gdzie jeszcze wszechświata nie ma :p
 

futrzak2012

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Brzeźnica
Mnie bardziej zastanawia dlaczego teoretycznie przy przebywaniu w bliskiej odległości z czarną dziurą czas biegnie wolniej. . i np tam kilka minut to u nas kilka lat. .
 

ko_lo_ro_wo_mi

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
LcA CiTyYy
Mnie przeraża słowo 'nieskończoność". Ludzie niby tacy mądrzy a czegoś takiego nie potrafią sobie wyobrazić. Jest to strasznie trudne.
 

Andrew575

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
346
Punkty reakcji
1
Ja sobie potrafie wyobraźić... No jest sobie coś co się nie kończy... tak jak liczby... jest 1,2,3,4,5,6,7,8 a potem 9 dochodzi 1 i znowu jest 10,11,12 itd...

Co do wszechświatu to powiem tak....

Jego nieskończoność wynika z tego żę jego wielkość stale się zmienia... a abstrakcyjnie patrząć to nie jego wielkość się zmienia tylko szybkość powiększania/zmniejszania...

To wszystko za sprawą czarnych dziur i innych bajerów których jeszcze nie odkryto...

Co do tych wymiarów to za 4 wymiar uważany jest czas... Ale jest on wtedy kiedy nasza prędkość jest większa od prędkości światła... wtedy czas może lecieć wolniej lub szubciej i wtedy nie dość że coś "jest" to jeszcze wszystkie wymiary tego zmniejszają się i zwiększają tak szybko jak szybko czas biegnie... i tak jest właśnie ze wszechświatem...
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
słyszałem teorię że wszechświat stale sie powiększa jako konsekwencja Wielkiego Wybuchu. tylko nie wiadomo czy ta ekspansja kiedyś ustanie. być może kiedyś wszechświat zacznie się kurczyć i wszystko skończy się na Wielkim Kolapsie.
 
P

Pałka

Guest
być może kiedyś wszechświat zacznie się kurczyć i wszystko skończy się na Wielkim Kolapsie.
Mało prawdopodobne. W takim razie jak nazwiesz to, co będzie poza granicami wszechświata, jak nie wszechświat?

Człowiek nie jest w stanie pojąć czegoś takiego jak 'nieskończoność'.
A poza tym, czarna dziura to chyba nie jest nicość, prawda? Nie orientuję się za bardzo w temacie o czarnych dziurach, więc jeżeli coś żle napiszę, poprawcie mnie.
Zastanawia mnie, czy ciała niebieskie, które trafią do czarnej dziury są w jakiś sposób niszczone. Nie wydaje mi się.
Czyli ciała niebieskie, które trafiają do tej dziury muszą się gdzieś przenosić. Być może istnieje więcej wszechświatów...

Ehh, my możemy sobie tylko gdybać :)
 

futrzak2012

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Brzeźnica
O ile mi wiadomo czarne dziury przyciągają ciała za pomocą silnego pola grawitacyjnego. .
nas ziemia eż przyciąga grawitacją i jakoś nie znikamy. . więc tam pewnie też nic nie znika..
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Zastanawia mnie, czy ciała niebieskie, które trafią do czarnej dziury są w jakiś sposób niszczone.
Coś co znajdzie się w potężnym polu grawitacyjnym zapadniętej gwiazdy czyli czarnej dziury rozrywane jest doszczętnie na protony, neutrony itd. nawet światło nie moze sie z jej pobliża wydostać dlatego sa "czarne".
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
hmm..ale tego chyba pewnym się do konca nie ejst ?? tak mi sie wydaje ze to tylko jedna z teorii
 
Do góry