Gdzie na narty (w Polsce)?

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
Witam serdecznie,

chciałabym zapytać, gdzie Waszym zdaniem najlepiej wybrać się na narty, jeżeli chodzi o Polskę?
Do tej pory jeździłam głównie w Czechach, a ostatnio w Austrii, gdzie jest sporo całych kompleksów narciarskich, z dużą ilością stoków i wyciągów rozmieszczonych blisko siebie.

W Polsce, kilka lat temu, byłam na Czarnej Górze w okolicach Kotliny Kłodzkiej, gdzie właśnie znalazłam coś takiego (mniejszego oczywiście), jednakże wolałabym coś bardziej dostępnego dla mnie. Mieszkam na Śląsku, koło Katowic, łatwiej mi dojechać np. do Białki Tatrzańskiej niż tam.
W tym roku odpada opcja zagranicą ze względu na transport właśnie, dlatego pytam o Polskę.
Nie chcę też jechać do Szczyrku, to zdecydowanie zbyt blisko, kolejki strasznie długie i nigdy nie podobało mi się tam jakoś specjalnie.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje,
pozdrawiam :)
 

zyzyzyryxy

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2009
Posty
36
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Lothlorien jeżeli szukasz coś na teraz to proponuję Białkę Tatrzańską. Ja obecnie przebywam w Zakopanem,ale tutaj warunki do jazdy są kiepskie, dlatego dojeżdżamy do Białki. Pomimo dużej ilości osób i długich kolejek na wyciągach,to jednak polecam to miejsce.
 

madleneczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Z Nieba.
Ja szukam czegoś na luty :)
Właśnie próbuję znaleźć jakiś nocleg w okolicach Białki Tatrzańskiej, ale ciężko to idzie.

Zna ktoś jeszcze jakieś większe kompleksy? Raczej nie satysfakcjonuje mnie jeden czy też dwa wyciągi :)
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
Ja szukam czegoś na luty :)
Właśnie próbuję znaleźć jakiś nocleg w okolicach Białki Tatrzańskiej, ale ciężko to idzie.

Zna ktoś jeszcze jakieś większe kompleksy? Raczej nie satysfakcjonuje mnie jeden czy też dwa wyciągi :)
Słyszałem, że wiele osób rezerwuje sobie noclegi w Krakowie (infonoc.pl) i traktuje Kraków jako bazę wypadową do zakopanego, białki, spytkowic, myślenic... Osobiście uważam, że to niegłupi pomysł jeżeli wyjeżdża się na dłużej niż 3 dni. Z Krakowa można w 1h dojechać prosto pod wyciąg, a w wolnych chwilach bez nart pozwiedzać miasto. Dla Krakusów to może nie jest wielka atrakcja, ale ludzie z Warszawy, Łodzi czy Poznania często tak właśnie sobie planują wyjazd.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Znam niedaleko Wałbrzycha jeden wyciąg narciarski, ale nie jestem niestety wielkim amatorem tego sportu, zdecydowanie bardziej poleccam trekking po górach wałbrzyskich, a zatrzymać się można w pięknym Uzdrowisku Szczawn-Jedlina :)
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Nie ma tu żadnych narciarzy?! Więc tak ja lubie Pilsko, szczególnie jak jest otwarta czarna trasa (a przeważnie nie jest). Miasteczko malutkie, za to wyciągi rzut beretem- wszytskie na jednej górze. I do tego zaraz obok granicy. Oprócz Pilska polecam również Wisłe lub Szczyrk, jeżeli jesteś zmotoryzowany nie ma znaczenia w którym mieście się ulokujesz. Sporo tras, w Wiśle najlepszy Stożek, w Szyrku Skrzyczne. Ja sama nigdy jeszcze nie byłam na narach w Zakopanym, bo zawsze przerażała mnie ilość ludzi, w tym roku będe miała jednak okazje przetestować, bo szykuje mi się firmowy wyjazd integracyjny w tamte strony. Zobaczymy co i jak!:)
 
Do góry