gdzie na Mazury

prawastopa

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Postanowiłam w tym roku pojechać ze znajomymi na Mazury( trudno uwierzyć ale nigdy tam nie bylismy). Zastanawiam się czy jest tam jakieś szczególnie miejsce, które warto odwiedzić? Myślałam o okolicach Olsztyna ale ci co tam byli odradzają mi twierdząć,że to wyjątkowo brzydkie miasto
 

Pan W

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2010
Posty
76
Punkty reakcji
6
Miasto jak miasto, starówka olsztyńska raczej nie równa się np. z Gdańskiem, ale imo zahaczyć można.
Inna propozycja - Mrągowo? Na dniach ma być piknik country :p
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Ja w tym roku może pojadę na kilka dni na Mazury - pozostałą część urlopu spędzę za granicą. I np. w ubiegłym roku trochę też komary odwiodły mnie od pojechania tam w roku ubiegłym ;) No ale chciałabym zobaczyć może Mikołajki albo Głęboczka Wielkiego bo słyszałam o fajnym spa w tym miejscu :)
 

karola567

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Polecam Guty Rożyńskie :) Moi sąsiedzi mają domek do wynajęcia, działka nad samym jeziorem (j. Borowe), a przynajmniej nie będzię smutno jeśli ktoś przyjedzie :) A z miast to Augustów, zarąbiście tam jest, jest gdzie pochodzić i gdzie popływać :D
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
prawastopa napisał:
Postanowiłam w tym roku pojechać ze znajomymi na Mazury( trudno uwierzyć ale nigdy tam nie bylismy). Zastanawiam się czy jest tam jakieś szczególnie miejsce, które warto odwiedzić? Myślałam o okolicach Olsztyna ale ci co tam byli odradzają mi twierdząć,że to wyjątkowo brzydkie miasto
Mogę zaproponować kilkudniowy pobyt na Mazurach dla turystów pieszych lub samochodowo pieszych,bo z turystyką wodną jestem na bakier.
Byliśmy tam przez 2 dni i naprawdę było super zwiedziliśmy bardzo wiele.

Bazę wypadową warto zrobić pod Mrągowem ,będzie blisko do wielu ciekawych miejsc.
My zamieszkaliśmy akurat w Wierzbowie 3 km od Mrągowa,ale jest wybór w okolicznej bazie agroturystycznej.
W pierwszy dzień z samego rana zameldowaliśmy się w Sw.Lipce piszę z pamięci ,ale to na pewno tylko kilkanaście km od bazy..
Tamtejsza Sanktuarium Maryjne i piękna Bazylika to coś dla oka i ducha,obowiązkowe odwiedziny dla turysty.
Stamtąd koniecznie należy pojechać do pobliskiego Reszla ,to kilka km ,ze św Lipki wiedzie doń piesza droga krzyżowa.

Reszel okazał się dla mnie zaskakująco atrakcyjny turystycznie do zwiedzania zamek ,mury obronne{tanie wejściówki},kilka ścieżek edukacyjnych
wiodących przez piękne gotyckie mosty.Łącznie ze 3-4 godziny zwiedzania.

Potem pognaliśmy do Wilczego Szańca,kwatery A.Hitlera ,niesamowita atrakcja,nie żałować na przewodnika i kilkugodzinny odjazd w kawał minionej epoki.
Na koniec dnia zdążyliśmy jeszcze odwiedzić Mamerki i tamtejszy kompleks bunkrów.,a wieczorem jeszcze spacer po niebrzydkim Mrągowie i zjazd na bazę.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Giżycka gdzie zwiedziliśmy Twierdzę Boyen ,porty ,Wieżę Ciśnień.
Największa frajda to Boyen i tu uwaga koniecznie bierzcie przewodnika.Mieliśmy trochę problem z namówieniem turystów do zrzuty,ale trafił nam się taki pasjonat ,że przez 2 godziny nikt się nie nudził
Uważam,że samodzielne zwiedzanie tego obiektu jest bez sensu.
W Giżycku poszliśmy jeszcze na Wzgórze św.Brunona pod krzyż upamiętniający męczeńską śmierć w 1009 r owego męczennika.Tam trzeba iść z buta większy odcinek.

W Giżycku z pełnym przekonaniem rekomenduję bar Omega ,gdzie jestprawdziwe tanie,duże i pyszne jadło ,oblężony przez turystów ,jak i miejscowych
Wracając na bazę zatrzymaliśmy się w Kętrzynie,zwiedzając zamek ,a w Mrągowie zwiedziliśmy tzw. wioskę westernową ,spacer w centrum i zjazd
Z resztą nasza baza w Wierzbowie też była niczego sobie.

Warto.
Dla zmotoryzowanych i wstających przynajmniej o 6 rano w dwa dni do obskoczenia
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Mazury pięknie wyglądają z jachtu, plusem jeszcze jest to, że codziennie można podziwiać inne miejsce. Latem warto wybrać się z Integrą na taki wyjazd , oni specjalizują się właśnie w takich integracyjnych imprezach wspartych jachtami i motorówkami.
 

bartek380

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
może nie same Mazury, ale blisko. Polecam Augustów, wielkorotnie byłem i co jakiś czas odwiedzam ponownie. Mam swoje miejsce gdzie zawsze się zatrzymuję KH Logos, centrum miasta, wszędzie blisko, port Żeglugi dosłownie za ogrodzeniem. Pozdrawiam
 

Kitaj

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
apra napisał:
Mazury pięknie wyglądają z jachtu, plusem jeszcze jest to, że codziennie można podziwiać inne miejsce.
Mój człowiek ;) Pod tym względem wyjątkowo prezentuje się strefa ciszy na jeziorze nidzkim. Ale w gruncie rzeczy to tak naprawdę tylko jedno z magicznych miejsc, jakie na Mazurach można znaleźć.
 
Do góry