Gdzie można studiować turystykę?

just_me

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
z łona matki
Mam parę pytań odnośnie studiów, a szczególnie kierunku jakim jest turystyka.

Jakie przedmioty i na jakim poziomie trzeba zdawać na maturze, aby dostać się na turystykę?
Gdzie w kraju można studiować turystykę?
Jaką szkołę polecacie?
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
a więc tak jak już wiesz mam koleżankę na tym kierunku tylko nie wiem czy za bardzo ci pomogę bo my zdawałyśmy starą maturę i nie bardzo ci mogę powiedzieć na jakim poziomie co się zdaje a ona zdawała geografię i wos :)

teraz wiem jak wygląda rekrutacja na turystykę na mojej byłej uczelni (PWSZ Biała Podlaska) otóż jest egzamin z wybranego przedmiotu ( wos, historia bądź geografia) no i z wybranego języka obcego + jakieś punkty za świadectwo :) podejrzewam że na innych uczelniach jest podobnie.

w kraju jest dużo uczelni gdzie można studiować turystykę tu masz dobrą stronkę http://www.wiw.pl/szkoly/studia.asp?id1=9&id2=2 może coś ci pomoże :)

a to jeszcze znalazłam:

Osoby pragnące studiować na tym kierunku powinny cechować się zainteresowaniami turystycznymi, krajoznawczymi i rekreacyjnymi, umiejętnościami organizatorskimi. Niezbędna jest znajomość języków obcych, łatwość nawiązywania kontaktów oraz ogólna sprawność fizyczna.

Absolwenci kierunku Turystyka i Rekreacja uzyskują wszechstronne przygotowanie do wykonywania zawodu organizatora turystyki i rekreacji, samodzielnego planowania imprez turystycznych i animacji wolnego czasu. Zyskują bardzo szerokie perspektywy zawodowe. Mogą podjąć pracę w przedsiębiorstwach turystycznych, organizacjach społecznych i rządowych zajmujących się organizacją oraz upowszechnianiem turystyki i rekreacji.

Turystykę i Rekreację można studiować zarówno na Akademiach Wychowania Fizycznego jak i Uniwersytetach.
 

Kam_x1

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
DLN.Śl.
ja chodziłem do liceum profilowanego, mature zdawałem wszystko na podstawie a studiuje turystyke i rekreacja
U mnie wyglądało to tak że wpłaciłem wpisowe i już wszystko bo to prywatna szkoła Wyższa Szkola Zarządzania Edukacja :) no i jestem zadowolony :D
 

mysza87

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
... daleeeeko :)
Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie :) ( WSHiT ) na ul Ogrodowej, uczelnia prywatna ( sama studiowałam tam 1 rok, tylko coś mi odbiło i zrezygnowałam :p poszłam na zupełnie inny kierunek :p ) ogolnie uczelnia fajna i godna polecenia... a,że prywatna.. to się nie musisz przejmować co zdawać na maturze... ( decyduje kolejnośc zgłoszeń :] ... )

Pozdrawiam...
 

keniger

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
bp gdzies na swiecie
no kurka ja tez studjuje turystyke i rekreacjie:D:D:D:D w dobrej szkole heheh:) pwsz w bialej podlaskiej
ogolnie na kierunku jest luzno:) mily i sympatyczny kieruneka:D:D:D:D

ale zalezy co Ciebie dokladnie interesuje, turystyka i rekreacja chyba prawie zawsze jest na uczelniach typu AWF

a jezeli chodzi o prywatna szkole to ja bym polecal Wyzsza szkole Turystyki i Rekreacji im. Orłowicza w Warszawie:) ja juz tam bylem zapisany wszystko git ale zrezygnowalem bo pojezdzilem troche po tej wawie i jakos mi nie przypadla do gust ale moze kiedys tam jeszcze wroce:) o ile zmadrzeje i zaczne troche powazniej do tego podchodzic(tam byl taki fajny profil "zarzadzanie sportem i rekreacja) a i jeszcze troche mnie ta sytuacja z warszawa przerazila bo bym musial pracowac bo wkoncu studia sa platne:( i wtedy prawie wogole bym nie mial czasu na siebie i impreezki jakies( no tak mi sie wydaje) pon-piatek praca sobota niedziela szkola do pozna

... szkoda ze takich fajnych kierunkow profilu zarzadzanie sportem i rekreacja nie ma wiecej i fajnie by bylo jak by byly w szkolach panstwowych:D:D:D:D:

dziekuje za wypowiedz:p:)
 

just_me

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
z łona matki
A jakie przedmioty zdawaliście na maturze i na jakim poziomie? To mnie w tej chwili najbardziej interesuje!
 

keniger

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
bp gdzies na swiecie
tp tez zalezy od szkoly
jezeli chcesz do jakjejs dobrej szkoly to najlepiej na rozszerzonym poziomie
ja sie w swojej szkole marnuje:pP:p:p hehe ale coz

zdawalem gegre podstawowa i wos rozszerzony:p
reszta podstawa

pozdrawiam
 
Do góry