Gdzie kupujecie materiały budowlane/wykończeniowe?

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Ja często korzystam z internetu. Wyszukuję różne firmy, oglądam ofert, dzwonie, pytam, konsultuję się... Ostatnimi czasy dość często korzystam z usług salów hoff. Oferują szeroką gamę produktów – ja zawsze kupuję u nich płytki. Nie pękają, są łatwe w eksploatacji. Szczerze z ręką na sercu mogę je polecić :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Castorama, Mrówka, Majster i kilka małych sklepów lokalnych.
 

kluczyk_

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Oczywiście warto szukać przez internet, możliwość porównania cen, ogromny wybór w jednym miejscu i to bez wychodzenia z domu to ogromna przewaga nad tradycyjnymi zakupami ale nie warto kupować kota w worku. Jeśli jest to możliwe warto wyjść z domu i podjąć decyzję dopiero po obejrzeniu w sklepie. Zarówno rozmiar jak i kolor może symbolicznie odbiegać od tego który jest na zdjęciu poglądowym w internecie.
Ja często zabierałem ze sobą do sklepu coś pod co dobierałem kolor, np. panele i listwy, klamkę od drzwi wejściowych do klamki wewnętrznej.
Podobnie z farbami. Dobierając farbę okazuje się, że ten sam kolor w innym świetle potrafi być zupełnie inny.
 

frezja89

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2014
Posty
41
Punkty reakcji
0
My zamówiliśmy w voxie przez net, z montażem wyszło nam 15 % taniej.
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Jeśli muszę zrobić duży remont to kupuję w hurtowniach budowlanych, zawsze mam jakiś rabat.
 

kluczyk_

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
jolly78 napisał:
Jeśli muszę zrobić duży remont to kupuję w hurtowniach budowlanych, zawsze mam jakiś rabat.
To prawda. Kupując kilka razy u jednego sprzedawcy można coś wynegocjować, co innego gdy zakupy robi się w kilku sklepach. Doceńmy wiedzę i podejście sprzedawców gdyż to ich porady mogą pozwolić nam na zaoszczędzenie a nie kilka zł niższa cenna.
Lepiej niech sprzedawca pozna potrzeby kupującego i sprzeda to po co naprawdę przyszedł niż to na czym więcej zarabia.
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
Z doświadczenia jakie nabyłem wykańczając swój domek mogę powiedzieć, że większość materiałów budowlanych i wykończeniowych, znajdziecie sporo taniej na lokalnych składach oraz sklepach. A już na pewno nie wyobrażam sobie zamawiania tynków, gładzi lub innych materiałów budowlanych przez internet. Pamiętajcie, że zawsze może się znaleźć materiał, który jest wadliwy, bądź uszkodzony. W takich sytuacjach, duży i pewny skład budowlany liczy się z klientem i zadba o to by przedstawiciel handlowy pojawił się dość szybko na terenie budowy domu czy w remontowanym mieszkaniu. To przede wszystkim od niego zależy czy reklamacja na produkt zostanie uznana.

kluczyk_ napisał:
Jeśli muszę zrobić duży remont to kupuję w hurtowniach budowlanych, zawsze mam jakiś rabat.
To prawda. Kupując kilka razy u jednego sprzedawcy można coś wynegocjować, co innego gdy zakupy robi się w kilku sklepach. Doceńmy wiedzę i podejście sprzedawców gdyż to ich porady mogą pozwolić nam na zaoszczędzenie a nie kilka zł niższa cenna.
Lepiej niech sprzedawca pozna potrzeby kupującego i sprzeda to po co naprawdę przyszedł niż to na czym więcej zarabia.
Również zgodzę się z tą opinią, stała współpraca na pewno zaowocuje odpowiednim rabatem, oczywiście trzeba się o niego upomnieć :) Dla mnie również liczy się to, że mogę zamawiać materiały na telefon i nie muszę specjalnie nigdzie po nie jeździć. To też jest ważne, oszczędza nasz czas i pieniądze.

I jeszcze uwaga co do narzędzi dla wszystkich majsterkowiczów, poszukajcie na lokalnym rynku sklepu, w którym możecie kupić taśmę malarską, pędzle czy packę do nakładania kleju i porównajcie ceny tych samych w marketach. Nierzadko ceny w takich lokalnych sklepach są o połowę niższe. A wydawać by się mogło, że ogromny sklep z setkami różnych narzędzi budowlanych zarabia na ilości sprzedawanych produktów a mniej na marży, nic bardziej mylnego :huh:.
 

bekowski

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Pewne proste, czy nieskomplikowane rzeczy kupuję tam gdzie mi najwygodniej i najszybciej. Produkty, które trzeba wziąć do ręki by ocenić często szukam u jakiś specjalistów z danej branży - oni mają sporą wiedzę której nie mają sprzedawcy z tych wszystkich marketów. Natomiast w przypadkach gdy można, albo gdy już jest towar sprawdzony kupuję poprzez sieć. Np jako że prowadzę firmę czas i sprawdzony dostawca jest dla mnie kluczowy. Bardzo dużo rzeczy jak choćby kołki, kotwy chemiczne, wiertła, osprzęt do lin itd mam już sprawdzone.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
My najczęściej w castoramie kupowaliśmy. Ale sporo przepłaciliśmy, bo wiadomo - w internecie to samo było taniej.
 
Do góry