Gatunek Mangi i Anime.

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Objaśnienie:
Kodomo - mangi dla dzieci. (Shin-chan)
Mahō shōjo- magician girl, mangi o młoduch czarodziejkach. (Sailor Moon)
Shōjo - mangi o miłości. (Mars)
Josei - manga o życiu dorosłych kobiet, nie zawiera elementów erotycznych. (Honey and Clover, Paradise Kiss)
Redikomi - tzw kobiecy hentai, podobne do Josei, ale zawiera sceny erotyczne.
Shōnen-ai - w zasadzie tworzone dla kobiet, historie miłości między mężczyznami. (Gravitation)
Yaoi - historie miłości między mężczyznami, zawiera elementy erotyczne. (Bronze)
Shōjo-ai - historie miłości między kobietami, tworzone dla kobiet. (Utena)
Yuri - erotyczne historie miłości między kobietami, tworzony nie tylko dla kobiet. (Utena)
Seinen - w japoni obejmuje hentai, na zachodzie są to historie dla starszych czytelników, zazwyczaj bez erotycznych scen, ograniczenie wiekowe z powodu fabuły i brutanych scen, do tej kategorii zawierane są horrory i horrory psychologiczne. (Genshiken, Dogs)
Ecchi - lekko erotyczne zazwyczaj komediowe historie, nie tylko dla płci męskiej (Futari Ecchi)
Hentai - mocno erotyczne historie, tym gatunkiem kobiety mniej się interesują :) zawiera wiele podgatunków, między innymi tentacle, często hentai mogą być ambitnymi mangami&anime. (Cool Devices, Bible Black)
Shōnen - mangi dla chłopców, najczęściej o sportach, realnych bądź zmyślonych na potrzeby mangi. (Kapitan Tsubasa)
Sentai - mangi o walczącej drużynie, potocznie nawalanki (Dragon Ball, One Piece, Naruto)
Mecha - mangi o wielkich robotach (Serie Gundam, Generał Daimos)
Hekiga - dramaty
Garo; Semi - alternatywne

Manhua - Chinska odmiana mangi
Manhwa - Koreańska odmiana mangi (Priest, Ragnarok, Chon chou)
Łatwo pomylić z mangą, ale często różnią się stanowczo kreską, czasem są jakby niedbale zrobione (Priest) a czasem kreska jest bardziej realistyczna (niekoniecznie sama manga, Chon Chou) wyróżniają się także często naginianiem wymiarów kobiety (części ciała większe bywają jeszcze większe, mniejsze, bardzo pomniejszone, niekoniecznie w wydaniach pokroju hentai, takie serie specjalizują się kreską na najwyższym poziomie). Manhwy i manhuy mają takie same podgatunki jak mangi.

W razie błędów lub braku jakiejś odpowiedzi proszę dać znać, w miare możliwości wprowadze poprawki.

a także komentujcie swoje wypowiedzi, widze głos na nie przy manhwach, a nie wiem czemu^^ nie bać sie wypowiedzi, wiem wiem wredny i kłótliwy jestem ale nie przyczepie sie do kogoś bo nie lubi czegoś co ja lubie :)
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Które lubisz oglądać bądź czytać

Tylko Sentai. :p Najbardziej mnie ciekawią.


Czy lubisz Manhwy i Manhuy?


Nigdy się nie spotkałem. Zaznaczyłem Nie wiem co to jest


Czy lubisz Dōjinshi?

Raczej tak. Prawdę mówiąc spotkałem się tylko z takim Dōjinshi.
Dōjinshi to również manga lub anime stworzone przez fanów dla fanów.
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Które lubisz oglądać bądź czytać? : Yaoi <3, yuri, hentai i sentai.
Czy lubisz Manhwy i Manhuy?: iie.
Czy lubisz Dōjinshi?: Nie mam zdania bo się nie spotkałam ;p
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
jak lubisz hentai to na pewno sie spotkałaś z dojinshi :D
dzięki Bartekt, wyręczyłeś mnie z dojinshi :D, zapomniałem o tym napisać :) potrzebuje pomysłów na rozwinięcie działu, macie jakieś? :) pomyślałem sobie żeby zrobić to co było w drugim Kawaii, jakieś wyimaginowane zawody między postaciami z różnych mang, albo po prostu głosowania na dana mange, ale tylko przez np tydzień, potem bym modyfikował temat coś w stylu turnieju, ciągle zmieniając pierwszy post, dzieki czemu obyłoby się bez bałaganu i nabijania (mnie nie obowiązuje ograniczony czas na edycje postu) :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Sentai ma w sobie to coś optymistycznego, ciekawe jest, i mimo że fabuła prosta to każde jest nie powtażalne :)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
ecchi (hehe), sentai, Shōnen ( ale zapomniałem zaznaczyć), hentai (a co! :p)
z mang ani jedno ani drugie.
Dōjinshi- lubię :D
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Które lubisz oglądać bądź czytać? : Wszystko prócz yaoi,shonen-ai
Czy lubisz Manhwy i Manhuy? Nie
Czy lubisz Dojinshi? Ta
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
zależy kiedy, o którym momencie mówisz? po tym jak Gryffin ich zdradził i wybici zostali, a Gatts stał sie jakby przeklęty... (dawno tego nie widziałem xD) wolał sam podróżować, ponieważ jegu otoczeniu ciągle zagrażało niebezpieczeństwo któro po niego przychodziło
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Wydaje mi się, że potem znów się spiknęli, ale mogłem coś poplątać, też to dawno oglądałem i nie do końca
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
no cięzko by było im się znowu spotkać... prawie wszystkich demony zabiły gdy Gryffin chciał się zmienić

chciałbym żebyście nie tylko pisali że manhwy nie lubie, ale także dlaczego :)
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
W ankiecie nie głosowałem bo wszystko zależy od danego anime czy mangi zresztą podane określenie nie wyczerpują wszystkich możliwość bo co z cyberpunkiem, thrillerami czy innymi tego typu? Za dojinshi nie przepadam głównie ze względu na tematykę sporej ich części, co do manhw to też zależy od danej pozycji (uwielbiam jedną zatytułowaną DVD)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
thriller i cyberpunk należą do seinen, trzeba by zrobić mini sonde co lubisz najbardziej w seinen itp...
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
zgadzam się z Radykalny, to zależy od danego anime :)
Ale najbardziej lubię Shojo- co nie znaczy, że tylko.

Widzę że dużo osób zagłosowało na Hentai :p
 

Ayame.Leav

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Które lubisz oglądać bądź czytać:
Shōjo
Shōnen-ai
Shōjo-ai
Mecha
Ecchi(nie za często)
Sentai
Mahō shōjo(Slayers)
Hentai XD(jak kazdy to kazdy)
Czy lubisz Manhwy i Manhuy?:
Tylko Manhwy
Czy lubisz Dōjinshi?
Tak
 
Do góry