Fundusze ubezpieczeniowe

Szalony85

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
Ostatnio dosc nowa mozliwoscia jest zarabianie pieniedzy poprzez funusze ubezpieczeniowe np. Skandia czy tez Axa.
Wie ktos moze cos wiecej o nich ktory lepszy i czy to sie naprawde oplaca???
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Myślę, że masz na myśli produkt pod przykrywką funduszy ubezpieczeniowych, a w rzeczywistości są to pośrednicy w zakupie funduszy inwestycyjnych. Oferty AXY za bardzo nie znam, poza tym, że ich mankamentem jest opłata przy wypłacie, która wynosi 1% (chyba) kasy. Jeśli zgromadzisz spory kapitał to ten 1% będzie mimo wszystko dużą sumką. Poza tym wszystkie firmy zajmujące się tym mają bardzo podobne oferty.
Na bieżąco jestem tylko z ofertą Skandii, bo pracuję tam. Myślę, że to bardzo dobra inwestycja, sam przykładowo inwestuję tak kredyt studencki i jestem zadowolony, dostałem okazję zarobienia łatwej kasy, to ją wykorzystałem, ale mimo wszystko myślę, że trzeba dość sporo zarabiać, aby móc sobie pozwolić na takie programy.
Czy się opłaca? Na pewno, jeśli chcesz oszczędzać długoterminowo - lokata czy jakiekolwiek konto oszczędnościowe się chowa, jeśli pieniądze mają pracować ponad 5lat - jest to bardzo dobra alternatywa dla III filaru funduszy emerytalnych, zarobi się w ten sposób na pewno więcej. Trzeba tylko poświęcić część regularnych zarobków, minimalna wpłata miesięczna to w Skandii 200zł, jeśli jest się młodym, nawet tyle wystarczy, aby za kilkanaście/dziesiąt lat mieć całkiem spory kapitał.
W sumie to w bardzo wielkim skrócie. ;) Ale mam nadzieję, że jakoś pomogłem chociaż pobieżnie.
 

gregor_n

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
witam all ,

a co powiecie o commercial union ???? niby tu ogromn y kapitał niby tu walczy o pierwsza pozycję na rynku , a jednak niesie sie plotka o spadku notoowań, spadku kondycji ?? jak to odbierac plotka od konkurencji ?? Czy przedsiębiorstwo zmierzajace do wieku dojrzałego (po czym rzecz naturalna nastepuje schyłek??) ??? pozdrawiam
 
Do góry