Fundamentalizm religijny

Status
Zamknięty.
L

ldreamer

Guest
Różne kościoły różnie "krzyczą". Zawsze jednak można zostać ewangelizatorem o zmienić to co się nie podoba pokazując jak należy właściwie "krzyczeć", zamiast krzyczeć, że ktoś źle krzyczy.



Nauka mówia raz tak a raz tak i są tego setki przykładów na pzrełomie wieków. Jeżeli tego nie wiesz czy nie uznajesz ślepo wierząc nauce nie zakładajac do tego marginesu błędu, to sam jesteś funademantalistą tyle ze nauki i dalsza rozmowa faktycznie nie ma sensu.



Tak wszędzi się dzieje. Wrodzona słabość i ułomność ludzka dotyka także kościoła. Mówiac więc słowami Jezusa rób czego uczą ale nie czyń tego co oni czynią.
nie przyjmuję ślepo tego, co mówi nauka ;]
badania wykazały, że można zmienić osobowość człowieka, bezpośrednio ingerując w jego mózg.

Idąc w ten sposób, czy moralne jest "naprawianie" umysłu geja albo ateisty, jeśli on tego nie chce? :p ciekawe co odpowiesz ;]

Fakt, nie będę czynić tego co Wy, nie będę iść ślepo za wiarą :p mam wolną wolę i z niej korzystam ;]
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Idąc w ten sposób, czy moralne jest "naprawianie" umysłu geja albo ateisty, jeśli on tego nie chce? :p ciekawe co odpowiesz ;]

No tak. Gdyby można tak psycholowi gwałcącemu nieletnie niewiasty tak okroić mózg w ramach kuracji zamiast resosjalizacji. Pewnie świat byłby ciut lepszy. A co jeżeli on tego nie chce ? :p ciekawe co odpowiesz ;]

mam wolną wolę i z niej korzystam ;]

Jak każdy :)
 
L

ldreamer

Guest
No tak. Gdyby można tak psycholowi gwałcącemu nieletnie niewiasty tak okroić mózg w ramach kuracji zamiast resosjalizacji. Pewnie świat byłby ciut lepszy. A co jeżeli on tego nie chce ? :p ciekawe co odpowiesz ;]

No, kochany, to zachacza o klonowanie i cały wielki problem genetyki medycznej? :p
czemu nie możemy hodować mózgów, skoro mogą one nam pomóc w leczeniu wielu chorób?

pewnie świat byłby ciut lepszy, gdybyśmy tworzyli ludzi na części, takie jak serce, nerki wątroba. A co jeżeli On tego chce? :p
ciekawe co odpowiesz :p
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
fundamentalizm religijny jaki reprezentują nasi koledzy jest przestarzały ;]
nie można straszyć ludzi wizją piekła, jeśli tego piekła niema. Każdy obiektywnie i inteligentnie myślący człowiek zda sobie z tego sprawę, że na naszej ziemi doznajemy wystarczającej ilości cierpień i bólu, że jeśli Bóg miałby nas karać jeszcze po śmierci, to byłoby to totalnym absurdem.

Uważam że lepszym sposobem jest motywowanie ludzi do pracy nad sobą, niż zastraszanie ich.

Jak zmotywować? ja tam znalazłem motywację w podróżach astralnych.

Nie ma piekła? To skoro tak mówisz to my nie mamy o czym dyskutować raczej. Absurdem jest to, że jak człowiek jest zły za życia to nie otrzyma kary po śmierci. Kara musi być. Motywacja? Motywacją jest życie wieczne po śmierci.

Ja Ci współczuję skoro myślisz, że życie jest pełne bólu i cerpienia. Emo jesteś?

Kiedy Ty się nauczysz, że wiara nie może być racjonalnie wytłumaczona /i przez to jest dla Ciebie absurdem/, ponieważ rozumkiem ją objąć nie możesz?
 
L

ldreamer

Guest
Odpowiem, że nie odpowiedziłeś oraz, że kupy się nie trzyma co napisałeś gdyż w dyskusji (o ile to można to tak wogóle nazwać), stosujesz wielowątkowe i wielopłaszczynowe odpowiedzi.

Nieprawda, ingerencja w ludzki umysł jest zbyt brutalna. Jedną sprawą zwalczanie pedofilii w ten sposób. Drugą homoseksualizmu, bo homoseksualizm nikomu nie szkodzi i jest uwarunkowaniem psychicznym, którego się ma od urodzenia ;]

1.Nie ma piekła? To skoro tak mówisz to my nie mamy o czym dyskutować raczej. Absurdem jest to, że jak człowiek jest zły za życia to nie otrzyma kary po śmierci. Kara musi być. Motywacja? Motywacją jest życie wieczne po śmierci.

2.Ja Ci współczuję skoro myślisz, że życie jest pełne bólu i cerpienia. Emo jesteś?

3.Kiedy Ty się nauczysz, że wiara nie może być racjonalnie wytłumaczona /i przez to jest dla Ciebie absurdem/, ponieważ rozumkiem ją objąć nie możesz?
1. no to nie mamy :D niema zły, jest dobry dla siebie, zły dla takich jak Ty. Jest dobry dla narodu Hitler i zły dla Europy Hitler :p Życie wieczne po śmierci będzie niezależnie od tego jak żyjemy, chociaż fakt, że warto żyć dobrze :)

2. Jeśli uważasz że niema bólu to włącz telewizję. Wpisz w google takie wyrazy jak " klęska żywiołowa ", " głód", "wojna", "pedofilia", "śmierć przy porodzie", "inwalida" .... czy jesteś ślepy?
z tym emo to wyjechałeś :lol: żal

3. Fakt, nie może być wytłumaczona i zastanawiam się, kto z nas ma rozumek :p
 

SteveHarrisOwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
207
Punkty reakcji
4
Wiek
32
Miasto
Kraków
No tak. Gdyby można tak psycholowi gwałcącemu nieletnie niewiasty tak okroić mózg w ramach kuracji zamiast resosjalizacji. Pewnie świat byłby ciut lepszy. A co jeżeli on tego nie chce ? :p ciekawe co odpowiesz ;]
Czy homoseksualista krzywdzi innych ludzi tylko dlatego, że jest homoseksualistą ? Nie. Czy psychol ze skłonnościami do gwałtu krzywdzi innych ludzi? Oczywiście tak.
Widzisz różnicę ?
Homoseksualizm nie jest chorobą, to wiadomo już niemal w 100%. Nie wiadomo natomiast co definitywnie kształtuje taką orientację. Badania udowodniły, że u większości na trzech chromosomach 7,8 i 10 znajduje się ten sam fragment DNA, a to jak wiesz otrzymujemy jedno na całe życie...
Większość statystyk i badań wykazują takie podobieństwa genetyczne u homoseksualistów i właśnie dlatego nie może to byc przypadek. Nie wiadomo czy tylko i wyłącznie geny to kształtują ale wiadomo, że nie jest to choroba i nie jest wyleczalna (zdarzają się przypadki "wyleczeń").
Poczytaj sobie Kaznodzieyo :
Homoseksualizm zapisany w mózgu
Homoseksualizm
I metody "leczenia" :
Terapia konwersyjna
 
L

ldreamer

Guest
Homoseksualizm nie jest chorobą, to wiadomo już niemal w 100%. Nie wiadomo natomiast co definitywnie kształtuje taką orientację. Badania udowodniły, że u większości na trzech chromosomach 7,8 i 10 znajduje się ten sam fragment DNA, a to jak wiesz otrzymujemy jedno na całe życie...

DNA kochani, DNA ;]
a ingerując bezpośrednio w mózg nie zmienimy DNA, tylko pogląd na świat, prawdziwe, stłumione pragnienia i emocje zostają zepchnięte do podświadomości i homoseksualista jest nieszczęśliwy.
Czerpie przyjemność z seksu z kobietą - spoko. Ale jest nieszczęśliwy i nie wie dlaczego... ;]
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Widzisz różnicę ?

Na pewneych płaszczyznach tak. Na innych nie. Zależy co masz na myśli.


Homoseksualizm nie jest chorobą, to wiadomo już niemal w 100%. Nie wiadomo natomiast co definitywnie kształtuje taką orientację.

Jak nie wiedomo ? Wiadomo. Wypaczenie jakie gdzieś po drodze się dokonuje = czytaj zwichnięcie. Czasem skłonności zmysłów. Dzięki za linki , znam a nawet mam kopię na twardzielu. Tak czy owak homoseksualizm w gatunku i rodzaju hopo sapiens jest błędem natury lub zła nabytą skłonnością seksualną.
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
1. no to nie mamy niema zły, jest dobry dla siebie, zły dla takich jak Ty. Jest dobry dla narodu Hitler i zły dla Europy Hitler Życie wieczne po śmierci będzie niezależnie od tego jak żyjemy, chociaż fakt, że warto żyć dobrze
Kto Cię człowiecze historii uczył? Chyba jakiś wychowanek Waffen SS, albo innego Hitlerjugend.

2. Jeśli uważasz że niema bólu to włącz telewizję. Wpisz w google takie wyrazy jak " klęska żywiołowa ", " głód", "wojna", "pedofilia", "śmierć przy porodzie", "inwalida" .... czy jesteś ślepy?
z tym emo to wyjechałeś żal
A wpisz w google:radość, pokój, spokój, miłość, noworodek, święty, błogosławiony. Jeśli uważasz, że jeśli będziesz robił dobrze tylko dla siebie to będzie Ci przyjemnie, to współczuje Twojej rodzinie. Emo, no sądząc po średnim poziomie emo to się łapiesz. Brawo Majordomus! Kupą mości panowie (i panie) nas jest więcej!
Homoseksualizm nie jest chorobą, to wiadomo już niemal w 100%. Nie wiadomo natomiast co definitywnie kształtuje taką orientację. Badania udowodniły, że u większości na trzech chromosomach 7,8 i 10 znajduje się ten sam fragment DNA, a to jak wiesz otrzymujemy jedno na całe życie...
Niemal to znaczy, że nie ma 400% pewności? Więc nie możemy być pewni. Badania DNA, to wciąż cuda na kiju. Przykład - mój sąsiad ustalał ojcowstwo, z badań wynikało, że to nie on jest ojcem dziecka, badania powtórzył po trzech miesiącach i okazało się, że jest ojcem dziecka. I co teraz ma powiedzieć ten człowiek?
DNA kochani, DNA ;]
a ingerując bezpośrednio w mózg nie zmienimy DNA, tylko pogląd na świat, prawdziwe, stłumione pragnienia i emocje zostają zepchnięte do podświadomości i homoseksualista jest nieszczęśliwy.
Czerpie przyjemność z seksu z kobietą - spoko. Ale jest nieszczęśliwy i nie wie dlaczego... ;]
Jak cały dzień czerpie przyjemność z tego seksu z kobietą to raczej nic dziwnego. Za robotę by się wziął. Ja nie mam czasu na bycie nieszczęśliwmy. Praca, nauka, szkoła, dom, sprawy osobiste. Jak ktoś ma za dużo czasu to zaczyna mu odbijać. Większość homo było kiedyś normalnych. Dopiero potem ach doznali nagłego olśnienia. Może kolega Armagedona, opowie nam w jaki sposób odkrył swoje tendencje? Czy jego rodzice są normalną rodziną bez żadnych problemów np. alkocholizm, bezrobocie, brak czasu dla dziecka?
 
L

ldreamer

Guest

Na pewneych płaszczyznach tak. Na innych nie. Zależy co masz na myśli.




Jak nie wiedomo ? Wiadomo. Wypaczenie jakie gdzieś po drodze się dokonuje = czytaj zwichnięcie. Czasem skłonności zmysłów. Dzięki za linki , znam a nawet mam kopię na twardzielu. Tak czy owak homoseksualizm w gatunku i rodzaju hopo sapiens jest błędem natury lub zła nabytą skłonnością seksualną.


Kto Cię człowiecze historii uczył? Chyba jakiś wychowanek Waffen SS, albo innego Hitlerjugend.


A wpisz w google:radość, pokój, spokój, miłość, noworodek, święty, błogosławiony. Jeśli uważasz, że jeśli będziesz robił dobrze tylko dla siebie to będzie Ci przyjemnie, to współczuje Twojej rodzinie. Emo, no sądząc po średnim poziomie emo to się łapiesz. Brawo Majordomus! Kupą mości panowie (i panie) nas jest więcej!
Niemal to znaczy, że nie ma 400% pewności? Więc nie możemy być pewni. Badania DNA, to wciąż cuda na kiju. Przykład - mój sąsiad ustalał ojcowstwo, z badań wynikało, że to nie on jest ojcem dziecka, badania powtórzył po trzech miesiącach i okazało się, że jest ojcem dziecka. I co teraz ma powiedzieć ten człowiek?

Jak cały dzień czerpie przyjemność z tego seksu z kobietą to raczej nic dziwnego. Za robotę by się wziął. Ja nie mam czasu na bycie nieszczęśliwmy. Praca, nauka, szkoła, dom, sprawy osobiste. Jak ktoś ma za dużo czasu to zaczyna mu odbijać. Większość homo było kiedyś normalnych. Dopiero potem ach doznali nagłego olśnienia. Może kolega Armagedona, opowie nam w jaki sposób odkrył swoje tendencje? Czy jego rodzice są normalną rodziną bez żadnych problemów np. alkocholizm, bezrobocie, brak czasu dla dziecka?
xD mówię że będąc w małżeństwie z kobietą będzie nieszczęśliwy
nie było normalnych homo, to jest DNA a jeśli występuje również u zwierząt, jest po prostu wadą, daną danemu osobnikowi odgórnie w DNA ;]
czy uważasz że uprawiając sex cały dzień z kobietą, można stać się nieszczęśliwym? xD
robota uszcześliwia?
"nie mam czasu na bycie nieszczęśliwym"
szczęśliwy z ciebie człowiek :D

uważam że Twoi rodzice mieli problem ze staromodnymi poglądami na świat.
Jesteś równie przekonowujący co Kononowicz :D
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
Zadałem Ci pytanie odnośnie historii, czekam na odpowiedź. A skąd ty tyle chłopcze wiesz o Adolfie Hitlerze? Spotkałeś go podczas podróży po astralu? No wiesz, w szpitalach psychiatrycznych jest wielu Adolfów, wielu Józefów Wisarionowiczów, Jakubów Rozprówaczów, więc może czas byś i ty dołączył do tego doborowego grona. Moi rodzice to bardzo inteligentni i światli ludzie. Tak bo przynosi mi realne owoce. Widzę, że to co robie jest słuszne i potrzebne, a jeśli jeszcze czerpię z tego korzyści majątkowe w postaci pensji to jestem w siódmym niebie.

Odnośnie zwierząt widziałeś szympansa kopulującego z drugim samcem? Ja nie. Dziwne, przecież mają takie same DNA! Odnośnie pana Kononowicza, to jest to osoba wolna, posiadająca wolną wolę i prawo do podejmowania działalności politycznej.
 
L

ldreamer

Guest
Zadałem Ci pytanie odnośnie historii, czekam na odpowiedź. A skąd ty tyle chłopcze
3.wiesz o Adolfie Hitlerze? Spotkałeś go podczas podróży po astralu? No wiesz, w szpitalach psychiatrycznych jest wielu Adolfów, wielu Józefów Wisarionowiczów, Jakubów Rozprówaczów, więc może czas byś i ty dołączył do tego doborowego grona. Moi rodzice to bardzo inteligentni i światli ludzie. Tak bo przynosi mi realne owoce. Widzę, że to co robie jest słuszne i potrzebne, a jeśli jeszcze czerpię z tego korzyści majątkowe w postaci pensji to
2. jestem w siódmym niebie.

1.Odnośnie zwierząt widziałeś szympansa kopulującego z drugim samcem? Ja nie. Dziwne, przecież mają takie same DNA! Odnośnie pana Kononowicza, to jest to osoba wolna, posiadająca wolną wolę i prawo do podejmowania działalności politycznej.
1. I ma równie celne poglądy na świat co Ty :D z całym szacunkiem :D
2. materialista
3. mam historię w szkole i conieco usłyszałem. Był bohaterem swojego kraju, uczynił wielkie dobro dla ojczyzny :p mówiąc "nie", pokazujesz na jakim poziomie działa u ciebie logika
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
1.Dobry człowieku, jakby Tobie przez 12 lat dzień w dzień mówili, że Nastempca jest dobry, kocha naród, poświęca się dla każdego Polaka itd. to teżbyś uwierzył. A spytaj swojego nauczyciela o von Staffenberga. A poczytaj książki Hansa Helmuta Kirsta, a poczytaj Guido Knoppa polecam "Stalingrad". Odnośnie poglądów to widzę, że ktoś tu chyba rozmawiał z Adolfem Hitlerem. Jakbyś go jeszcze kiedyś widział to spytaj co u Ewy Braun i Blondi. Będzie wiedział o kogo chodzi.

2. Chłopcze, jestem w siódmym niebie gdyże - robię to co lubię, mam za to kapustę, mam prace, stać mnie na chlebek i masełko, a czasem to i na szyneczkę.

Jak zaczyna Ci brakować argumentów to atakujesz kogoś, zarzucając mu, że brak mu logiki. A co nam powiesz o swojej?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
majordomus oklaski za wyjatkem:
Kościół jest w Chrystusie, Chrystus jest jego głową, Kościół to nasza matka na ziemi. "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół". Takie są przymioty Kościoła katolickiego i takie pozostaną.
nastepca - niezle
po za tym czuje sie wyreczony przez kaznodzieye

tak zapytam a czym jest fundamentalizm antyreligijny? jest fajny? trendy?
 
L

ldreamer

Guest
majordomus oklaski za wyjatkem:
Kościół jest w Chrystusie, Chrystus jest jego głową, Kościół to nasza matka na ziemi. "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół". Takie są przymioty Kościoła katolickiego i takie pozostaną.
nastepca - niezle
po za tym czuje sie wyreczony przez kaznodzieye

tak zapytam a czym jest fundamentalizm antyreligijny? jest fajny? trendy?

nie jestem fundamentalistą.
Żyję zastanawiając się nad wszystkim, analizując i szukając w tym pierwiastka Prawdy i Boga. Ale nie jest to Prawda kościelna i nie jest to Bóg chrześcijański.
i nie znam terminu fundamentalizm antyreligijny. Po prostu nie lubię fundamentalistów religijnych, bo wciąż chcą wszystkich pouczać, chociaż Kościół jest ludzki a jego boska cześć wcale nie zatrzymała krucjat, inkwizycji, prześladowania wiedźm i czarowników, nawracania pogan siłą i wojen religijnych
taka prawda ;]
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie jestem fundamentalistą.
jak do tej pory wymowa twych postow jest inna, ale moge sie mylic
Żyję zastanawiając się nad wszystkim, analizując i szukając w tym pierwiastka Prawdy i Boga. Ale nie jest to Prawda kościelna i nie jest to Bóg chrześcijański.
coz masz prawo do takiego osadu, wbrew temu co sie mowi i pisze w postepowych mediach mozna..
i nie znam terminu fundamentalizm antyreligijny.
czlowiek uczy sie cale zycie..
Po prostu nie lubię fundamentalistów religijnych,
ja tez...
bo wciąż chcą wszystkich pouczać, chociaż Kościół jest ludzki a jego boska cześć wcale nie zatrzymała krucjat, inkwizycji, prześladowania wiedźm i czarowników, nawracania pogan siłą i wojen religijnych
taka prawda ;]
blad.. sprawdz czym jest fundamentalizm..
 

gh0st

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
Kupą mości panowie (i panie) nas jest więcej!

Jest was wiecej to nie znaczy, ze macie racje :p Niestety tak mysli wiekszosc katolikow :]

Przykład - mój sąsiad ustalał ojcowstwo, z badań wynikało, że to nie on jest ojcem dziecka, badania powtórzył po trzech miesiącach i okazało się, że jest ojcem dziecka. I co teraz ma powiedzieć ten człowiek?

Co innego badania w celach naukowych, co innego ustalanie ojcowstwa.
Tak samo inna opieka medyczna byla np. dla JP II, a inna dla np. bezdomnego. To sa dwie rozne kategorie, naukowiec nie moze sie pomylic w tescie DNA, bo to by go wrecz osmieszylo. Zanim cos powie to sprawdzi dwiescie razy.
Zupelnie inna sprawa w zwyklym laboratorium.


Jak cały dzień czerpie przyjemność z tego seksu z kobietą to raczej nic dziwnego. Za robotę by się wziął.

Znowu ubzdurales sobie cos glupiego. Teraz probujesz przeforsowac poglad, ze homoseksualisci caly dzien siedzieli w lozkach i d***li kobiety, a jak sie znudzilo to przeszli na facetow? Oczywiscie wg ciebie typowy gej nie pracuje i zyje z zasilku...


jakby Tobie przez 12 lat dzień w dzień mówili, że Nastempca jest dobry, kocha naród, poświęca się dla każdego Polaka itd. to teżbyś uwierzył.

Przeciez oni partie nazistowska wybrali w wyborach... Niemcy byly oburzone warunkami traktatu wersalskiego, dopadl je kryzys ekonomiczny, panowala inflacja. Potrzebowali zmian, a zmiany proponowal Hitler. Co jak co, ale II wojna swiatowa dla Niemcow nie byla zla. Utworzona po wojnie RFN roslo w sile, nawet polaczenie z NRD nie oslabilo tego kraju. I dzisiaj znowu mamy poteznego sasiada na zachodzie.
 
L

ldreamer

Guest
Przeciez oni partie nazistowska wybrali w wyborach... Niemcy byly oburzone warunkami traktatu wersalskiego, dopadl je kryzys ekonomiczny, panowala inflacja. Potrzebowali zmian, a zmiany proponowal Hitler. Co jak co, ale II wojna swiatowa dla Niemcow nie byla zla. Utworzona po wojnie RFN roslo w sile, nawet polaczenie z NRD nie oslabilo tego kraju. I dzisiaj znowu mamy poteznego sasiada na zachodzie.

Hitler był zbawcą swojego państwa ;]
i dzisiejsze niemcy zyskały sporo za sprawą II wojny światowej ;]

nie pier**l mi tutaj że miłość do hitlera została im wmówiona. Też byś go kochal, gdybyś wwoził taczkami pieniądze do domu, warte tyle co bochenek chleba ;] Hiperinflacja była u nich - wielki kryzys. Głód, bezrobocie.
Hitler postąpił jak bohater i wyrwał niemcy z biedy i niemal najgorszej sytuacji ekonomicznej w europie, co innego dla nas, bo na świecie zapanował terror a każdego obcokrajowca traktował jak podczłowieka.
Jednak kochał swój naród i zbudował wielkie imperium niemieckie.

I Ty wciąż nie rozumiesz, że niema zła ani dobra. Jest tylko egoizm albo altruizm. Okrucieństwo albo wybaczanie.
Ale zła niema i niema piekła, bo cały obraz Boga Biblijnego nie trzyma sie kupy ;]
pozdr ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry