Fryzura a szopa

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Witam, już raz pisałem w podobnym temacie ale to o innym.

Chciałem sobie sprawić wtedy coś w stylu tej fryzury:
http://www.salonfryzur.pl/upload/images/ga...a/full/1426.jpg

Czyli tak "na bok" "luźno" :p

Niestety nie wiem czego to jest wina (szamponu? włosów? wieku? da się coś z tym zrobić?), niby obciąłem się tak u fryzjera ale na grzywce strasznie kręcą mi się włosy, a często nad grzywką trudno mi jest cokolwiek fajnie uczesać - tak właściwie to nigdzie nie jestem w stanie się uczesać, nie licząc tyłów. Wszędzie robi mi się tzw. "szopa", a czasem nawet "hangar" :bag: Zamiast trochę prostszych włosów (nie chodzi mi o kompletne patyki) mam "busz". No nie wygląda to najlepiej a najgorsza jest grzywka bo tam po kilku godzinach od rozpoczęcia mego dnia robi się coś ala Książe z bajki ze Shreka :p syf niesamowity cokolwiek bym nie zrobił ZAWSZE te głupie włosy skręcają się w ten sam sposób

proszę o pomoc!
 

Anonymous

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Mój pomysł, testowane bo moje włosy też się tak kręcą a fryzurę noszę podobną.

Polecam u fryzjera ściąć się na krótko z tyłu i u góry (2-3cm) i zostawić tylko dłuższe boki (na pół ucha) i grzywkę odpowiedniej długości. W weekend (piątek, sobota), tj. jak nie idziesz do szkoły używaj na noc/na dzień odżywki bez spłukiwania na wzmocnienie włosów i zaczesuj włosy na jedną stronę lekko do tyłu (jak książę ze Shreka) - tylko po to, żeby zaczęły się układać w odpowiednią stronę. Nie warto od razu prostować i na chama wykrzywiać włosy wspomagając się np. gumą, bo się szybko psują.

Już po pierwszym weekendzie z zastosowaniem odżywki możesz na noc, po kąpieli zamiast odżywki, lekko zmoczyć włosy ciepłą wodą, później (także lekko) przejechać ręcznikiem, tak aby pozostały wilgotne. Układasz je tak, jak chcesz i nakładasz gumę/krem do włosów. Rano, po przeczesaniu szczotką włosy będą proste i ułożą się tak jak chcesz.

Powodzenia! ;)
 

tabaluszek

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
przeciez jak zetnie na 3 centy z tylu i z gory to fryzura bediziec calkiem inaczej wyglac
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Mój pomysł, testowane bo moje włosy też się tak kręcą a fryzurę noszę podobną.

Polecam u fryzjera ściąć się na krótko z tyłu i u góry (2-3cm) i zostawić tylko dłuższe boki (na pół ucha) i grzywkę odpowiedniej długości. W weekend (piątek, sobota), tj. jak nie idziesz do szkoły używaj na noc/na dzień odżywki bez spłukiwania na wzmocnienie włosów i zaczesuj włosy na jedną stronę lekko do tyłu (jak książę ze Shreka) - tylko po to, żeby zaczęły się układać w odpowiednią stronę. Nie warto od razu prostować i na chama wykrzywiać włosy wspomagając się np. gumą, bo się szybko psują.

Już po pierwszym weekendzie z zastosowaniem odżywki możesz na noc, po kąpieli zamiast odżywki, lekko zmoczyć włosy ciepłą wodą, później (także lekko) przejechać ręcznikiem, tak aby pozostały wilgotne. Układasz je tak, jak chcesz i nakładasz gumę/krem do włosów. Rano, po przeczesaniu szczotką włosy będą proste i ułożą się tak jak chcesz.

Powodzenia! ;)

Chyba nie zrozumiałem tego co jest pogrubione. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyc, że tak powiem "łopatologicznie" to zdanie?
Bo jeśli zetnę górę a zostawię samą grzywkę to dziwnie to będzie wyglądało, czyli tak:
Na rysunku nie powinno pisac góra tylko przód.:p
 

Attachments

  • f.JPG
    f.JPG
    34,7 KB · Wyświetleń: 29

tabaluszek

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
kolego wlosy z gotu musza opadac na bok a nie tak jak kolega radzi zeby zeciac na 3 centy chyba ze lubisz fryzury emo czy jak to tam sie mowioni maja tak jakos dziwnie to porobione
 

Anonymous

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
31
http://www.salonfryzur.pl/upload/images/ga...a/full/1426.jpg

Jeśli nie chcesz mieć szopy, powinieneś (odwołując się do faceta ze zdjęcia, mam nadzieję że masz włosy dokładnie takiej długości jak on) skrócić i przerzedzić. Podałeś to zdjęcie - tłumaczyłem na tym przykładzie. Facet ma akurat bardzo długą grzywkę (wg. mnie za długą), ja bym ją nieco skrócił. Im dłuższa, tym bardziej będzie Ci się kręcić i odstawać.

Skoro uparłeś się na tego typu fryzurę, to polecam nieco krótszą wersję, np.

http://ikf.com.pl/fryzury-meskie/fryzura108964.htm
http://ikf.com.pl/fryzury-meskie/fryzura80686.htm
 

kleopatra36

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Te Twoje wersje Anonymous są po prostu straszne...
spróbuj przerzedzić grzywke ale nie ścinaj włosów. Możesz również spróbować je prostować, ale kup dobra prostownice :)
Mój kolega miał podobny problem, teraz prostuje codziennie przed sql i wyglada bosko
 
Do góry