Fryzjerem?

Monarchy

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2013
Posty
15
Punkty reakcji
1
Cześć.
Mam 16 lat, bardzo chciałbym zostać fryzjerem, wiadomo że nie jest to zawód tylko dla kobiet, ale jak mogę o tym powiedzieć bliskim żeby nie pomyśleli że jestem gejem czy coś, bo nie jestem, moja mama jest fryzjerką i jak myślicie, jaka może być jej reakcja?
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Wiadomo, że gotowanie przypisuje się w większości kobietom, ale nie od dziś wiemy, że wspaniale robią to mężczyźni i to oni bywają szefami kuchni. Na dodatek całkiem niezłymi. W przypadku fryzjerstwa jest podobnie. Z tą tylko różnicą, ze kiedy mężczyzna interesuje się modą, stylizacją czy fryzjerstwem stereotypowo przypisuje mu się to czy owo. Osoby trzeźwo patrzące na życie będą doceniały Twój kunszt i talent i ani przez myśl nie przejdzie im zastanawianie się nad orientacją seksualną. Na tych drugich nie zważaj, bo nie ma to sensu. Jeśli podoba Ci się ten zawód, to nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym kierunku się rozwijać i osiągnąć nawet mistrzostwo. Skoro mama jest fryzjerką to z pewnością poprze Twoje zainteresowania, a i doradzi fachowo.
Najbliższym wystarczy powiedzieć, dlaczego chcesz wykonywać ten zawód. Spokojnie podać jego atuty. To profesja, jak wiele innych.
 

feme88

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jestem pewna, że Twoja mama ucieszy się z Twojej decyzji. Moja kuzynka - fryzjerka, nieraz zwierza mi się, że chciałaby, aby jej syn został fryzjerem, ale nie chce go zmuszac... Próbuj, warto robić to w życiu co się lubi
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Mama nie będzie miała nic przeciw temu jeśli postarasz się zdobyć specjalizację polegającą na połączeniu fryzjera z dermatologiem. Będziesz wtedy takim "lekarzem włosów". Dzisiaj usłyszałam, że w Warszawie otwierają pierwszą w Polsce szkołę kształcącą TRYCHOLOGÓW. To może być ciekawe i opłacalne.
Powodzenia
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
A czemu miała by mieć coś przeciwko gdyby został nawet zwykłym fryzjerem bez żadnych specjalizacji dermatologicznych? :)

Uważam, że w życiu powinniśmy kierować się własnymi marzeniami i ambicjami, żyć według własnych upodobań. Nie należy zaspokajać ambicji innych ludzi, potem taki człowiek budzi się np po 40stce patrzy wstecz i robi to ze smutkiem bo się w nim nie spełnił...
Nie warto robić niczego pod dyktando!

Kształć się w tym kierunku dąż do tego aby być jak najlepszym nie spoczywaj na laurach. Są przecież różne kursy ze stylizacji, kreatywnego strzyżenia, koloryzacji i mnóstwo innych. U mnie koleżanki w pracy czy to poza nią, mają swoich ulubionych fryzjerów i uwierz mi, szaleją za nimi! :)
 

magnezik

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Moim zdanie to kai zawód jak każdy inny tylko bardziej wymagajacy co do wyobraźni. Moim zdanie nie powinieneś się tłumaczyć tylko robić to do czego sie nadajesz i chcesz robić. Teraz możesz pójść normalnie do szkoły i wchodzi w polsce kurs fryzjerski który trwa 3 semestry po nich możeż pochodzić jeszcze jeden semestr dłużej i otrzymujesz tytuł technika z zawodem fryzjera. Nie musisz iść do szkoły zawodowej od razu. Ja właśnie zaczełam taki kurs jesteśmy pierwszą szkołą eksperymentująca ten kurs i idzie cłkiem nie źle więc sądzę że niedługo wejdzie to w całej polsce. Narazie czekają by zobaczyć jak to nam wyjdzie.
 

gaaryk

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nie sądzę, żeby zaraz wsyzscy pomyśleli, że jesteś gejem. Teraz jest coraz więcej fryzjerów mężczyzn :) Powiedz normalnie mamie na pewno się ucieszy :)
 

Monarchy

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2013
Posty
15
Punkty reakcji
1
Jestem pewna, że Twoja mama ucieszy się z Twojej decyzji. Moja kuzynka - fryzjerka, nieraz zwierza mi się, że chciałaby, aby jej syn został fryzjerem, ale nie chce go zmuszac... Próbuj, warto robić to w życiu co się lubi

Ehh mnie mama też nie zmuszała, tylko jakoś tak samo wyszło, chyba dlatego że często widziałem jak robi klientom włosy, albo może to już w genach mam :p.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
oto jak strach przed stereotypami może zniszczyć marzenia.
Kochany, ja jeśli idę do salonu fryzjerskiego, którego nie znam, zawsze siadam pod nożyce faceta i zawsze wychodze zadowolona
z babami to różnie bywa ;)
Nie wiem z czego robisz problem, idź do mamy, powiedz,że chcesz być fryzjerem tak, jak ona, że to lubisz,że czujesz,że jest to zawód dla Ciebie.Znam salon, który prowadzi małżeństwo - facet-fryzjer miał salon i ożenił się z przyjętą przez siebie pracownicą, nikt nie mówi,że jest gejem :) zresztą chyba nigdy tak o nim nie mówili. Zresztą co Cię obchodzi co ludzie gadają, ważne byś robił to, co kochasz.
Młody jesteś, jeśli Ci się pomysł na życie nie zmieni, to ja Ci życzę powodzenia :)
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Nie martw się, faceci fryzjerzy sa często lepsi od babeczek, częściej pracują w dobrych salonach, jak mają zmysł do tego, co robią, to sa cenieni :
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Fryzjer to dobry fach - kupa kasy wpada do kiesy. Wszystkim znajomym jest to wiadome.
 
Do góry