frytki !

Zane

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2015
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
Lyon/FR
Ja kroje ziemniaki na drobne taie patyczki mniam frytki domowego sposobu są najlepsze a potem posolic ketchup i jem Ostatnio zrobiłem całą miche Frytek i wszystkie zjadłem w 15 minut oczywiście dobrze podsmażam w mojej nowej frytkownicy którą dostałem na Imieniny.
 

hylo-for99

spolegliwy
Dołączył
10 Październik 2007
Posty
675
Punkty reakcji
16
Miasto
Polska Południowa
liuza85 napisał:
smazone w glebokim oleju czy na patelni to dalej smazone w oleju, i nie jest to specjalnie zdrowe,
a z piekanirka sa suche i dlugo to trwa
dokładnie ...
ja robie zawsze na głębokim oleju .. szybko- FAKT - niezdrowo ale smacznie :tongue:
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Kupuję mrożone. Strasznie nie lubię obierać ziemniaków :(
 

Walden

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2013
Posty
50
Punkty reakcji
1
My w domu z piekarnika, mniej tłuste, ale gotowe ze sklepu, sama nie robiłam 100 lat domowych frytek
 

Beatlle

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2015
Posty
44
Punkty reakcji
0
Dla mnie sekretem domowych frytek jest podgotowanie ziemniaków jakieś 15min zanim je wrzucam do piekarnika - wtedy się robią chrupiące i pyszne!
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Beatlle napisał:
Dla mnie sekretem domowych frytek jest podgotowanie ziemniaków jakieś 15min zanim je wrzucam do piekarnika - wtedy się robią chrupiące i pyszne!
A nie rozgotują się przez te 15 minut? Bo takie cieniutkie paseczki ziemniaków, to raczej nie przeżyją 15 min we wrzątku.....
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
fiska napisał:
Dla mnie sekretem domowych frytek jest podgotowanie ziemniaków jakieś 15min zanim je wrzucam do piekarnika - wtedy się robią chrupiące i pyszne!
A nie rozgotują się przez te 15 minut? Bo takie cieniutkie paseczki ziemniaków, to raczej nie przeżyją 15 min we wrzątku.....

Wystarczy pokroić je po podgotowaniu :D
 

zyraffa

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
dla mnie najlepsze są z piekarnika. Nie lubię takich nasiąkniętych tłuszczem.
 

_marcin

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2016
Posty
32
Punkty reakcji
2
Najbardziej "po bożemu" to by było robić blanszowane i smażone w głębokim tłuszczu ale jestem leniwy i nie chce mi się blanszować.
Takie z piekarnika jadłem chyba raz tylko ale mi nie smakowały tak bardzo.

A no i czasami jak jestem w nastroju na siedzenie w kuchni i chcę podgryzać coś to obieram i kroję odrobinę i smażę na patelni. Takie smażone na świeżym oleju, długo, są inne w smaku.
 

wikii

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2017
Posty
21
Punkty reakcji
1
lata nie jadłam takich domowych z głębokiego tłuszczu :) pamiętam że smażyłam je w dwóch etapach, pierwsze smażenie na gorącym tłuszczu, potem wyjąć i chwilę odczekać i znów na bardzo głęboki tłuszcz do zarumienienia, taki sposób powodował że były bardzo chrupkie na zewnątrz a jednocześnie miękkie w środku :)
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
a robił ktoś z batatów?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
Każde frytki robię w piekarniku, z batatów i zwykłych ziemniaków też. Mniej tłuszczu więc zdrowiej :)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Z batatów też czasami robię frytki. Ale muszę je wtedy mocno doprawić, żeby nie były mdłe.
 

Zdrapaka

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
35
Punkty reakcji
2
Ja mam jeden sposób na frytki, a mianowicie - gotuję ziemniaki, żeby wydostać z nich skrobię i dobrze susze. Wkładam do rozgrzanego oleju o temp. 150 stopni na 5 minut, a później wrzucam jeszcze raz do rozgrzanego oleju do 190 stopni na 5 minut.

Efekt jest taki, że wrytki są bardzo chrupiące i mają charakterystyczną próżnie w środku. Miód w gębie!

 

owieczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ja obieram ziemniaki, kroję na cienkie plasterki, wrzucam na blachę przykryta papierem do pieczenia, smaruję odrobiną oliwy z oliwek, doprawiam solą himalajską, pieprzem, ziołami, chilli, czosnkiem i kminkiem mielonym - i do piekarnika! Takie frytki smakują mi o wiele bardziej, niż te na głębokim tłuszczu, mrożone. ;)
 
Do góry