frank spada od 3 miesięcy

nowiki

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wszystko chyba zależy od nastrojów inwestorów. Spójrz na wykres: http://stooq.pl/q/?s...=lg&b=0&r=wig20 Wydaje się, że mamy w ostatnim roku do czynnienia z silną ujemną zależnością pomiędzy kursem franka, a indeksem WIG20. Jak WIG20 rośnie to franek spadan, i odwrotnie. Jeżeli politycy, na czele z Europejskim Bankiem Centralnym (ECB) przeforsują do końca plany wielkiego ratowania strefy Euro i pompomowania olbrzymich sum pieniędzy w eurpejskie banki, i skup obligacji upadających państw, to możemy oczekiwać, że złoty dalej będzie się umocniał i może nawet kurs franka spadnie poniżej 3 zł. W przeciwnym przypadku oczekiwałbym niewielkiego osłabeiani złotego, i kurs prawdopdoboeni znowu powędruje w poziomy 3,60/3,70. Ponadto nie wydaje mi się, żebyśmy mieli jakieś fundamentalne uzasadnienie umocenienia złotego w ostatnim czasie. Dodatkowo zachęcam do obejrzenia:

Jeżeli rzeczywiście sprawdzi się to, o czym mówi ten Pan oraz inni ekonomiści, jak chociażby Prof. Rybiński, to franek może długo nie powrócić poniżej 3 zł.

Powyższa wypowiedz nie stanowi porady/rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) i nie może być za takową uznawana.
 
Do góry