francuskie samochody

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
co sądzicie o francuskich autach? czemu wśród internautów francuskie auta mają głównie złe opinie?
macie jakieś doświadczenia?. ja osobiście nie uważam, żeby renault czy puegeot były gorsze niż niemieckie marki
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
co sądzicie o francuskich autach?

albo pokochasz albo znienawidzisz, należę do tych pierwszych.

czemu wśród internautów francuskie auta mają głównie złe opinie?

Opierają się na sterotypach, ten niby super niezniszczalny vw (w opinie ludzi) mnie zawodził, aż wkońcu w przypadku jednego takiego zawodzenia wylądował w rowie aby uniknąć wypadku.

ja osobiście nie uważam, żeby renault czy puegeot były gorsze niż niemieckie marki

W pełni się zgodzę, napewno francuzy mają więcej polotu oraz ładniejsza stylistykę. Co do awaryjności to według mnie mało awaryjne, skoro moja 11 letnia 106 zespsuła się 2 razy i żadne nie uniemożliwiło dalszej jazdy to nie jest źle. Raz się rozsypało łożysko w alternatorze, dwa padł cylinderek w bębnach. Ciężko tu mówić o jakieś awaryjność.
A no i żarówka W5W się przepaliła jedna.

bo wśród internautów jest dużo kierowców

i bardzo dużo fanów vw, którzy nie widzą innej marki po za swoim autem dla ludu by A.H.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Nie mam nic przeciwko ani francuskim ani niemieckim samochodom ;)
Francuskie samochody potrafią być dobre a nawet nieźle wyglądają ;)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
no ja też. mi się bardzo dobrze jeździło zawsze, nie ma na co narzekać- znaczy napewno nie bardziej niż na niejeden niemiecki samochód.

wg. rankingu niezawodności i to chyba niemieckiej gazety vw jest bardziej awaryjny niż chocby Citroen

jeździłem już fordem, vw i nissanem. ford po dwóch latach poszedł do kasacji bo leasingodawca stwierdził, że nie opłaca się naprawiać. vw golf II no to wiadomo- dobry samochód już pełnoletni był i dawał rade. a nissan jak do tej pory sprawuje się ok. No a renault czy citroeny to dobre i komfortowe samochody nawet na długą trase.

to pogłębia stereotypy cała ta nagonka w sieci na francuskie auta, to źle.
Jest wiele rankingów które doceniają Citroeny. np. w Japonii w tym roku C5 został importowanym samochodem roku !
a japończycy to chyba wiedzą czym się dobrze jeździ

Nie mam nic przeciwko ani francuskim ani niemieckim samochodom ;)
Francuskie samochody potrafią być dobre a nawet nieźle wyglądają ;)
mi się bardzo podoba nowe megane i C5
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
wg. rankingu niezawodności i to chyba niemieckiej gazety vw jest bardziej awaryjny niż chocby Citroen

kwestia tego co bierze się pod uwagę jako awaryjność. we francuzach psują się pierdoły które w zasadzie nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu, ale denerwują.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
kwestia tego co bierze się pod uwagę jako awaryjność. we francuzach psują się pierdoły które w zasadzie nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu, ale denerwują.
w niemieckich jest podobnie ale zdarzają się również poważne awarie.
Ja bardzo sobie cenie zawieszenie w Citroenie np.
 

firestone89

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
291
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Włocławek
Peugeoty sa niezle, ale renault to moim zdaniem dno (przynajmniej scenic). Moj znajomy ma scenica i wiecej w warsztacie stoi niz jezdzi. Po 200 tysiacach rozsypal sie silnik. I to w dodatku diesel. Auto bylo normalnie uzytkowane i serwisowane. A w serwisie powiedzieli mu ze one juz tak maja, a z silnika to nie ma co zbierac i trzeba wstawic drugi. Najchetniej by sie go pozbyl, ale nie moze sprzedac bo jeszcze go nie splacil.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Peugeoty sa niezle, ale renault to moim zdaniem dno (przynajmniej scenic). Moj znajomy ma scenica i wiecej w warsztacie stoi niz jezdzi. Po 200 tysiacach rozsypal sie silnik. I to w dodatku diesel. Auto bylo normalnie uzytkowane i serwisowane. A w serwisie powiedzieli mu ze one juz tak maja, a z silnika to nie ma co zbierac i trzeba wstawic drugi. Najchetniej by sie go pozbyl, ale nie moze sprzedac bo jeszcze go nie splacil.
Patrz a ja akurat o scenicu mam najlepsze zdanie jesli chodzi o renault, i znajomi wlasnie nie narzekają az tak bardzo.
a o francuskich diesel'ach to juz w ogole dobre rzeczy sie mowi i pisze przeciez- takie uroki motoryzacji ;)


ostatnio sie tez dowiedziałem, a propos kryzysu i ograniczania produkcji samochodów, że citroen i peugeot to marki jednego koncernu, bodajze CSA
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Ilu kierowców tyle opinii :) może wada fabryczna albo coś takiego i się rozleciał tak bywa, a może nie właściwe użytkowanie <_<
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Ilu kierowców tyle opinii :) może wada fabryczna albo coś takiego i się rozleciał tak bywa, a może nie właściwe użytkowanie <_<
słuszna uwaga, denerwuje mnie tylko powielanie stereotypów bardzo często mijających się z prawdą zupełnie.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Jednak miejsce z tyłu we francuskich samochodach nie powala, chodzi mi tutaj o lagune w porównaniu do mondeo wypada słabo :/
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Dlaczego mówisz o franuskich i przytaczasz Lagunę tylko ? Porównaj z 406/407 albo C5 ;)
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Bo jakoś lubię lagune, fakt 407 ma trochę więcej miejsca niż laguna, 406 i C5 nie miałem okazji się przejechać (a c5 chciałbym) ;)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Nie no, nie mozemy uogólniać że we wzystkich jest mało miejsca- właśnie stereotyp.
Citroen C5 to taksówka roku we FRancji- czyli musi mieć wygodny tył

i importowany samochód roku w Japonii, w sumie nie ma się co dziwić bo to piękne auto
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
C5 jest ładne ale ten po liftingu bo ten poprzedni to średni był z przodu
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
oba są po liftingu pokazane ;)

czarny w zwykłej wersji, a szary w pakiecie VTS

wersja przed liftem wygląda tak

citroen_c5.jpg
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
To rzeczywiście te po liftingu są lepsze ;) ten przed to taki trochę bezpłciowy się wydaje <_<
 
Do góry