Forumowy auto warsztat - masz problem? Tu go rozwiąż!

V

Vaffik

Guest
W związku z tym że zajmuję się od kilkunastu lat mechaniką samochodową, prowadzę własny mały warsztat i z zamiłowania jestem elektronikiem - postanowiłem dzielić się własną wiedzą i doświadczeniem stąd ten post...

Także w związku z tym iż temat jest mój - bardzo proszę stałych bywalców o nie spamowanie. Chaciał bym by temat był prosty i przejrzysty.

A więc... drogi forumowiczu...
Jeśli masz jakiś problem z autem - pisz! Elektryka, mechanika, elektronika, lakiernictwo, blacharstwo.
Osoby zainteresowane już na wstępie proszę by zawsze - ale to zawsze zaczynać zapytanie od podania szczegółowych danych auta!
Nie chcę marnować czasu i zaśmiecać wątku masą dodatkowych pytań a więc... zadając pytanie - prócz opisania usterki dopisz proszę także takie informacje jak:

- marka i model
- rocznik
- wersja nadwozia (sedan, kombi)
- pojemność silnika, moc silnika oraz rodzaj zasilania (diesel, benzyna, cng, lpg)
- jeśli ktoś jest obcykany to mile widziany kod silnika

Dane te ułatwią diagnozę która i tak po przez to że jest zdalna - i tak nie będzie łatwa.
Proszę też o to by opisywać usterki naprawdę od zerca!
Zapytania typu:
Astra II 2002 coś stuka w kole, co to? będę ignorował bo ... są śmeiszne. Wypadało by dodać wszystko to o co prosiłem wyżej i dopisyać choć by informacje kiedy to się dzieje i w którym kole oraz czy przy hamowaniu, przyspieszaniu i jakiego rodzaju jest dźwięk.

Serdecznie zapraszam. Pomocy będę udzielał w miarę możliwości czasowych.
 
Do góry