Forumowisko.pl na sprzedaż?

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Zdecydowanie wróćcie do tematu. Wszyscy.
 
S

Spamerski

Guest
Jak na chwilę obecną, to nie jest zły wynik, biorąc pod uwagę, że do końca aukcji jest jeszcze 10 dni. Sądzę, że licytacja zakończy się na ok. 140-170 tys. zł. Cena minimalna nie zostanie osiągnięta, ponieważ jak wcześniej pisałem, pewnie jest ustalona na jakieś 350-370 tys. zł. Nie przewiduję zmiany właściciela forum w najbliższym czasie.
 
V

Vaffik

Guest
Ja bym tego nie oddał za 100 koła. Forum ma potencjał lecz sporo braków. Najpierw dodał bym portal randkowy - cos na wzór sympatia.pl.
Po czasie rozszerzył bym portal i dodał coś na wzór gumtree.
Napisał bym oprogramowanie integracyjne - cos ala panel administracyjny i zintegrował fecobooka, allegro i forumowisko. Przy okazji "meblowania" dodał bym coś na wzór skajpa. Wiem że opracowanie czegoś takiego to koszt no ale ludzie. Kilka reklam w TV i ustawionko na całe życie. Tymczasem co mozna meć za 100 koła? Skodę Octacię?
Wypracowanie takiego forum to lata!
Jest tu popełniony tylko jeden błąd moderacyjny który wpływa na ruch ale o tym to mogę pogadać z szefem na pw.
A sam szef powinien wyluzować na najbliższe 6-10 miesięcy i poszukać szmalcownych reklamodawców i sposobów na obejście AdBlocka i umieszczenie rekklam tak by były ale ... oczu nie męczyły!
T-Mobile, Plus, Orange, TP, Netia, Play, Heyah...
Zobaczcie ile tego...
Zróbcie promocję!
Panel za 5000 miesięcznie i tyle. Reklamę o rozmiarze jednej linijki + link mozna dodać pod każdym postem! Jeśli nie będzie migotać iświecić - będzie zaakceptowana.
Już dawno temu zapytałem dlaczego forum nie jest w PHPbb3?
Łatwiejsze w obsłudze i spora możliwość rozbudowy.
Gdyby pojawił się w forum serwis ala gumtree - szybko by stronka zyskała na wartości! Wystarczy Panie szefie zrobic coś czego Gumtree uźwa nie ma czyli opłat za ogłoszenia od małych firemek po przez SMS i po ptakach!
Poczytajcie sobie o największych minusach portali i wprowadźcie to tutaj!
Naprawdę. Za chiny by tego za nędzne 20000 ojro nie oddał...
 
S

serwor

Guest
vaffanculo napisał:
Jest tu popełniony tylko jeden błąd moderacyjny który wpływa na ruch ale o tym to mogę pogadać z szefem na pw. A sam szef powinien wyluzować na najbliższe 6-10 miesięcy i poszukać szmalcownych reklamodawców i sposobów na obejście AdBlocka i umieszczenie rekklam tak by były ale ... oczu nie męczyły!
No a ja uwazam ze akurat moderatorzy od zawsze byli tutaj najlepsi.
Co do AdBloka to za obejscie trzeba zaplacic firmie która jest jego wlascicielem zdaje sie.


Naprawdę. Za chiny by tego za nędzne 20000 ojro nie oddał...
No i nikt nie odda, cena minimalna nie jest osiągnieta.
Oczywiscie nikt nie wie jaka to jest cena.




Spamerski napisał:
Nie przewiduję zmiany właściciela forum w najbliższym czasie.
Zobaczymy, wlasciciele sprzedają dwa fora, oprocz forumowiska próbują sprzedac jeszcze drugie i tez coś słabo im idzie.
 
V

Vaffik

Guest
Nie widać szmalodawców (reklam) i to odrzuci potencjalnego zainteresowanego.
 
S

Spamerski

Guest
serwor napisał:
Oczywiscie nikt nie wie jaka to jest cena.
Już miałem zalicytować za 500 tys. zł, bo wyprzedałem na krótko akcje TVN-u, to byśmy się dowiedzieli, a tu licytację zakończyli przed czasem i wycofali oferty :(
 
V

Vaffik

Guest
Co to jest pół bańki!??
zobacz:

Sympatia.pl , KRS 0000007763, kapitał zakładowy Spółki: 7 580 648zł a to tylko odnoga onetu....
a czym jest onet????
30-40 moderatorw szukających info po całym świecie?
Kupką 3,4 GB aktualizowanych danych?
Pocztą e-mail? Skrzynkę e-mail na SQLu mogę postawić w jedną noc na swoim serwerze bez limitów...
To już inne czasy! W superhost macie serwery PRO za kilka paczek na miesiąc! Można zacząć od serwera za 60zł!!!
Jakie to pieniądze? 4 paczki fajek?

Widzicie jakiś PROGRAMOWY problem zrobienia tu skrzynki e-mail, portalu podobnego do Interii, portalu randkowego i masy innych rzeczy w jednym miejscu?
Gdybym był młodszy o lat 10-15 zajął bym się czymś takim...
Dzisiaj nie mam sił bo są żona, dzieciaki i inna robota... ale... ludzie...
gdybym był młodszy i to jeszcze związany z internetem, informatyką i elektroniką... łał...

i to jeszcze mając taki PLAC BUDOWY już z uzbrojeniem i fundamentami...?????
Zaryzykował bym nawet kredytem na 20000zł by opłacic internetowych modów tylko że... modów związanych z programowaniem!
Za darmochę nie ma nic ....
Powołał bym odpowiednią grupę, zatrudnił na umowy o dzieło z możliwością zatrudnienia na stałe gdy interes wypali...
i zaczął budowę!

Wszystko w jednym miejscu!
Wiem też że nie powinienem głośno o tym wszystkim mówić bo sam pomysł kosztuje uźwa szmalu w uj... no ale... jestem z tych którzy chcieli by mieć coś OD LUDZI dla LUDZI i ważne by było to w pełni Polskie!

I jeszcze jedna rzecz!!! Najważniejsza...
Tacy jak NK i podobn - zniszczyli włąsne podwórka przez - wampiryzm!!!
Taaak...
Wprowadzanie dziecinnych gierek i bajerów .... płatnych jak u złotnika za próbę 900....

Nie można dać ludziom pakietu randkowego za 2,47zł z VATEM????????????????
Nie można??
1.000.000 randkowiczów to miesiąc w miesiąc dwie bańki w suchym!!!
Nie uva!! Nie mozna było....
Trzeba było na starcie zrobić po 2 dychy by żadnego łosia mającego Orange na kartę gdzieś na wichurze nie był stac na wysłanie SMS Premium za 20zł!!!
Tu jest paranoja pogrzebana.... a raczej rodzi się!
Chciwość niszczy wszystko a ja osobiście... żyje teorią jak ALDI w nIemczech:
"mniej ale częściej"
więc golę cukier po 0,49€ zamiast 0,61-0,65 jak mają inni!
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przyznaję się do duchowego powinowactwa z Vito Corleone, ps Macan nie jest moją kserokopią, a najbliżej mi do Pana Zenona z Działek i jego szacownej małżonki wiecznie uspokojonej Gryzeldy
ps. właściciel forumowiska jest/był? również właścicielem firmy hostingowej chmurka

serwisy randkowe to jak dla mnie esencja śmieciowości w internecie, mam nadzieję, że właściciel ma ciut wyższe aspiracje
 
V

Vaffik

Guest
Brave napisał:
serwisy randkowe to jak dla mnie esencja śmieciowości w internecie, mam nadzieję, że właściciel ma ciut wyższe aspiracje
Taaa... Załóż portal WIRTUALNEJ giełdy i szukaj naiwniaków... będzie profi-profesjonalnie...
Nie widzisz że tylko młodzi siedzą online?
Czy my - ludzie przy 40-stce siedzimy na randkach, gierkach on-line i podobnych? Pewnie że nie...
Młody człowiek to człowiek najbardziej wypłacalny bo... kasy nie liczy!
Mam tłumaczyć tak proste rzeczy?
Zobacz ile smartów codziennie jest nonstop zalogowanych do Facebooka i google?
A wiesz dlaczego są tam zalogowane?
Bo w Polsce takiego czegoś nie było, nie ma i nie będzie.
 
S

Spamerski

Guest
vaffanculo napisał:
Co to jest pół bańki!?? zobacz:
Jeśli to do mnie, to napiszę tylko tyle, że poprzedni admin podejmował próby ruszenia z innymi inicjatywami, licząc, że sukces forumowiska automatycznie powtórzy się w ramach innych projektów. Oczywiście się nie udało. Dzisiaj już nawet nie pamiętam nazw tamtych stron. Jestem na forum od 2009 roku i sądzę, że mocno przeceniasz jego potencjał. A porównanie forumowiska do onetu to już w ogóle mocna przesada. Forumowisko to taki lokalny warzywniak. Może przynosić całkiem fajne zyski (i przynosi), ale nigdy nie osiągnie takich jak międzynarodowa sieć handlowa. Angelowi udało się stworzyć forum, kiedy był ogromny popyt na fora. Obecnie jest nadpodaż tego typu stron. Jest również nadpodaż stron darmowych ogłoszeń i serwisów randkowych. Teraz głównym celem nie jest inwestowanie w forum, bo inwestycje się nie zwrócą, lecz utrzymanie relacji zysk z reklam - koszty serwerów. Nie mam dostępu do statystyk, ale odnoszę wrażenie, że z roku na rok dzieje się coraz mniej na forum. To tyle ode mnie, bo odbiegamy od głównego wątku, którym była sprzedaż forum. Wydaje się, że forum nie zostało sprzedane. Ewentualnie Max ugadał się z kimś poza allegro. Czas pokaże co dalej z będzie z forum.
 
V

Vaffik

Guest
No to wracamy...
Ponoć sprzedane. Ponoć B_S_ to teraz kapo. I jak do tej pory zmian na lepsze nie widać. Jak mają ludzie tu wracać?
Gdyby w marcu zaczęli to dzisiaj forumowisko miało by włąsną skrzynkę e-mail, video-chat z pokojami itp. i było by o wiele lepiej :D :D BB)
 
Do góry