Format PNG

19omi91

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Siem-ce
Witam wszystkich

Mam takie pytanie bo nie mam pojęcia w tej sprawie. Gdy w Photoshopie zapisuję obrazek w formacie PNG to potem pyta się mnie czy zapisać z przeplotem czy bez. Nie rozumiem jaka jest różnica. jedno co wiem to to,że z przeplotem więcej waży. Z góry dzięki.
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
Zapis obrazu w PNG jest wyświetlany stopniowo, dzięki przeplotowi użytkownik widzi podstawowe elementy obrazu już podczas jego wczytywania; przy wolnym łączu sieciowym pliki mogą być wczytywane szybciej.
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Jeżeli robisz obraz na przezroczystej warstwie, to zapisujesz go w formacie PNG - i zapisuje się bez tła
 

19omi91

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Siem-ce
A to wiem,że jak robię w PS na przezroczystym to trzeba do PNG zapisać. To przecierz jedna z podstawowych rzeczy, które trzeba wiedzieć przy obsługiwaniu PS'a :) Dzięki za wytłumaczenie.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
W przypadku formatów o kompresji bezstratnej - gif i png, przeplot polega na tym, że najpierw wyświetlana jest co 2 linia (co teoretycznie daje jakiś zarys obrazka a załaduje się szybciej), a następnie pozostałe linie. Ten sposób może sprawdzał się przy powolnych wdzwanianych modemach, dzisiaj nie ma najmniejszego sensu.
 
Do góry