Football Manager

Zippo89

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Piła
Jeszcze mamy trochę czasu do wydania gry. Widzę, że design niezmieniony z poprzedniej wersji, więc jest dobrze ;) Tryb 3D mniej atrakcyjny niż w Fifie Managerze, ale dla mnie jest on zbędny ;). Dobrą wiadomością jest to, że popracowali trochę nad transferami, bo to według mnie jedna z największych wad serii.
 

paczek1262

w ryj?
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
912
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Łódź
Bedzie wybor miedzy 2D i 3D. Slyszalem, ze slinik meczowy 3D i widze po screenach nie bedzie tak bardzo ladny graficznie, ale mam nadzieje ze dopracowany. W 09 silnik meczowy podobno wzieli z FM Live gdzie jest swietnie dopracowany. Co tu duzo mowic... nie moge sie doczekac ;)
 

Zippo89

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Piła
Tak, wiem, że będzie wybór i bardzo dobrze ;) W FM Live nie było dane mi grać więc na temat silnika meczowego nie mogę się wypowiedzieć ;)
 
R

robaldo

Guest
mmmm ja uwielbiam tą grę :) Bawienie się taktykami, treningami... xD xd Czekam z niecierpliwością, a póki co jest Fm08 :D
 

Indyhomer

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Gra w ogóle ktoś w managera ?:D obojętnie, która wersje?

Ja od ponad roku gram w FM '08 Shakhtarem Donetsk. Obecnie mam 2085 rok i moim celem jest dojście do 2100 :) Teraz w święta trochę nadrabiam stracony czas w ostatnich miesiącach, bo trochę czasu brakowało.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
ja teraz gram w FM 2009, i dopiero mam drugi sezon.

2085? łał dobre :D a nie zapisuje ci sie wolna gra albo wolniej nie chodzi? jestem pod wrazeniem. ja najdalej doszłem w CM 3 do 2030 któregos
czyli jakies 35 lat :p
 

Indyhomer

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Wszystko spoko śmiga tak samo jak na początku :) Sprzęt dobry to i gra dobrze chodzi :) Szczerze to też się dziwię, że tyle wytrzymałem i że nadal mam motywację żeby grac dalej :) Jak dojdę do tego upragnionego 2100 to może się przerzucę na '09, zobaczę jeszcze.

A tak w ogóle to kim grasz? i jak się prezentuje w porównaniu do '08?
:papa:
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
No 15 lat zostało, to nei tak duzo:pja w 08 tez bymd alej doszedł ale zawsze miałem jakies nieprzyjemnosci, a to bład jakis w pliku wyskoczył, a to grałem w jeden dzien poł sezony bez zapisania i prad wyłaczyli, i potem mi sie nie chciało drugi arz tego samego grac. Wiec w 2008 dochodizłem tak srednio do 2020 któregos czyli tak 15 sezonów.

Teraz gram Lechem, drugi sezon. W pierwszym sezonie zdobyłem mistrza. Niestety nie awansowałem do LM.

2009 prezentuje sie spoko. Oczywiscie ma wiecej opcji. konferencje przedmeczowe itp. grafika 3D ale ja woel jednak 2D i zistałem przy tej.

Kompa za dobrego nie mam wiec mi juz w 08 po tych 15 sezonach mocno wolno chodził. ale miałem 10 lig.
teraz mam chyba 4 czy 5zobacze jak bedzie.

Za dobry w te klocki nie ejstem ale lubie to:)
 

Indyhomer

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Uu.....to jak miałeś 10 lig to nie dziwię się, że komp trochę mógł mulic. Ja mam ustawione 3 ligi, łącznie z moją więc wszystko dobrze chodzi:)

Właśnie co do '09 to chciałem sobie zobaczyć jak ten mecz 3D wygląda, bo na pewno coś innego, chociaż w FIFA Manager coś podobnego już było ale z chęcią bym sobie to zobaczył :) Właśnie też bym sobie jakimś polskim klubem zagrał ale żal mi porzucić obecny klub :p

Mi na szczęście nic na razie się z save'em nie stało i wszystko jest ok :) będzie pamiątka dla przyszłych pokoleń :p
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
zapisz sobie gdzies plik sava na płytce albo cos :p bedziesz mogł wrocic po paru latach:)

A kim grasz? duzo sukcesów?
 

Indyhomer

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
37
A kim grasz? duzo sukcesów?

Shakhtarem Donetsk :)

No sukcesów sporo, wygrałem wszystko co było do wygrania klubem, trochę to zajęło żeby np. wygrać Ligę Mistrzów ale po chyba 10 czy 15 sezonach mi się udało. Po pewnym czasie już łatwiej się gra, bo łatwiej o dobrych i tanich piłkarzy :) wystarczy wyłapać kilku takich młodych poczekać ze 2, 3 sezony i ma się skład jak marzenie :)

Z reprezentacjami też sporo wygrałem, nawet 1 MŚ mam z Ukrainą chyba w 2050 którymś tam zdobyłem :p ale nigdy mi Polski nie dali poprowadzić ;( ostatnio nawet złożyłem podanie o pracę ale mi odrzucili, więc pewnie nie będzie mi dane ich poprowadzić. Chciałbym kogoś też z Azji poprowadzić tzn. jakąś reprezentację ale też nie było okazji.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
no wyobraz sobie ze ja ejszcze nigdy LM nie zdobyłem (raz byłem w finale Valencia), gram oczywiscie bez kodów. Oczywiscie nigdy tez nei zaczynam w zbyt dobrym klubie bo to wydaje mi sie troche za łatwo. wole sam budowac. W takim Lechu to po poł roku odeszło moich 3 dobrych piłkarzy...
Murawski za 1,7 mln euro
Wojtkowiak za 1,5 mln euro
Bandrowski za 800 tysiecy

I ja bym ich nie sprzedał tylko prezes sam załatwił sprawe bo powiedział ze taka okazje zal odrzucic :/

pamietam w CM3 Polska 2 razy mistrz swiata, raz mistrz europy. APaweł Brozek był megatalentem. Kilka arzy piłkarz roku a w reprezentacji w wieku 35 lat 130 pare wystepów i 180 pare goli :)
 

Indyhomer

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
37
No te stare CMy były dobre. Jak się jakiś talent trafił to wymiatał nieźle. Też się trochę czasu spędziło grając w nie.

Też mam taki problem, że prezes sam mi zawodników sprzedaje, wpływa oferta i mówi, że żal odrzucić. Co gorsza ja tak praktycznie mam co okienko, bo mam dużo młodych i dobrych zawodników i cały czas kogoś mi sprzedaje i muszę szukać nowych. Ale czasami udaje się ich zatrzymać. Jak ktoś złoży ofertę prezes ja przyjmie to oferuje nowy kontrakt, czasami podpisze nowy i oferta jest automatycznie odrzucana i piłkarz zostaje, przynajmniej na kolejne pół roku. Warto czasami spróbować, nie zawsze się uda ale co szkodzi :)

W Shakhtarze na początku też w sumie nie było tak łatwo, tzn. na ligę skład był super ale na Europę już nie i trzeba było sprowadzać nowych zawodników. Trochę to trwało ale się opłaciło :)

Ja teraz mam budżet 970 mln zł :p ale i tak nie wydaje na piłkarzy. Takich co ja sprowadzam to mają zwykle po 17,18,19 lat i kosztują mniej więcej po 1 - 2 mln złotych a sprzedaje po 70 - 80 więc biznes się kręci :)
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
No ja mam nadzieje że co roku bede robił jakis mały kroczek do przodu w Europie.

Nie zapomne równierz jak w FM 2007 czy 2006 byłem Groclinem. Po kilku sezonach miałem budzet na poziomie 30-40 mln wiec duzo jak na Polski klub. Zawodników sprzedawałem po 10-20 mln np. Acosta z Kolumbii lub Ederson z Brazylii. Byli fenomenalni. Nawet byłem z nimi w 1/8 LM ale własnie wtedy wystapił bład w savie i odechciiało mis ie grac na łądnych pare miesiecy.

Od tego czasu zapisuje naprzemiennie w dwoch plikach, na wszelki wypadek.
 
Do góry