fluorescencyjny napój...

maverx

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Czy jest jakas w miare dostepna substancja ktora swieci w swietle UV i ktora mozna dodac do napoju/drinka i bezpiecznie wypic? Ew. jakis mix ktory swieci sam bez udzialu UV?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Substancję fluoroscencyjną zazwyczaj wlewa się do plastikowych kostek (takich, na kształt kostek lodu) i zamyka szczelnie. Wtedy można je śmiało wrzucić do szklanki i zrobić drinka bez żadnych możliwości negatywnego wpływu chemikaliów na zdrowie,,,
 
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
ja swego czasu miałem szklanki fluorescencyjne miały jakby podwójne ścianki w które była wlana substancja fluorescencyjna i bez względu co wlałem do środka robiła się taka fajna poświata
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
też bym chciała mieć taką szklankę ;D ciekawe ile to może kosztować...? Świetny pomysł z tymi kostkami, napewno nawet zwykła woda byłaby bardziej efektowna fluoryzując.
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
też bym chciała mieć taką szklankę ;D ciekawe ile to może kosztować...?
Mam gdzies taką szklankę podobną, i wydałem na nią.. całe 5 zł. :)
 

jupiland

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jest sporo takich barwników spożywczych, do kupienia w specjalistycznych sklepach - branżowych dla gastronomów. Poszukaj sobie w necie.
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Ja ją kupiłem w sieci sklepów " Wszystko po 5 zł " :)
 

przemega

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
rzeczywiście że w takich sklepach można znaleźć prawie wszystko ale na takie szklanki jeszcze nie trafiłam
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
:) bardzo dobrym substratem do zrobienia fluorescencyjnych spożywczych produktów jest ...tonik :D zawiera chininę .

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic...ecaca-galaretke

a z chemikaliami to radzę nie eksperymentować w branży spożywczej, owszem substancja zwana luminol [hydrazyd 3-aminoftalowy,] wykazuje właściwości fluoroscencyjne ale nie radzę tego jeść albo pić :)

pozdr
 

consa

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Czy ktoś już się orientuje gdzie można kupić takie świecące kostki lodu?
 
Do góry