Fizyka........

marcino89

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam mam problem z zadaniem teoretycznym: Gdy opisujemy ruch pociagu z Warszawy do Krakowa,rozsadne jest zastosowanie modelu, w ,ktorym zarowno pociag,jak i obydwa miasta sa punktami. Wyjasnij , dlaczego nie mozemy wykorzystac punktowego modelu pociagu do zbadania bnezpieczenstwa przejazdu pociagu przez most. Jak ktos wie to prosze o pomoc.
 

Kindzia

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
529
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
małopolska
niesetety nienawidze fizyki i dlatego tesh nie potrafie rozwiazac (nawet nie probuje) tego zadania :p nie dobrze mi... na sam widok :(
 

Kindzia

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
529
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
małopolska
no cóz trudno sie mowi, ale skoro my nie potrafimy to moze znajdzie sie ktos taki kto umie i kto chetnie pomoze :p
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Po mojemu (ale nie jestem 100% pewny) to będzie tak:

Każdy most ma swoją wytrzymałość. Przejeżdżający pociąg naciska na most z pewną siłą F przez dany okres czasu t, tym większy im dłuższy im dłuższy jest pociąg - dłuższy pociąg potrzebuje więcej czasu na to aby cały znalazł się po drugiej stronie mostu. Dodatkowo przejeżdząjący pociąg powoduje jakieś tam drgania mostu, które też dodatkowo działają niekorzystnie na konstrukcje mostu. Dłuższe ciągłe jednoczesne działanie siły nacisku pociągu na most no i drgań to większe zagrozenie zawaleniem mostu.

I dlatego nie można zastosować modelu punktowego, bo bezpieczeństwo przejazdu pociągu, zależy od jego długości.

Mam nadzieję że o to chodziło, bo jak nie to nie wiem.
 

marcino89

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
Bardzo się ciesze :) ze znalazlem odpowiedz na moje pytanie la niestety to bylo jedno z trzech :( zadan:(:(
 

marcino89

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
drugie to:Sprobuj podac mozliwie duzo uproszczen jakich dokonujesz , gdy rozpatrujac swoj ruch z domu do szkoly traktujesz zarowno siebie i oba budynki jako punkty. Jakie okolicznosci moga powodowac,ze model ten bedzie nieuzyteczny?

i trzecie Podaj jakie informacje byly by ci potrzebne, by stosujac najprostszy mozliwy model ocenic czas przejazdu peletonu kolarskiego po plaskim terenie z Warszawy do Łodzi. Zastanow sie ,w jakiej sytuacji ten sam model wymagal by udoskonalenia.
 

marcino89

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jak ktos zna odpowiedz na te zadania powyzej to bardzo prosze o odpowiedz.
DZIEKI!!!
 
Do góry