Fizyka-pomocy!

punch

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
16
Punkty reakcji
0
Mam ogromną prośbę,by ktośpomógł i w rozwiązaniu tych dwóch zadań z fizy,bo siedze już nad nimi cały dzień i nic nie potrafią wymyślić.zależałoby mi na jakims komentarzu,dlaczego tak się rozw. te zadania,bo chce to zrozumieć.Jak widac fizyka to nie jest moja mocna strona :-(((

Zad 1.
W stronę zatopionego okrętu echosonda wysłał sygnał,,który powrócił po 0,5 s.Na jakiej głębokości znajdyje się okręt?Dzwięk w wodzie rozchodzi się z szybkością 1450m/s.
Zad.2
Identyczne fale wychodzące z punktów A iB do punktu spotkania P przebywają odpowiednio drogi AP=7,5m i BP=5 m.Czy w punkcie P nastąpi wzmocnienie czy wygaszenie fali,jeżeli długość fal wychodzących z punktów A
i B wynosi "lambda"=1 cm.?Rozważ 2 przypadki:a)żródła drgają w zgodnych fazach
b)fazy drgań są przeciwne
W 2 zadaniu bardzo proisiłabym o uzasadnienie
Dzięki za każdą pomoc:)
 

punch

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
16
Punkty reakcji
0
niestety wynik jest zły,bo ma wyjść 362,5m,a ja nie wiem z jakiego to wzoru wyliczono:-(
Ale dzięki za chęci:)
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
a ja uważam ze to zadanie jest dobrze rozwiazane. ale jeszcze zanim powiem ostatnie słowo to powiedz jaki temat przerabiacie, to moze pomoc.
 

lukas87

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
36
T-0,5
V-1450 m/s
S?
S= Tx V
S= 0,5 x 1450 m
S= 725m m

S-droga
T-czas
V, predkosć... odp> Droga wynosci

Zadanie jest prawie dobrze rozwiązane. Z tym że S=725 m jest to odległość przebyta od sondy i spowrotem. Aby sygnał mógł być odebrany musiał on wrócić do nadajnika. Dlatego głębokość h=S/2= 362,5 m :D
 

punch

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
16
Punkty reakcji
0
Zadanie jest prawie dobrze rozwiązane. Z tym że S=725 m jest to odległość przebyta od sondy i spowrotem. Aby sygnał mógł być odebrany musiał on wrócić do nadajnika. Dlatego głębokość h=S/2= 362,5 m :D

Dzięki!Takie proste,a dla mnie trudne. :D
 
Do góry