Firmowe konto w mBanku

millka12

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Otwierając konto firmowe warto zapoznać się z ofertą m Banku. Konto mBiznes oferuje nam: bezpłatne otwarcie i prowadzenie RACHUNKU,
bezpłatne przelewy do ZUS i US przez internet, bezprowizyjne wpłaty gotówki we wpłatomatach mBanku, brak wymaganego salda minimalnego i wpłat stałych http://www.nagrodanabank.pl/linkform/gener.../5019/product/8
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
firmowe jeszcze mi nie potrzebne, ale korzystam z zwykłego konta w mbanku - i jestem bardzoo zadowolony
 

Mnostek

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
w mbanku można już mieć prawie wszystko, ja od dawna mam tam konto (allegro te rzeczy), ale ostatnio znowu mnie zaskoczyli ponieważ znalazłem na ich stronie najtańsze ubezpieczenie OC i AC co mniej niezmiernie cieszy i raduje, bo jako młody kierowca i tak mam pod górkę z tymi ubezpieczeniami
 

wanda19831

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
a ja dla odmiany jestem potwornie niezadowolona z mBanku.
Teoretycznie wszystko powinno być szybko i sprawie, ale:
1. najpierw nie przesłali mi jednej z przesyłek
2. później okazało się, że nie otrzymałam karty kodów,
3. następnie okazało się, że po raz kolejny musze iść do banku i czekać i...
i poważnie mówiąc, próbuję uczynić moje konto funkcjonalnym od 4 miesięcy już.
Odradzam.
 
K

kinga_sc

Guest
Wando popieram Cię, mBank to ... lepiej poszukać innego banku, bo tu mimo, że 0zł, a mimo to są opłaty, czasami mam wrażenie że Ing pomimo iż nalicza sobie opłaty za prowadzenie jest bankiem lepszym, przyjaźniejszym itd
 
Z

zypek84

Guest
Kino możesz wskazać jakieś konkretne minusy posiadania konta firmowego w mbanku?
 

RysiuWillHelp

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
1
A Alior to ciekawy bank. Co wiem o nim? Kantują na kartach kredytowych. Za to mają darmowe przelewy (ograniczona ilość) i darmowe konto oraz oczywiście tą swoją lokatę overnight (także dla środków na rachunku maklerskim). Jesli ktoś chce konto dodatkowe bo ma już gdzieś inne to może nie brać karty i wtedy zaoszczedzi 3zł/mies za kartę.
W aliorze dostepne są też karty bezstykowe...
Generalnie alior to nic genialnego, choć na tle takich banków jak PKOBP i innych marmurków oferta wypada znacznie lepiej.
Sam póki co korzystam z mbanku, ale przykładowo emakler w mbanku nie umożliwia transakcji na kontraktach itd. Równie tani, bardzie zaawansowany rachunek założyłbym w aliorze.

Jakby ktoś bardzo chciał założyć konto firmowe lub osobiste w aliorbanku to zawsze można.
 

Robek_89

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
najgłupszą rzeczą jaka jest w mBanku po opłata za niewykorzystany kredyt.
najpierw zakładając konto na firmę oferują limit kredytowy do 10 000, bez zadnych zaświadczeń, jak doszło co do czego to dali tylko 3000, a po miesiącu wprowadzili prowizję jeśli się danego kredytu nie wykorzystuje.
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
najgłupszą rzeczą jaka jest w mBanku po opłata za niewykorzystany kredyt.
najpierw zakładając konto na firmę oferują limit kredytowy do 10 000, bez zadnych zaświadczeń, jak doszło co do czego to dali tylko 3000, a po miesiącu wprowadzili prowizję jeśli się danego kredytu nie wykorzystuje.


Moim zdaniem to nic dziwnego. Mam takie konto i dostałem limit 10000 w dosłownie 2 min podczas jednego telefonu. Siadłem do kompa i były. Co do opłat o wszystko wypytałem i nie było żadnych niespodzianek.

Opłata za niewykorzystany kredyt wiąże się z tym że oni cały czas rezerwują kasę dla Ciebie. Możesz ją wybrać w każdym momencie bez ostrzeżenia lub ich zgody. Czyli suma summarum to tak jakbyś miał te pieniądze.

Limit należy brać w tedy jak potrzebujesz a nie na wszelki wypadek. Dodatkowo opłaty nie będzie jak wykorzystujesz co najmniej 50% tego limitu. Jak nie wykorzystujesz 50% to zmniejszasz, aby zawsze 50% mieć wykorzystane i nie masz problemu.
 
A

ania.s

Guest
A ja konto w mbanku polecam. Nie mam karty debetowaj i limitu, wykonuje tez malo przelewow (kosztuja 0.99 pln). Myle jednak ze dla firmy 1 osobowej to najtansze konto. Ewentualnie konto Plus Biznes w Volkswagen Banku
 
H

Haan

Guest
Ja mam konto w mBanku, ale tylko klasyczne. Mogę je jednak z czystym sumieniem polecić - jest darmowe w utrzymaniu, przelewy są darmowe w ramach mBanku, a do reszty za grosze, obsługa kompetentna. W moim przypadku jednak największym plusem jest to, że pobierają bardzo małe opłaty za wybranie pieniędzy zagranicą w innej walucie. To mi się bardziej opłacało niż przelew, bo kosztowało mnie może z 2 zł:)
 
Do góry