firmowa pieczątka

Mineralka

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
jakie dane powinny być zawarte w firmowej pieczątce? Wystarczy nazwa i adres?
 

Kiepska

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja widziałam na amb.net.pl że wystarczy nazwa firmy, adres i NIP. Być może zależy od rodzaju firmy jaką się posiada :)
 

traveler

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Warto dodać też skromne logo firmy. Pieczątka wygląda wtedy atrakcyjniej
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Na pieczątce muszą znajdować się następujące informacje: pełna nazwa firmy, siedziba (adres), oraz numer REGON.

(...) Często na pieczątce firmowej zostają umieszczone również następujące informacje: nr telefonu, faxu, adres poczty elektronicznej (e-mail), adres serwisu internetowego (strony www) itp.
Źródło: http://www.rejestracja-firmy.info/rejestracja-firmy-pieczatka-firmowa.html
 

luxtronic

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
1
dobrze jest, jak z pieczątki wynika więcej niż wymaga tego ustawodawca, ja osobiście mam oprócz nazwy, adres, telefon, mail, regon, nip, ale w dzisiejszych czasach wyrobienie pieczątki jest mało kosztowne, możesz wyrobić sobie dwie o różnych (zgodnych z rzeczywistością) treściach
 

elkomodor

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Warto tutaj też dodać, że według dzisiaj obowiązujących przepisów pieczątka firmowa nie jest już wymagana. Moja od dwóch lat chyba stoi nie używana.
 

Sukkubus

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2006
Posty
24
Punkty reakcji
1
Dokładnie, pieczątki wcale nie trzeba mieć, ale polskie urzędy jeszcze nie zostały chyba o tym poinformowane ;)))
Ostatnio nawet pani z firmy leasingowej nalegała, by pieczątka imienna przybita była pod pieczątką firmową, a nie nad, bo ktoś jej powiedział że "podpisuje się pod firmą". :D Także różne dinozaury spotkać można.

Co do pieczątki to z doświadczenia poradzę, że ułatwia to życie gdy jest nazwa + adres z kodem pocztowym + regon + nip + telefony. Czego zabraknie, to trzeba będzie dopisywać lub podawać telefonicznie.
 

elkomodor

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Dokładnie, pieczątki wcale nie trzeba mieć, ale polskie urzędy jeszcze nie zostały chyba o tym poinformowane ;)))
Ostatnio nawet pani z firmy leasingowej nalegała, by pieczątka imienna przybita była pod pieczątką firmową, a nie nad, bo ktoś jej powiedział że "podpisuje się pod firmą". :D Także różne dinozaury spotkać można.

To fakt, że o zgrozo ciągle wiele osób (w tym urzędników czy księgowych) nie jest zaznajomionych z obowiązującymi przepisami. Ja osobiście na szczęście jeszcze z tym problemów nie miałem. Podobnie sprawa wygląda z podpisami na fakturach, też jest jeszcze od groma osób, które uważają, że faktura dla ważności musi być podpisana.
 

Parszy

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2012
Posty
23
Punkty reakcji
1
Miasto
Konin
Pieczątka nie jest wymagana , ale bez wątpienia potrzebna w każdej firmie. Chyba że komuś chce się wypisywać wszystko ręcznie w urzędach.
 

bhd

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Płock
Dokładnie, pieczątka się przydaje, a kilkadziesiąt złotych jakie kosztuje jej wyrobienie, nie jest warte wielu godzin użerania się i tłumaczeń.
 
Do góry