Firma sprzątająca

magdaa111

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Mam bardzo dokladnie sprecyzowany pomysł na biznes: firma, która świadczyłaby takie usługi jak sprzątanie mieszkań, biur i hoteli. Trochę w tym pomyśle wzorowałam się na prof-us. Zauważyłam, że coraz więcej biur zatrudnia profesjonalne firmy sprzątające, takie sprzątanie jest nawet zamawiane do domów prywatnych. Co sądzicie o moim pomyśle?
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Pomysł dobry, ale myślę, że zbyt wiele zachodu, musisz wynająć dużo pracowników, którzy musieliby być dość elastyczni i dyspozycyjni.

Początkowo na pewno byłoby bardzo, bardzo trudno, pewnie miałabyś duże straty i ciągle dokładała do biznesu, ale po kilku latach na pewno by się rozkręciło i byłby z tego kosmiczny zysk.

Czego Ci oczywiście życzę :)
 

cytrusek

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Pomysł jest bardzo dobry. Tez o tym ostatnio myślałam.
Mam pytanie, wiesz może jak sie kształtuje konkurencja na rynku?
Problem byłby chyba tylko z zakupem maszyn do czyszczenia. Z ludźmi to nie problem.
 

Otulony_Mrokiem

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jersey
pomysl dobry, tu gdzie mieszka w uk takich firm jest bardzo wiele i z tego co sie orientuje to ludzie na tym fortune zbijaja, ale z drugiej strony pamietaj ze to polska ilu ludzi stac na to? na pewno prywatne sprzatanie mieszkan i domow nie wypali, moze ewentualnie jakies odrebne zamowienia na chemiczne czyszczenie dywanow i wykladzin
 

biznesmarty

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
112
Punkty reakcji
0
pomysl dobry, tu gdzie mieszka w uk takich firm jest bardzo wiele i z tego co sie orientuje to ludzie na tym fortune zbijaja, ale z drugiej strony pamietaj ze to polska ilu ludzi stac na to? na pewno prywatne sprzatanie mieszkan i domow nie wypali, moze ewentualnie jakies odrebne zamowienia na chemiczne czyszczenie dywanow i wykladzin


:eek:k:

Wzrasta zamożność Polaków.
Wiecej osób na to stac


:eek:k:

:eek:k:
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
Mam bardzo dokladnie sprecyzowany pomysł na biznes: firma, która świadczyłaby takie usługi jak sprzątanie mieszkań, biur i hoteli. Trochę w tym pomyśle wzorowałam się na prof-us. Zauważyłam, że coraz więcej biur zatrudnia profesjonalne firmy sprzątające, takie sprzątanie jest nawet zamawiane do domów prywatnych. Co sądzicie o moim pomyśle?

daruj sobie . jesteś bez szans na rynku . nawet jak masz super maszyny i kupę ludzi . ceny teraz są tak śmieszne że nawet jak trafisz super obiekt to i tak będziesz w plecy . nikt teraz nie potrzebuje kilku ludzi ze szmatkami , klient chce rezedy firma dysponowała niewiadomo czym nawet gdy sam tego nie potrzebuje

sam żyłem 5 lat z mycia okien i u mnie to było wiszenie na linie na wszystkich wieżowcach w wawie ( średnio 120m ) a kasa serio nie rewelacyjna

prof -us to są cienkie bolki , tyle że mieli czas na rozkręcenie firmy . ty teraz tego czasu nie masz

wzoruj się na AMLUX to jest profi firma
 

agatkach

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
W ogóle nie wierzę w to co czytam przepraszam szanownego pana ale firma Amlux to totalne pomyłka zatrudniają ludzi na 5 zł na godzinę nie prowadzą szkoleń ,jeszcze żaden z ich byłych i obecnych pracowników z którym miałam styczność nie wiedział ci to jest kwas a co zasada jak utrzymuje się czystość w dużych obiektach itp.
Sama prowadzę firmę sprzątającą od kilku ładnych lat i mam nadzieje że jeszcze moje dzieci będą z tego żyły .
Mam to szczęście że mam dobrych profesjonalnie przeszkolonych ludzi i wystarczajaca ilość obiektów aby nie musieć żyć na kredyt.
Mówiąc szczerzę nigdy w życiu mi się tak nie powodziło a alpinistą drogi Panie płacę własnie najwięcej i tez nie narzekają.
Gorąca zachęcam Panią do rozwinięcia pomysłu i założenia firmy sprzątającej w tej branży jak w każdej jest konkurencja ale nie oszukujmy się pracy jest tyle że dla wszystkich starczy
Pozdrawiam Agata
 

zylkam

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Magdo! Jest to dobry pomysł. Tylko, że jest to działalność, która w dość niedługim czasie wymaga sporej elastyczności jeśli chodzi o liczbę ludzi, ich przemieszczanie się. Czasem jest tak, że w 2-3 godz. musisz zorganizować np. 5-6 osobową do sprzątania obiektu "na już" i na to trzeba być przygotowanym. A poza tym jest to fajny kawałek chleba. Trzeba tylko unikać dużych korporacji, bo mają niskie ceny, prawie jak z kosmosu.
Pozdrawiam
Maciek
 

smukła86

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Świetny pomysł :) a Polaków, wbrew pozorom (i na przekór kryzysowi) coraz częściej stać na taki luksus. Jeśli mielibyście w swej ofercie także np. tylko mycie okien na wysokościach, czyszczenie dywanów, czyszczenie np. kompletów wypoczynkowych (za które przeciętny człowiek sam się nie bierze ;) ), to myślę że biznes byłby jak najbardziej trafiony. Oczywiście podstawą jest też dobra reklama. I nie mam na myśli tylko ulotek, ale przede wszystkim zaistnienie w sieci. Np. u nas w pracy korzystamy z katalogu Firmy.net, który oferuje nie tylko możliwość zamieszczenia wizytówki w ich bazie, ale także pozycjonowanie, dzięki czemu pod hasłem "sprzątnie" Twoja firma miałaby szansę na dotarcie do szerszego grona klientów. Poza tym współpracują z takimi portalami jak Money.pl dzięki czemu dotarlibyście też do innych firm, korporacji, które często korzystają z usług firm sprzątających. Życzę powodzenia
 

nebuso

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pomysł z czyszczeniem dywanów jest bardzo dobry ... tylko rozejrzyj się na okolicę czy niema już kilku konkurentów??
Ja działam z firmą w Krakowie. Dla czyszczenia dywanów, wykładzin... jakichś sof itp narobiło się dziesiątki pseudo firemek.
Nie zarejestrowani , dorabiający sobie po pracy - robią po kosztach.
Tobie jak dojdzie opłata ZUS , Skarbówka itp może się najzwyczajniej nie kalkulować.
Poza tym ludzie czyszczą 2 razy do roku - jak duży może być Twój rynek (nie mieszkańcy tylko ZAMOŻNI mieszkańcy)


Jeśli niema konkurencji w Twojej okolicy to śmiało możesz działać.

z poważaniem
Dawid Rzepczyński
 

lakszmiWrocław

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Sprzątanie pobudowlane, usługi porządkowe Wrocław.
Witam!
Profesjonalne sprzątanie po pracach remontowych i budowlanych, moim zdaniem, jest działalnością dochodową jeśli posiada się odpowiedni sprzęt. Odpowiedni standard usług porządkowych pozwoli na zdobycie nowych i utrzymanie starych klientów.
Sporym problemem jest wykształcenie odpowiedniej kadry pracowniczej w dziedzinie sprzątanie poremontowe
Z własnego doświadczenia wiem jednak, że przy odpowiedniej motywacji pracownicy potrafią przywiązać się do firmy, odpowiedzialnie wykonywać skomplikowane zadania, dbać o majątek klienta.
Sprzątanie obiektów wymaga sporządzenia odpowiedniego planu działania, zachowanie konsekwencji w jego realizacji, stały nadzór i wyrywkowe kontrole poszczególnych etapów doczyszczania.
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
No bo cześć osób ogłasza się w niewłaściwych miejscach. Najlepiej zarejestrować się na portalu, gdzie jest bar5dzo duży odzew w tej kwestii np. na pomocedomowe.pl - tam mamy całą górę ogłoszeń pań, które sprzątają, jak również osób, które szukają takiej pracy i co najlepsze odzew jest tam bardzo duży i sporo osób faktycznie znajduje tam pracę. Więc może warto tam zerknąć.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Pomysł fajny, ale nie wiem jak z konkurencją na rynku. Wydaje mi się, że coraz więcej takich firm powstaje i ciężko będzie się przebić bez konkurencyjnej oferty. A z konkurencyjnymi ofertami jest tak, że można na nich po prostu nie zarobić zbyt wiele pieniędzy.
Ale zgadzam się z tym, że zamożność Polaków wzrasta i coraz więcej osób stać na pomoc domową. Warto spróbować
 

EWAF

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
W ogóle nie wierzę w to co czytam przepraszam szanownego pana ale firma Amlux to totalne pomyłka zatrudniają ludzi na 5 zł na godzinę nie prowadzą szkoleń ,jeszcze żaden z ich byłych i obecnych pracowników z którym miałam styczność nie wiedział ci to jest kwas a co zasada jak utrzymuje się czystość w dużych obiektach itp.
Sama prowadzę firmę sprzątającą od kilku ładnych lat i mam nadzieje że jeszcze moje dzieci będą z tego żyły .
Mam to szczęście że mam dobrych profesjonalnie przeszkolonych ludzi i wystarczajaca ilość obiektów aby nie musieć żyć na kredyt.
Mówiąc szczerzę nigdy w życiu mi się tak nie powodziło a alpinistą drogi Panie płacę własnie najwięcej i tez nie narzekają.
Gorąca zachęcam Panią do rozwinięcia pomysłu i założenia firmy sprzątającej w tej branży jak w każdej jest konkurencja ale nie oszukujmy się pracy jest tyle że dla wszystkich starczy
Pozdrawiam Agata

W ogóle nie wierzę w to co czytam przepraszam szanownego pana ale firma Amlux to totalne pomyłka zatrudniają ludzi na 5 zł na godzinę nie prowadzą szkoleń ,jeszcze żaden z ich byłych i obecnych pracowników z którym miałam styczność nie wiedział ci to jest kwas a co zasada jak utrzymuje się czystość w dużych obiektach itp.
Sama prowadzę firmę sprzątającą od kilku ładnych lat i mam nadzieje że jeszcze moje dzieci będą z tego żyły .
Mam to szczęście że mam dobrych profesjonalnie przeszkolonych ludzi i wystarczajaca ilość obiektów aby nie musieć żyć na kredyt.
Mówiąc szczerzę nigdy w życiu mi się tak nie powodziło a alpinistą drogi Panie płacę własnie najwięcej i tez nie narzekają.
Gorąca zachęcam Panią do rozwinięcia pomysłu i założenia firmy sprzątającej w tej branży jak w każdej jest konkurencja ale nie oszukujmy się pracy jest tyle że dla wszystkich starczy
Pozdrawiam Agata
MAM PODOBNY PROBLEM I WAHAM SIĘ. PROSZĘ AGATO O KONTAKT:ewa-foterek@wp.pl
 

lakszmiWrocław

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
lakszmiWrocław napisał:
Witam serdecznie!
Proponuję omówienie zagadnień związanych z kulturą pracy ekip budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem stanu pomieszczeń po ukończeniu prac.
Interesuje mnie to zawodowo ponieważ założona przez nas firma specjalizuje się w sprzątaniu po pracach budowlanych i remontowych na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska- pranie dywanów Wrocław.
W kwestii czystości zauważyliśmy pewną regułę: jakość prac oraz stan pomieszczeń po budowie zależy przede wszystkim od kierownika robót; to on zatwierdza wykonanie prac i podpisuje faktury. Jeśli jest rzetelny i lojalny względem inwestora wymusi na ekipach budowlanych wykonanie prac w najwyższej jakości!
Jeśli jednak trafią Państwo na mniej lojalnego kierownika budowy... zapraszamy na naszą stronę internetową www.lakszmi.com.pl uzyskają Państwo informację na temat prowadzonych przez nas prac, uzyskają dostęp do referencji opisu poszczególnych grup usług.

Sprzątanie po pracach remontowych i budowlanych Wrocław
Proponujemy Państwu nasze usługi związane ze sprzątaniem po pracach remontowych i budowlanych, zajmujemy się również tzw. „generalnymi” porządkami w firmach. W ramach tego rodzaju zlecenia proponujemy Państwu następujące usługi:
- pranie wykładzin, dywanów, tapicerek,
- pranie żaluzji, markiz,
- doczyszczanie linii technologicznych,
- krystalizacje marmuru, trawertynu,
- gruntowne doczyszczanie powierzchni kamiennych wraz z fugami (kafle, granit, marmur...) i wykładzin PCV (wraz z impregnacją),
- mycie elewacji i dachu budynków (wraz z usuwaniem mchów i porostów),
- czyszczenie i impregnacja kostki brukowej,
- doczyszczanie posadzek przemysłowych,
- usuwanie graffiti.
Specjalizujemy się w doczyszczaniu ciężkich zabrudzeń na różnych powierzchniach, pracujemy dla firm na terenie całego kraju, nabyte doświadczenie pozwala nam zrealizować najbardziej skomplikowane zlecenia, potrafimy doczyścić zabrudzenia pozornie nie do usunięcia.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.lakszmi.com.pl tel.0.502 97-45-46 Sprawdź nas! Pracujemy dla Państwa od 30 października 2002 roku. Wykonaliśmy tysiące zleceń dla dużych i średnich wrocławskich firm, banków, urzędów, hoteli i klientów indywidualnych.
Zapraszamy do współpracy!
 
Dołączył
13 Wrzesień 2022
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sprzątanie nie jest wcale taką fajną robotą. Sama pracowała w firmie TOP sprzątanie Katowice i wydawało mi się że wzorując się na tej firmie mogę iść podobną drogą. Niestety z miejsca pracownika wielu aspektów się nie widzi. Przez 2 lata walczyłam o zlecenia i próbowałam się utrzymać na rynku. Do tego problem jest z odpowiednimi ludzmi na rynku. Niby sprzatanie nie jest trudne ale są ludzie którzy kasę chcieliby dostawać za nic. W rezultacie musiałabym robić za siebie i jeszcze za pracownika. Ja osobiście wracam na etat do dawnego pracodawcy... mniej nerwów, pewna wypłata
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry